sobota, 25 maja, 2024
baner-kontaktowy

Co to jest marketing afiliacyjny? 7 kroków do zarabiania pieniędzy 💸 dla początkujących!

Chcesz zacząć zarabiać pieniądze online, ale nie wiesz, od czego zacząć? A może czytałeś mnóstwo poradników i żaden nie był dla Ciebie przydatny? Z tego wpisu dowiesz się, czym jest marketing afiliacyjny i jak zacząć zarabiać przy jego pomocy.

Czym jest marketing afiliacyjny?

Marketing afiliacyjny wywodzi się z USA i w tym kraju jest często określany mianem programów partnerskich.
Mówiąc najprościej, marketing afiliacyjny to internetowy system prowizyjny. Firmy, które na przykład sprzedają produkty w sklepie internetowym, płacą prowizje operatorom stron internetowych. Ci wysyłają odwiedzających do ich sklepu internetowego, którzy następnie dokonują zakupu.

Amazon, na przykład, oferuje swój własny i bardzo czytelny program partnerski. Możesz w nim promować usługi i towary niemal każdej osoby dostępnej na tej platformie.
W przeciwieństwie do zwykłej reklamy banerowej, wynagrodzenie za marketing afiliacyjny jest oparte na wynikach. Jako właściciel strony internetowej (nazywany również afiliantem, partnerem lub wydawcą) otrzymujesz prowizję tylko wtedy, gdy polecony internauta zrobi coś konkretnego na stronie internetowej polecanej firmy. Na przykład, dokonują zakupu, zarejestrują się lub .

Na przykład, możesz uzyskać 1.000 odwiedzających moją stronę internetową, którzy klikną na link partnerski (który oczywiście może być również banerem reklamowym z odpowiednim linkiem partnerskim). Jeśli nie kupią niczego w sklepie internetowym, na który kliknęli, zarabiasz 0 złotych.
Ale jeśli uda Ci się nakłonić 10 osób do kliknięcia w link partnerski i 5 z nich kupi coś w sklepie, to dostaniesz 5 x prowizję. W marketingu afiliacyjnym liczy się nie tylko ilość, ale przede wszystkim jakość. Ale o tym więcej w innym artykule.

Jak działa marketing afiliacyjny?

Cały proces działania marketingu afiliacyjnego można opisać w kilku krokach.

 1. Rejestracja wydawcy w sieci afiliacyjnej. Pierwszym krokiem jest rejestracja w sieciach afiliacyjnych lub programach partnerskich. W dalszej części tekstu znajdziesz listę sprawdzonych programów afiliacyjnych w Polsce.
 2. Pozyskanie linku afiliacyjnego. Gdy już stworzysz swoje konto, musisz znaleźć odpowiedni program i wygenerować link afiliacyjny.
 3. Reklamowanie linków afiliacyjnych. Teraz umieszczasz link na blogu, stronie lub platformie społecznościowej i zachęcasz innych do zakupu. Jako bloger masz duże pole do popisu, możesz stworzyć artykuły lub strony sprzedażowe zachęcające do skorzystania z oferty.
 4. Pozyskiwanie klientów i generowanie sprzedaży. Gdy użytkownik zainteresuje się Twoją ofertą, zostanie przekierowany na stronę reklamodawcy, gdzie może dokonać zakupu.
 5. Zarabianie pieniędzy. Sieć afiliacyjna zlicza konwersje i na tej podstawie przypisuje do Twojego konta pieniądze.

Jakie są zalety marketingu afiliacyjnego?

Korzyści z tego płyną zarówno dla sprzedawcy (np. sklepu internetowego – reklamodawcy), jak i dla partnera (zwanego również wydawcą). Sklep internetowy musi wypłacić prowizję partnerowi tylko wtedy, gdy wygenerowana zostanie sprzedaż. Wydawca, jeśli się postara i prześle wielu odwiedzających ze swojej strony do sklepu internetowego, otrzymuje zazwyczaj wiele prowizji, a tym samym – generuje dobry dochód.

W ten sposób sklep internetowy osiąga większą sprzedaż, a tym samym większy zysk, wydawca również zarabia dobre pieniądze, a polecony klient znalazł produkt, którego szukał lub który rozwiązuje jego problem.
W idealnym przypadku jest to sytuacja korzystna dla obu stron, na której zyskują wszyscy zaangażowani. Dlatego właśnie na marketingu afiliacyjnym można zarobić bardzo dobre pieniądze.

Jak początkujący mogą zacząć przygodę z marketingiem afiliacyjnym?

Początki w marketingu afiliacyjnym również nie są łatwe i zazwyczaj potrzeba wytrwałości i wytrzymałości, aby zarabiać na nim dobre pieniądze.

Ale najważniejszą rzeczą jest to, aby naprawdę zacząć już dziś, a nie jutro!
Zawsze doradzam moim czytelnikom, aby po prostu tworzyli treści, niezależnie od tego, czy jest to strona internetowa, podcast, blog czy inna platforma. Pierwszym krokiem jest zbudowanie zasięgu i zdobycie zaufania odwiedzających.
W drugim kroku, możesz zająć się marketingiem afiliacyjnym, wybrać programy partnerskie, zoptymalizować i zarabiać.

Marketing afiliacyjny dla początkujących – jak zacząć?

 1. Wybierz pomysł z potencjałem przychodów i programem partnerskim. Czy pomysł jest opłacalny i czy istnieje dla niego dobry program partnerski? Oto podstawy udanej strony partnerskiej dla początkujących.
 2. Hosting, WordPress i wtyczki dla strony partnerskiej.
 3. Wybór motywu WordPress i dostosowanie układu. Projekt strony internetowej dla nowej strony partnerskiej zbliża się wielkimi krokami. Tutaj daję wskazówki, jak wybrać odpowiedni motyw WordPress i dostarczyć pratic wskazówki.
 4. Zamieść treści, które przynoszą ruch na stronie. Jakie treści są odpowiednie dla stron partnerskich i jak je zdobyć. Plus praktyczne wskazówki dotyczące pisania.
 5. Jak optymalnie zintegrować linki partnerskie. Ta część serii dla początkujących dotyczy rejestracji w programach partnerskich i instalowania linków partnerskich.
 6. Ruch na Stronie Afiliacyjnej. Jakie działania możesz podjąć, aby Twoja strona partnerska zyskała ruch, jakie działania SEO mają sens i na co powinieneś zwrócić uwagę.
 7. Utrzymanie i optymalizacja strony partnerskiej. Aby zakończyć tę serię artykułów, omówię, jak utrzymać stronę partnerską i jak ją zoptymalizować, aby uzyskać więcej dochodów.

Jakie modele prowizji występują w marketingu afiliacyjnym?

Oczywiście, istnieją różne odmiany marketingu afiliacyjnego. Zarabiać można nie tylko wtedy, gdy ktoś kupi produkt. Istnieją różne tzw. modele prowizyjne w marketingu afiliacyjnym, ale najważniejsze z nich to sprzedaż i lead.

Sprzedaż to po prostu sprzedaż. Jest to typowy przypadek, w którym odwiedzający moją stronę klika na link partnerski, a następnie kupuje coś w danym sklepie. Zazwyczaj otrzymujesz prowizję procentową od wartości towaru. Jeśli więc prowizja od sprzedaży wynosi 5%, a polecony klient kupi coś za 50 zł, to ja dostanę 2,50 zł prowizji.

W przypadku leadów, chodzi o nawiązanie kontaktu bez dokonywania sprzedaży. Jest to bardzo częste zjawisko, na przykład w sektorze ubezpieczeń*. Jeśli umieszczę na swojej stronie link partnerski i ktoś na niego kliknie, to dostanę pieniądze, jeśli ta osoba po prostu poprosi o porównanie ubezpieczeń. Często występują tu stałe kwoty.

Szczególnie lukratywne jest polecanie stałych klientów. Jeśli na przykład skieruję kogoś do serwisu online, a on zostanie tam stałym klientem (np. zapłaci miesięczną opłatę za usługę newslettera), to ja również otrzymam niewielką prowizję na stałe, tak długo, jak długo osoba polecona pozostanie tam klientem. Jest to tzw. wynagrodzenie za całe życie.
Szczególnie lukratywne są tzw. prowizje za całe życie. Tutaj kierujesz klienta raz na przykład do usługi newslettera i tak długo, jak ta osoba pozostaje tam klientem, otrzymujesz co miesiąc prowizję. Można na tym zarobić naprawdę dobre pieniądze.
Wyróżnić zatem można:

 • CPS (Cost per sale) – prowizja przyznawana za prawidłowe dokonanie sprzedaży, najczęściej rozlicza się jako procent od wartości koszyka.
 • CPA (Cost per action) – prowizja przyznawana za wypełnienie formularza, rejestrację lub inną akcję.
 • CPL (Cost per lead) – podobnie jak w przypadku CPA.
 • CPC (Cost per click) – wydawca nagradzany jest za samo kliknięcie w link afiliacyjny.

Czy można utrzymać się z marketingu afiliacyjnego?

Świetne pytanie, na które odpowiedź brzmi – Oczywiście!

Miłą rzeczą jest to, że istnieje wiele programów partnerskich ze sklepów internetowych, usług online, firm ubezpieczeniowych, dostawców usług hostingowych i wielu innych firm. Istnieje tak wiele firm z różnych branż, że na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla większości typów stron internetowych.
Jednak to wymaga czasu i dużo pracy, aby zbudować stronę internetową lub blog, który ma wystarczająco dużo odwiedzających, aby marketing afiliacyjny przynosił zysk. Powinieneś mieć kilka tysięcy odwiedzających miesięcznie, aby zarobić więcej niż kieszonkowe.

Aby się z tego utrzymać, potrzebujesz znacznie większego zasięgu, przez co ważne jest, aby uzyskać odpowiednich odwiedzających. Jeśli większość z tych odwiedzających jest już zainteresowana kupnem czegoś lub szuka rozwiązania jakiegoś problemu, to naturalnie osiągniesz znacznie wyższy dochód z afiliacji niż w przypadku, gdy ci odwiedzający szukają tylko darmowej rozrywki.

Tak więc możesz zarabiać na życie z marketingu afiliacyjnego (ja tak robię i wielu innych), ale to nie dzieje się samo z siebie i nie dzieje się z dnia na dzień.

Najlepsze sieci afiliacyjne

Jeżeli interesuje Cię marketing internetowy i chciałbyś spróbować zarabiać na podstawie sieci afiliacyjnych, poniżej znajdziesz listę tych, które są godne polecenia w Polsce.

 • MyLead
 • ConverSand
 • Aff44

Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące marketingu afiliacyjnego? Jeśli tak zostaw je w komentarzu pod spodem 🙂

Jak szybko zarobić? Czy to w ogóle możliwe?

Wiele osób szukających sposobu, który pozwoli im dorobić skupiają się na tym, jak szybko zarobić. Nie jest to do końca poprawne podejście, ponieważ większość sposobów, które pozwalają szybko wygenerować większe ilości gotówki, to sposoby, które na dłuższą metę nie będą przynosić zysku.

Warto się jednak zastanowić, dlaczego ludzie szukają sposobu na szybki zarobek. Większość z nas po prostu chce otrzymać natychmiastowy zastrzyk gotówki na zachcianki lub nagły wypadek. Niektórzy chcą jednak czegoś więcej i szukają długotrwałego sposobu, który minimalnym kosztem przyniesie im satysfakcjonujący dochód.

Chciałbyś zacząć zarabiać przez Internet? Zapoznaj się z ofertą mojego mentoringu i kursów.

Co prawda istnieją sposoby, dzięki którym przy minimalnym nakładzie pracy możemy sporo zarobić, ale często są to metody, w których na wypłatę trzeba czekać dość sporo. Idealnym przykładem mogą być konta bankowe. Banki coraz częściej oferują bonusy pieniężne za zakładanie kont lub korzystanie z usług finansowych. Pieniądze otrzymujemy jednak zwykle po zakończeniu promocji lub gdy spełnimy wszystkie wymagania.

Zasady, jakimi warto się kierować

1. Oszczędzaj zarobione pieniądze
Możesz zarabiać setki a nawet tysiące złotych dziennie. Co z tego, jeżeli nie potrafisz oszczędzać. Jeżeli wszystko co zarobisz od razu przeznaczasz na głupoty, nie licz na to, że uda Ci się coś odłożyć. Najlepsze porady na temat oszczędzania pieniędzy znajdziesz tutaj.

2. Poznaj swoją wartość
Musisz wiedzieć, jak dobrze wykonujesz swoją pracę i ile za nią możesz wziąć. Wiele osób wykonuje prace za bezcen, ponieważ nie potrafią się odpowiednio wycenić lub po prostu głupio im wziąć więcej. Jeżeli jesteś pewny, że wykonywana przez Ciebie praca stoi na wysokim poziomie, nie bój się proponować wyższych stawek

3. Rób to co Cię interesuje
Najlepsza praca to taka, która nie tylko pozwoli Ci zarobić, ale także Cię interesuje. Postaraj się znaleźć coś, co łączy się z Twoimi zainteresowaniami lub hobby, a zarabianie stanie się o niebo przyjemniejsze.

4. Wykonuj zlecenia, które się opłacają
Nie wykonuj wszystkiego, co wpadnie Ci w ręce. Chyba, że masz trudniejszy okres i rzeczywiście nie ma zbyt wiele zleceń. Jeżeli jednak masz wybór, nie wykonuj wszystkich prac lub jeśli to możliwe negocjuj stawki. W wielu przypadkach możesz zyskać o wiele więcej niż Ci się wydaje.

Jak szybko zarobić – najlepsze sposoby

 • Afiliacja – to jedna z najbardziej popularnych metod, która pozwala szybko zarobić. Dodatkowym plusem, jest możliwość dalszego rozwoju. Polega na polecaniu i sprzedaży produktów innych użytkowników w zamian za prowizję. Na samym początku działania w afiliacji, możemy skupić się wyłącznie na zarobku natychmiastowym. Powoli ucząc się nowych technik i doświadczając nowych sposobów promocji, możesz przejść do zarabiania długoterminowego. Wiele osób, w tym ja sam, zarobiłem w afiliacji dość spore pieniądze. Jeżeli jesteś zainteresowany zarabianiem w Internecie i startem w afiliacji, polecam Ci mój kurs zarabiania dla początkujących.

Czas to pieniądz

 • Sprzedaj niepotrzebne rzeczy – praktycznie każdy posiada coś, co kiedyś kupił, ale z tego nie korzysta. Jeżeli potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki, wyciągnij skrzynię ze strychu i przejrzyj stare rzeczy. Nie tylko zarobisz na sprzedaży niepotrzebnych już rzeczy, ale także zrobisz miejsce w mieszkaniu i posprzątasz. Podczas szukania, może wydawać Ci się, że większość jeszcze kiedyś się przyda. Jeżeli do teraz z czegoś nie skorzystałeś, po prostu to sprzedaj i przestań zawracać sobie tym głowę.
 • Wykrywaj błędy na stroniebug bounty – Coraz więcej stron internetowych, aplikacji i firm, oferuje spore pieniądze za wyszukiwanie błędów i nieścisłości w danych aplikacjach. Jeżeli znasz się na programowaniu lub trafi Ci się okazja jak analiza tekstów z bloga, możesz całkiem fajnie dorobić.
 • Udział w badaniach – jeszcze kilka lat temu, udział w badaniach specjalistycznych i naukowych był pewnego rodzaju abstrakcją. Dziś, coraz więcej firm zajmujących się medycyną czy badaniem zachowań ludzkich organizuje rekrutacje, w których możemy wziąć udział w specjalnych badaniach. Zwykle chodzi o poddanie się rezonansowi magnetycznemu lub EEG i wykonaniu kilku prostych poleceń. W przypadku badań zachowań, należy przez kilka dni wykonywać dane czynności, a następnie zostaniemy przebadani, jak wpłynęło to na nasze zachowanie.
 • Promocje bankowe – świetny sposób żeby dorobić, mimo, że gratyfikacja nie jest natychmiastowa. Praktycznie każdy bank posiada w ofercie promocje, w których za założenie konta lub skorzystanie z pewnych usług finansowych możemy otrzymać nagrodę. Często są to bony promocyjne, ale coraz częściej banki oferują realną gotówkę. Nawet 500 zł za założenie konta osobistego i wykonanie kilku prostych czynności jak: przelew przychodzący i wychodzący, czy transakcje kartą. Zakładając jedno czy dwa konta miesięcznie możesz więc dorobić nawet 1000 zł. Warto? Ty zdecyduj.
 • Zdrapki i loterie – nie jest to polecany sposób, ale w niektórych przypadkach pozwala naprawdę sporo zarobić. Nie wydawaj codziennie worka pieniędzy na zdrapki i loterię, bo nie tylko stracisz, ale także wciągniesz się w hazard. Kup raz w tygodniu kupon za 4 zł i obserwuj wyniki. Może akurat nadejdzie ten dzień i Ci się poszczęści?
 • Dawca nasienia – dość kontrowersyjny temat. Jednak skoro nauka idzie do przodu i są osoby, które chcą mieć dzieci, jednak z pewnych powodów nie mogą, dlaczego by im nie pomóc. Zarówno mężczyźni – dawcy nasienia, jak i kobiety – dawczynie komórek jajowych. Mogą pomóc rodzinom spełnić ich marzenie. Nie tylko możesz zarobić, ale też komuś pomagasz. Jeżeli uważasz, że jest to nieetyczne, Twoja sprawa.

Podsumowanie

Poza wymienionymi sposobami znajdzie się pewnie milion innych ciekawych sposobów. Ile ludzi na świecie, tyle metod na szybkie pieniądze. To, w jaki sposób Ty dorobisz, zależy wyłącznie od Ciebie i Twoich umiejętności.

Jeżeli chcesz szybko zarobić, pamiętaj, żeby wszystko robić legalnie i nie robić niczego, co może spowodować problemy w przyszłości. Niektóre oferty mogą wydawać się naprawdę dobre, ale posiadasz swój mózg, dlatego zawsze zastanów się dwa razy, zanim podejmiesz głupią decyzję.

Jak zarabiać na blogu? – 13 sprawdzonych metod

Kiedy mówię komuś, że zarabiam na blogu, w 90% przypadków pada pytanie: „A, da się na tym zarobić?”.

I przyznaję, że to pytanie wciąż mnie zadziwia (przynajmniej na początku). Do tej pory uważam za oczywiste, że jest to możliwe!

Bycie „blogerem” lub „influencerem” przekształciło się w ostatnich latach z hobby w poważny zawód. A blogowanie stało się poważnym modelem biznesowym. To nie za nic, że jest coraz więcej blogerów, którzy mogą zarobić na boku dochód z ich blogu lub nawet żyć z niego całkowicie.

Sprawdzone sposoby zarabiania na blogu

Poniżej znajdziesz 13 sposobów na to, jak możesz zarabiać na blogowaniu. Ze wskazówkami, przykładami oraz ich zaletami i wadami.

Google AdSense

Jednym z najłatwiejszych sposobów na zarabianie pieniędzy z bloga jest Google AdSense.

Oto jak to działa: Zamieszczasz fragment kodu na swoim blogu (np. w widżecie na pasku bocznym). W tym miejscu umieszczana jest reklama. Kiedy odwiedzający kliknie na jedną z reklam, otrzymujesz wynagrodzenie (zazwyczaj od €0.10 do €0.80 za kliknięcie, w niektórych przypadkach więcej).

Google udostępnia kilkanaście różnych rozmiarów reklam (w tym reklamy dostosowujące się do wielkości ekranu), więc dla każdego założyciela bloga powinien znaleźć się odpowiedni rozmiar.

My sami zarabiamy na nim obecnie tylko kilkaset euro. Ale znam kilku blogerów, którzy zarabiają dzięki niemu nawet czterocyfrowe kwoty miesięcznie. Wymaga to jednak zazwyczaj bardzo dużej liczby odsłon (co najmniej 200 000, jeśli nie więcej) oraz dużej liczby reklam na blogu.

Zalety

 • Łatwa integracja
 • Reklamy responsywne dla urządzeń mobilnych
 • Reklamy automatycznie dostosowują się do zainteresowań Twoich czytelników
 • Miesięczna wypłata przychodów
 • Obszerne statystyki optymalizujące działania użytkowników

Wady

 • Aby coś z tego wyciągnąć, zazwyczaj potrzebna jest duża liczba odwiedzających
 • Zmniejsza czas ładowania
 • Często blokowane przez adblockery i coraz częściej ignorowane przez czytelników
 • Musi być wymieniony w polityce prywatności i wymaga wyświetlenia informacji o plikach cookie

Bezpośredni marketing banerów reklamowych

Alternatywą dla Google AdSense jest samodzielna sprzedaż banerów reklamowych na swoim blogu (tzw. marketing bezpośredni). Jeśli znalazłeś stałego partnera reklamowego, może to być bardziej znośne niż Google AdSense lub inne sieci wyświetlania.

Rozliczenia mogą być dokonywane w różny sposób, np. za kliknięcie, za odsłonę lub w oparciu o stałą kwotę miesięczną lub roczną.

O tym, że może to działać bardzo dobrze świadczy na przykład TagSeoBlog Martina Missfeldta, który dzięki wynajmowaniu banerów reklamowych zarabia około 600 € miesięcznie.

Zalety

 • Czasami możliwe wyższe dochody niż z Google AdSense
 • Zwykle nie jest rozpoznawany przez adblockery
 • Nie musi być wymieniony w oświadczeniu o ochronie danych i nie wymaga umieszczenia informacji o plikach cookie
 • Tylko niewielki wpływ na czas ładowania (przy reklamach tylko graficznych)

Wady

 • Musisz sam znaleźć odpowiedniego partnera reklamowego
 • Nie jest tak dobrze dopasowany do zainteresowań odwiedzających
 • Klasyczne banery reklamowe są coraz częściej ignorowane przez odwiedzających

Zatrudnienie marketera

Jeśli nie chcesz sam zajmować się marketingiem swoich powierzchni banerowych, możesz również zatrudnić marketera, który wyszuka dla Ciebie odpowiednich klientów.

Oczywiście, marketer chce kawałek tortu, ale to nadal może być opłacalne dla Ciebie. Po pierwsze, marketer ma zazwyczaj duże doświadczenie w pozyskiwaniu klientów, w negocjowaniu cen i istniejącej bazy klientów.

Oprócz miejsc na banery, wielu marketerów organizuje również posty sponsorowane, więc mogą oni również przejąć Twoją pracę w tym zakresie.

Zalety

 • Czasami możliwe wyższe dochody niż z Google AdSense lub marketingu bezpośredniego.
 • Często również organizują posty sponsorowane
 • Masz więcej czasu dla swojego bloga

Wady

 • Marketer chce mieć swój kawałek tortu
 • Kontrakty są często wyłączne, co oznacza, że jesteś całkowicie przywiązany do marketera i klientów, których dotyczą, jeśli chodzi o reklamę.

Programy partnerskie

Programy partnerskie są również dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy na swoim blogu. Zasada jest bardzo prosta: umieszczasz link partnerski na swoim blogu. Jeśli odwiedzający kliknie na ten link i zamówi coś na stronie, do której prowadzi link (np. w sklepie internetowym) lub zarejestruje się (np. w newsletterze lub konkursie), otrzymamy prowizję za to zamówienie lub rejestrację.

Wysokość prowizji zależy od obszaru produktowego. W przypadku elektroniki, na przykład, często otrzymuje się tylko od 1 do 4% prowizji, ponieważ marże są dość niskie. W przypadku produktów cyfrowych, takich jak oprogramowanie, e-booki lub podobne, możesz otrzymać 30% – 60% prowizji. Programy partnerskie w sektorze finansowym również przyznają wysokie prowizje.

Najbardziej popularnym i znanym programem partnerskim wśród blogerów i właścicieli stron internetowych jest prawdopodobnie program partnerski Amazon. Jest to również dobre rozwiązanie dla początkujących, ponieważ integracja linków partnerskich z własnym blogiem jest bardzo prosta. Amazon oferuje również produkty z niemal każdej dziedziny. Niestety, prowizje są stosunkowo niskie, a czas życia ciasteczka wynoszący jeden dzień nie jest szczególnie długi.

Jeśli jesteś zainteresowany wyższymi prowizjami i chcesz promować sprzedawców innych niż Amazon na swoim blogu, najprostszym sposobem jest zarejestrowanie się w sieci afiliacyjnej. Sieci afiliacyjne skupiają pod jednym dachem setki, a nawet tysiące programów partnerskich ze sklepów internetowych i usługodawców.

Wielu reklamodawców posiada również własne programy partnerskie. Prowizje są zazwyczaj nieco wyższe tam, ponieważ nie ma sieci afiliacyjnej w między, że dostaje kawałek tortu dla realizacji technicznej. Samo partnerstwo jest zazwyczaj bliższe i bardziej osobiste i często można negocjować prowizje.

Zalety

 • Mogą być dyskretnie zintegrowane z witryną i nie zakłócają płynności czytania.
 • Może czasami generować znacznie wyższy dochód niż Google AdSense
 • Możesz czerpać zyski ze sprzedaży produktów bez konieczności samodzielnego zajmowania się wysyłką lub produkcją.
 • Śledzenie sprzedaży, płatności i fakturowanie jest zazwyczaj zautomatyzowane.
 • Istnieje wiele różnych programów i sieci afiliacyjnych, co pozwala na dywersyfikację źródeł dochodu

Wady

 • Musi być oznaczony jako reklama
 • Często wymagają aplikacji (nie każda strona jest akceptowana do każdego programu partnerskiego)
 • Sprzedaż z polecenia ma czasami długi czas przetwarzania (może to potrwać 3 miesiące, zanim sprzedaż zostanie zrekompensowana)
 • Programy partnerskie mogą zmienić swoje prowizje, zostać wstrzymane lub całkowicie zamknięte (więc nie powinieneś polegać tylko na jednym programie partnerskim)
 • Szczególnie nadaje się do ruchu z Google lub Pinterest (jeśli odwiedzający są już zainteresowani zakupem)

Posty sponsorowane

Posty sponsorowane (często określane po prostu jako „współprace”) to artykuły na blogu, posty w mediach społecznościowych lub kombinacja obu, za których publikację firma płaci. Przedstawiają lub prezentują produkty lub usługi firmy.

Może to być na przykład raport z doświadczeń lub testów, konkurs, przypadkowa wzmianka lub rekomendacja produktu lub relacja z wydarzenia.

To, ile możesz zarobić za post sponsorowany, zależy na przykład od liczby odwiedzających Twojego bloga, liczby Twoich followersów i interakcji na różnych kanałach social media lub od tego, jak dobrze pasujesz do marki.

Znam kilku blogerów, którzy dostają ponad 3000 euro za sponsorowany artykuł na blogu. Niebo jest nieograniczone.

Zalety

 • Łatwe pieniądze
 • W zależności od świadomości, zasięgu i grupy docelowej bloga, możliwe wysokie wynagrodzenie za posty sponsorowane
 • Możliwość długoterminowej współpracy, np. jako ambasador marki

Wady

 • Zazwyczaj tylko jedna płatność za post
 • Dochód nie może być zaplanowany i jest nieregularny
 • Posty sponsorowane muszą być wyraźnie oznaczone jako takie, w przeciwnym razie istnieje niebezpieczeństwo wystawienia ostrzeżenia
 • Post i/lub reklamowana firma mogą nie pasować do Twojego bloga.
 • Nie możesz publikować zbyt wielu postów sponsorowanych w miesiącu lub ryzykujesz odstraszenie swoich własnych czytelników.
 • Czasami Google karze Cię za nieoznaczanie linków atrybutem nofollow

Sprzedaż własnych produktów

Sprzedawanie własnych produktów na swoim blogu to najwyższa dyscyplina!

Opracowywanie, produkcja i sprzedaż własnych produktów może wymagać wiele pracy, a czasami także wysokich kosztów inwestycyjnych. Ale w zamian można zarobić więcej pieniędzy z bloga niż z wszystkich innych metod wymienionych tutaj. W końcu nie musisz się z nikim dzielić swoimi zyskami. Dostajesz cały tort, a nie tylko jego część.

Ricarda Masuhr z Pech & Schwefel, na przykład, pokazuje, że sprzedaż własnych produktów może być opłacalna. Zarabia ona pięciocyfrowe miesięczne przychody sprzedając wzory w formacie PDF.

Albo Caroline Preuss, której kurs online „(P)inteligentny Bloggen” również dobrze się sprzedaje i podobno w 2017 roku osiągnął ponad 20 000 euro sprzedaży.

Zalety

 • Możliwość uzyskania znacznie wyższych przychodów niż w przypadku innych metod
 • Jesteś niezależny od partnerów reklamowych
 • Możesz lepiej zaspokoić potrzeby swoich gości dzięki swoim produktom
 • Możesz się realizować poprzez swoje produkty

Wady

 • Być może będziesz musiał poradzić sobie z obsługą klienta
 • Twoje ryzyko ostrzeżenia jest wyższe i musisz zwracać większą uwagę na pułapki prawne.
 • Być może będziesz musiał zainwestować dużo pieniędzy i/lub czasu w rozwój i produkcję produktu.
 • Musisz zintegrować system zamówień z Twoim blogiem
 • Większy wysiłek związany z wysyłką towarów (może być lepiej zautomatyzowany dzięki produktom cyfrowym)
 • Więcej pracy administracyjnej i księgowej

Zbieranie dotacji

Jeśli chcesz zarabiać na blogu, możesz również zbierać datki od swoich czytelników. To często nie działa jako jedyne źródło dochodu, ale może służyć do zarabiania kilku euro na boku.

Są jednak blogerzy, którzy używają tego bardzo skutecznie, jak Snowqueen i Danielle z The Most Desired Wish Child, którzy zbierają datki poprzez swoją stronę Tipeee. W zamian za darowiznę możesz czytać artykuły trzy dni wcześniej lub otrzymywać mały, ekskluzywny newsletter.

Aby technicznie zrealizować zbieranie datków na blogu, oprócz Tipeee istnieją różne możliwości i systemy, takie jak integracja przycisku darowizny PayPal lub serwisu mikrodotacji Flattr.

Zalety

 • Nierzucający się w oczy sposób na zarabianie pieniędzy z blogowania
 • Prosta integracja z blogiem

Wady

 • Potrzebujesz dużego, a przede wszystkim bardzo lojalnego otoczenia
 • Gotowość do oddania krwi zależy od czytelnika i tematu.
 • Może wymagać zminimalizowania lub całkowitej rezygnacji z innych rodzajów reklamy
 • Twoi czytelnicy mogą być zmuszeni do zarejestrowania się w serwisie umożliwiającym wysyłanie darowizn
 • Twoi czytelnicy mogą nie być skłonni do wpłat, dopóki nie otrzymają czegoś w zamian (np. ekskluzywnych artykułów na blogu lub e-booka)

Blogowanie gościnne

Blogerzy są obecnie bardzo poszukiwani jako autorzy gościnni lub nawet stali redaktorzy blogów korporacyjnych, jak również magazynów online lub offline.

Nie tylko dlatego, że redaktorzy zawsze potrzebują świeżych treści i zawsze szukają nowych redaktorów, ale także dlatego, że wielu blogerów przynosi ze sobą własną bazę fanów.

Ponadto, blogerzy są uważani za autentycznych i zazwyczaj komunikują się ze swoimi czytelnikami na bardziej osobistym i przyjaznym poziomie (słowo kluczowe: lojalność czytelników!), czego brakuje wielu dużym zespołom redakcyjnym.

Zalety

 • Masz możliwość promowania własnego bloga
 • Możesz wykorzystać blogowanie gościnne jako odniesienie do zostania autorem gościnnym dla innych blogów lub magazynów online.
 • Często możesz zamieścić link do swojego własnego bloga

Wady

 • Nie piszesz w tym czasie treści na swój własny blog
 • Często musisz przekazać magazynowi internetowemu lub blogowi firmowemu prawa do swojego wpisu w całości (łącznie ze zdjęciami) i nie możesz wykorzystywać jego treści gdzie indziej.

Organizowanie imprez

Jako bloger możesz również zarabiać pieniądze poprzez organizowanie wydarzeń. Na przykład, możesz zaoferować warsztaty dla zainteresowanych czytelników, co jest szczególnie popularne wśród blogerów DIY lub blogerów kulinarnych.

Inną opcją jest organizowanie wydarzeń dla innych blogerów. Na przykład Clara i Ricarda odniosły sukces dzięki tej koncepcji i w ramach swojej sieci imprez BLOGST organizują warsztaty, obozy barowe i konferencje dla blogerów w całych Niemczech.

Zalety

 • Bardzo dobry do networkingu, poznawania nowych ludzi i budowania własnej marki.

Wady

 • Duży nakład pracy organizacyjnej (sprzedaż biletów, lokal, catering itp.)
 • Częściowo związane z wysokimi inwestycjami, a tym samym z ryzykiem
 • Zwłaszcza konferencje są często opłacalne tylko dzięki sponsorom

Obszar członkowski


Strefa dla członków z kosztami jest zwiększeniem lub szerszą formą bariery płatniczej. Członkowie nie tylko mogą czytać ekskluzywne artykuły na blogu, ale także uzyskać dostęp do innych ekskluzywnych treści, takich jak filmy, e-booki, cheatsheets, narzędzia, bazy danych wiedzy i podobne.

Często członkostwo obejmuje również dostęp do prywatnych grup (mastermind), sesji coachingowych czy udział w webinarach.

Zalety

 • Dochody można bardzo dobrze zaplanować
 • Nie musisz szukać partnerów reklamowych
 • Nie musisz wysyłać swoich gości na inne strony internetowe, aby zarabiać pieniądze na swoim blogu.

Wady

 • Wymaga statusu eksperta i dobrego pozycjonowania w niszy
 • Techniczna integracja strefy dla członków odpowiedzialnych
 • Duży wysiłek włożony w tworzenie ekskluzywnych treści
 • Wymaga regularnych aktualizacji, aby klienci nie rezygnowali z subskrypcji

Kursy, szkolenia i doradztwo

Jeśli jesteś uważany za eksperta blogera w swojej niszy, możesz również zarabiać na życie z coachingu i konsultingu.

Podobnie jak w przypadku produktów cyfrowych, działa to najlepiej w klasycznych niszach doradczych, takich jak marketing internetowy, biznes i kariera, randki, fitness, finanse, self-publishing czy samopomoc. Ale jeśli potrafisz rozwiązać problemy swoich czytelników, a oni są skłonni zapłacić, z pewnością możesz to zrobić również w innych dziedzinach.

Zalety

 • Możliwe wysokie stawki godzinowe
 • Możesz oferować coaching i doradztwo w wielu przypadkach niezależnie od lokalizacji, np. przez Skype, WhatsApp, e-mail lub telefon.

Wady

 • Wymaga statusu eksperta i dobrego pozycjonowania w niszy

Link sprzedaż lub wynajem

Innym źródłem dochodu dla blogerów jest sprzedaż lub wynajem linków z ich własnego bloga. Możesz sprzedawać linki nie tylko z artykułów, ale także z paska bocznego, strony głównej czy stopki.

W przypadku wynajmu, płatność jest dokonywana miesięcznie lub rocznie; w przypadku sprzedaży, płatność jest dokonywana jednorazowo (link jest następnie online na blogu przez uzgodniony okres czasu lub na zawsze).

Dlaczego można zarabiać na sprzedaży linków jest oczywiste: firmy, szczególnie sklepy internetowe, często mają trudności z uzyskaniem odpowiednich backlinków (np. dla poszczególnych produktów lub stron kategorii) i dlatego nie plasują się tak dobrze w Google. Dlatego też sprzedaż linków jest dla firm łatwym sposobem na popchnięcie własnego rankingu Google.

Zalety

 • Bardzo mały wysiłek
 • Regularne miesięczne zarobki
 • W zależności od autorytetu i popularności własnego bloga, możliwe wysokie zarobki
 • Łatwo jest znaleźć klientów na linki tekstowe za pośrednictwem portali internetowych, takich jak SeedingUp.

Wady

 • Google może ukarać Cię, jeśli sprzedajesz linki dofollow
 • Wady SEO przy linkowaniu na całej stronie (np. w stopce)
 • Sprzedaż linków dofollow jest uważana za nieprofesjonalną

Sprzedaż bloga

Czyś ty zwariował? Zarabianie pieniędzy poprzez sprzedaż własnego bloga…

Ale tak, to może być opcja. Zwłaszcza jeśli kończy Ci się para i od jakiegoś czasu chcesz rozpocząć nowy projekt (kapitał początkowy ze sprzedaży bloga może się przydać!).

Radziłbym jednak zastanowić się nad tym nie dwa, ale pięć razy. Po pierwsze, Twój blog, a tym samym źródło dochodu, zniknie na jakiś czas. A po drugie, może się okazać, że nie jesteś w stanie zarobić tyle pieniędzy ze sprzedaży bloga, że oczekujesz lub że musisz zacząć coś nowego:

Problem z wielu blogów jest to, że są one przywiązane do jednej osoby i dlatego mogą być kontynuowane przez kogoś innego tylko w ograniczonym zakresie. Ponadto, kupujący są głównie zainteresowani pasywnym dochodem bloga (np. dochód poprzez AdSense lub marketing afiliacyjny), ale wiele blogów generuje prawie wyłącznie aktywny dochód (np. poprzez posty sponsorowane).

Zalety

 • Sporo pieniędzy za jednym zamachem, które możesz wykorzystać na rozpoczęcie nowego projektu.

Wady

 • Twój blog zniknął (a wraz z nim Twoje stałe źródło dochodu)
 • Możesz nie dostać z powrotem to, co zainwestowałeś w swoim blogu lub co myślałeś, że cena sprzedaży będzie.

Marketing afiliacyjny – czym jest? jak zacząć zarabiać?

Obudź się o bardzo wczesnej porze. Jedź do biura przez totalny impas, ulice zapchane innymi półsennymi dojeżdżającymi.

Brzmi okropnie?

A co jeśli, zamiast zmagać się z monotonią i otępieniem wyścigu szczurów, aby zarobić kilka dolarów, mógłbyś zarabiać pieniądze w dowolnym czasie, z dowolnego miejsca – nawet podczas snu?

Na tym właśnie polega koncepcja marketingu afiliacyjnego.

Czym jest marketing afiliacyjny?

Marketing afiliacyjny jest popularną taktyką napędzania sprzedaży i generowania znaczących przychodów online. Niezwykle korzystne zarówno dla marek, jak i marketerów afiliacyjnych, nowe parcie w kierunku mniej tradycyjnych taktyk marketingowych opłaciło się. W rzeczywistości:

81% marek i 84% wydawców wykorzystuje siłę marketingu afiliacyjnego, a statystyka ta będzie nadal rosła, ponieważ wydatki na marketing afiliacyjny wzrastają każdego roku w Stanach Zjednoczonych.
Co roku w Stanach Zjednoczonych odnotowuje się 10,1% wzrost wydatków na marketing afiliacyjny, co oznacza, że do 2020 roku liczba ta osiągnie 6,8 miliarda dolarów.
W 2018 roku koszty marketingu treści zostały oszacowane na 62% tradycyjnych schematów marketingowych, jednocześnie generując trzy razy więcej leadów niż tradycyjne metody. W rzeczywistości, 16% wszystkich zamówień dokonywanych online można przypisać wpływowi marketingu afiliacyjnego.
W marcu 2017 roku, struktura partnerska Amazon zmieniła się, oferując stawki 1-10% przychodów z produktów dla twórców, zapewniając możliwość dla podmiotów stowarzyszonych, aby drastycznie zwiększyć swoje pasywne dochody w oparciu o pion, na którym sprzedają.
Marketing afiliacyjny Jasona Stone’a, znanego inaczej jako Millionaire Mentor, był odpowiedzialny za aż 7 milionów dolarów w sprzedaży detalicznej tylko w miesiącach czerwiec i lipiec w 2017 roku.

Co to jest marketing afiliacyjny?

Marketing afiliacyjny to proces, dzięki któremu partner zarabia prowizję za sprzedaż produktów innej osoby lub firmy. Afiliant po prostu wyszukuje produkt, który mu się podoba, następnie promuje ten produkt i zarabia część zysku z każdej sprzedaży, jaką dokona. Sprzedaż jest śledzona poprzez linki partnerskie z jednej strony do drugiej.

Jak działa marketing afiliacyjny?

Ponieważ marketing afiliacyjny działa poprzez rozłożenie odpowiedzialności za marketing i tworzenie produktów na różne strony, udaje się wykorzystać zdolności różnych osób do bardziej efektywnej strategii marketingowej, zapewniając jednocześnie uczestnikom udział w zyskach. Aby to zadziałało, muszą być zaangażowane trzy różne strony:

 • Sprzedawca i twórcy produktu.
 • Afiliant lub reklamodawca.
 • Konsument.

Zagłębmy się w złożone relacje tych trzech stron, aby zapewnić sukces marketingu afiliacyjnego.

Sprzedawca i twórcy produktu.
Sprzedawca, czy to indywidualny przedsiębiorca czy duże przedsiębiorstwo, jest sprzedawcą, kupcem, twórcą produktu lub detalistą z produktem do wprowadzenia na rynek. Produkt może być obiekt fizyczny, jak artykuły gospodarstwa domowego, lub usługi, takie jak makijaż tutoriale.

Sprzedawca, znany również jako marka, nie musi być aktywnie zaangażowany w marketing, ale może być również reklamodawcą i czerpać zyski z podziału przychodów związanego z marketingiem afiliacyjnym.

Na przykład, sprzedawca może być sprzedawcą ecommerce, który rozpoczął działalność dropshippingową i chce dotrzeć do nowej publiczności, płacąc stronom partnerskim za promowanie swoich produktów. Sprzedawca może być również firmą SaaS, która wykorzystuje partnerów do sprzedaży swojego oprogramowania marketingowego.

Afiliant lub wydawca.
Znany również jako wydawca, partner może być osobą fizyczną lub firmą, która sprzedaje produkt sprzedawcy w atrakcyjny sposób dla potencjalnych konsumentów. Innymi słowy, podmiot stowarzyszony promuje produkt, aby przekonać konsumentów, że jest on cenny lub korzystny dla nich i przekonać ich do zakupu produktu. Jeśli konsument w końcu kupuje produkt, partner otrzymuje część przychodów.

Afilianci często mają bardzo specyficzną publiczność, do której kierują swoje działania marketingowe, zazwyczaj trzymając się zainteresowań tej publiczności. To tworzy określoną niszę lub osobistą markę, która pomaga partnerowi przyciągnąć konsumentów, którzy będą najbardziej skłonni do działania w ramach promocji.

Konsument.
Czy konsument o tym wie, czy nie, to on (i jego zakupy) są siłą napędową marketingu afiliacyjnego. Afilianci dzielą się z nimi tymi produktami na mediach społecznościowych, blogach i stronach internetowych.

Kiedy konsumenci kupują produkt, sprzedawca i partner dzielą się zyskami. Czasami partner zdecyduje się na bycie uczciwym wobec konsumenta, ujawniając, że otrzymuje prowizję za sprzedaż, której dokonuje. Innym razem konsument może być zupełnie nieświadomy tego, że za jego zakupem stoi infrastruktura marketingu afiliacyjnego.

Tak czy inaczej, rzadko będzie płacił więcej za produkt zakupiony poprzez marketing afiliacyjny; udział partnera w zysku jest zawarty w cenie detalicznej. Konsument zakończy proces zakupu i otrzyma produkt w normalny sposób, bez wpływu na system marketingu afiliacyjnego, w którym jest znaczącą częścią.

Jak sieci afiliacyjne dostają wynagrodzenie?

Szybka i niedroga metoda zarabiania pieniędzy bez kłopotów związanych z faktyczną sprzedażą produktu, marketing afiliacyjny ma niezaprzeczalny urok dla tych, którzy chcą zwiększyć swoje dochody online. Ale w jaki sposób afiliant otrzymuje wynagrodzenie po powiązaniu sprzedawcy z konsumentem?

Odpowiedź może być skomplikowana.

Konsument nie zawsze musi kupić produkt, aby afiliant mógł otrzymać prowizję. W zależności od programu, wkład partnera w sprzedaż sprzedawcy będzie mierzony w różny sposób.

Afiliant może otrzymać wynagrodzenie na różne sposoby:

 1. Płacić za sprzedaż CPS.
  Jest to standardowa struktura marketingu afiliacyjnego. W tym programie, sprzedawca płaci partnerowi procent od ceny sprzedaży produktu po tym, jak konsument dokona zakupu produktu w wyniku strategii marketingowych partnera. Innymi słowy, partner musi faktycznie skłonić inwestora do zainwestowania w produkt, zanim otrzyma wynagrodzenie.
 2. Płaca za lead CPL.
  Bardziej złożony system, programy partnerskie typu „płać za lead” wynagradzają afilianta w oparciu o konwersję leadów. Afiliant musi przekonać konsumenta do odwiedzenia strony internetowej sprzedawcy i wykonania pożądanej akcji – czy jest to wypełnienie formularza kontaktowego, zapisanie się na test produktu, subskrypcja newslettera, czy pobranie oprogramowania lub plików.
 3. Pay per click CPC.
  Ten program koncentruje się na zachęcaniu partnera do przekierowania konsumentów z jego platformy marketingowej na stronę sprzedawcy. Oznacza to, że partner musi zaangażować konsumenta do tego stopnia, aby ten przeszedł ze strony partnera na stronę sprzedawcy. Wydawca otrzymuje wynagrodzenie w oparciu o wzrost ruchu na stronie.

Dlaczego warto zarabiać w marketingu afiliacyjnym?

Jakie są powody, aby zostać affiliate marketer?

 1. Dochód pasywny.
  Podczas gdy każda „regularna” praca wymaga bycia w pracy, aby zarabiać pieniądze, marketing afiliacyjny oferuje możliwość zarabiania pieniędzy podczas snu. Inwestując początkową ilość czasu w kampanię, będziesz widział ciągłe zwroty z tego czasu, gdy konsumenci będą kupować produkt w ciągu następnych dni i tygodni. Otrzymujesz pieniądze za swoją pracę długo po jej zakończeniu. Nawet jeśli nie jesteś przed komputerem, twoje umiejętności marketingowe będą zarabiać Ci stały przepływ dochodów.
 2. Brak obsługi klienta.
  Sprzedawcy indywidualni i firmy oferujące produkty lub usługi muszą zajmować się swoimi konsumentami i upewnić się, że są oni zadowoleni z tego, co kupili.
  Dzięki strukturze marketingu afiliacyjnego, nigdy nie będziesz musiał martwić się o wsparcie klienta lub jego zadowolenie. Cała praca marketera afiliacyjnego polega na łączeniu sprzedawcy z konsumentem. Sprzedawca zajmuje się wszelkimi skargami konsumentów po otrzymaniu prowizji od sprzedaży.
 1. Pracuj w domu.
  Jeśli jesteś kimś, kto nienawidzi chodzić do biura, marketing afiliacyjny jest idealnym rozwiązaniem. Będziesz w stanie uruchomić kampanie i otrzymywać dochody z produktów, które sprzedawcy tworzą podczas pracy w zaciszu własnego domu. Jest to praca, którą możesz wykonywać bez konieczności wychodzenia z piżamy.
 2. Opłacalność.
  Większość firm wymaga opłat początkowych, jak również przepływu gotówki, aby sfinansować produkty sprzedawane. Jednak marketing afiliacyjny może być wykonywany przy niskich kosztach, co oznacza, że możesz zacząć szybko i bez większych kłopotów. Nie ma opłat za programy partnerskie, o które trzeba się martwić i nie ma potrzeby tworzenia produktu. Rozpoczęcie tej linii pracy jest stosunkowo proste.
 3. Wygoda.
  Ponieważ w zasadzie stajesz się freelancerem, otrzymujesz ostateczną niezależność w ustalaniu własnych celów, przekierowywaniu swojej ścieżki, kiedy czujesz się tak skłonny, wybieraniu produktów, które Cię interesują, a nawet określaniu własnych godzin. Ta wygoda oznacza, że możesz zdywersyfikować swoje portfolio, jeśli chcesz, lub skupić się wyłącznie na prostych i nieskomplikowanych kampaniach. Będziesz również wolny od ograniczeń i regulacji firmy, jak również źle działających zespołów.
 4. Nagrody oparte na wynikach.
  W innych zawodach, możesz pracować 80 godzin tygodniowo i nadal zarabiać to samo wynagrodzenie. Marketing afiliacyjny jest oparty wyłącznie na twoich osiągnięciach. Dostaniesz od niego to, co w niego włożysz. Doskonalenie swoich umiejętności recenzowania i pisanie angażujących kampanii przełoży się na bezpośredni wzrost Twoich dochodów. W końcu dostaniesz zapłatę za wybitną pracę, którą wykonujesz!
 5. Nie lekceważ potęgi SEO.
  Istnieje mnóstwo ruchu organicznego można uzyskać z wyszukiwarek, jeśli robisz SEO prawidłowo. Dni, kiedy Search Engine Optimization było oszukiwanie Google już minęły. Dziś chodzi o to, aby Twoja strona była lepsza dla odwiedzających. Ludzie naturalnie szukają informacji w sieci. Dlatego właśnie powinieneś nauczyć się podstaw on-page SEO, badania słów kluczowych i link buildingu, aby być źródłem informacji, które odwiedzający znajdą jako pierwsze. Kto nie chciałby zająć 1. miejsca w Google dla terminów takich jak „najlepszy produkt” czy „recenzja produktu”?

Wspólne rodzaje kanałów marketingu afiliacyjnego

Większość afiliantów stosuje wspólne praktyki, aby zapewnić, że ich odbiorcy są zaangażowani i chętni do zakupu promowanych produktów. Ale nie wszyscy partnerzy reklamują produkty w ten sam sposób. W rzeczywistości, istnieje kilka różnych kanałów marketingowych, które mogą oni wykorzystać.

 1. Influencerzy.
  Influencer to osoba, która posiada moc wpływania na decyzje zakupowe dużego segmentu populacji. Taka osoba jest w doskonałej pozycji do czerpania korzyści z marketingu afiliacyjnego. Może się już pochwalić imponującą liczbą odbiorców, więc łatwo jest im kierować konsumentów do produktów sprzedawcy poprzez posty w mediach społecznościowych, blogi i inne interakcje z ich zwolennikami. Następnie influencerzy otrzymują udział w zyskach, które pomogli stworzyć.
  Kampanie influencer marketingowe są szczególnie popularne na Instagramie, gdzie marki współpracują z influencerami, którzy są postrzegani jako eksperci lub autorytety w swoich konkretnych niszach. W zależności od umowy, kampania może składać się z serii recenzji produktów ze zdjęciami, przejęć kont lub filmów na żywo. Podczas gdy influencer może mieć swoją własną markę i estetykę, ważne jest, aby dodać elementy, które wiążą się z Twoją marką, aby zapewnić jej zapamiętanie i rozpoznawalność. Można to osiągnąć za pomocą aplikacji, takich jak Instasize, gdzie można szybko edytować i dostosować kreacje kampanii w jednym stuknięciu.
 1. Blogerzy.
  Dzięki możliwości organicznego rankingu w wyszukiwarkach, blogerzy doskonale radzą sobie ze zwiększeniem konwersji sprzedawcy. Bloger próbki produktu lub usługi, a następnie pisze kompleksową recenzję, która promuje markę w przekonujący sposób, prowadząc ruch z powrotem do witryny sprzedawcy.
  Bloger zostaje nagrodzony za swój wpływ na rozpowszechnianie informacji o wartości produktu, co przyczynia się do zwiększenia sprzedaży sprzedawcy. Na przykład, mój artykuł o najlepszym oprogramowaniu do email marketingu zawiera recenzje produktów i linki partnerskie.
 1. Mikrostrony skoncentrowane na płatnym wyszukiwaniu.
  Opracowanie i monetyzacji mikrostrony może również garner poważną ilość sprzedaży. Te strony są reklamowane w witrynie partnera lub na sponsorowanych listach wyszukiwarki. Są one odrębne i oddzielone od głównej witryny organizacji. Oferując bardziej skoncentrowane, istotne treści do konkretnej grupy odbiorców, mikrowitryny prowadzą do zwiększenia konwersji ze względu na ich proste i bezpośrednie wezwanie do działania.
 2. Listy e-mailowe.
  Pomimo swoich starszych początków, email marketing jest nadal realnym źródłem dochodów z marketingu afiliacyjnego. Niektórzy afilianci posiadają listy emailowe, które mogą wykorzystać do promowania produktów sprzedawcy. Inni mogą wykorzystywać newslettery e-mailowe, które zawierają hiperłącza do produktów, zarabiając prowizję po zakupie produktu przez konsumenta.
  Inną metodą jest budowanie przez partnera listy mailingowej w czasie. Używają swoich różnych kampanii do zbierania e-maili masowo, a następnie wysłać e-maile dotyczące produktów, które promują.
 1. Duże strony internetowe mediów.
  Zaprojektowane, aby stworzyć ogromną ilość ruchu przez cały czas, te strony koncentrują się na budowaniu publiczności milionów. Te strony promują produkty do ich masowej publiczności poprzez wykorzystanie banerów i kontekstowych linków partnerskich. Metoda ta oferuje doskonałą ekspozycję i poprawia współczynnik konwersji, co skutkuje najwyższej klasy dochodów zarówno dla sprzedawcy i partnera.

Wskazówki, które pomogą Ci stać się świetnym Marketerem Afiliacyjnym

 1. Wybierz jedną niszę.
  Rozpoczynając swoją karierę w marketingu afiliacyjnym, będziesz chciał kultywować publiczność, która ma bardzo specyficzne zainteresowania. To pozwoli Ci dostosować swoje kampanie partnerskie do tej niszy, zwiększając prawdopodobieństwo, że będziesz konwertować. Poprzez ustanowienie siebie jako eksperta w jednej dziedzinie zamiast promowania szerokiej gamy produktów, będziesz w stanie sprzedawać do ludzi, którzy najprawdopodobniej kupią produkt.
 2. Zrób to osobiście.
  Nie ma niedoboru produktów, które będziesz w stanie promować. Będziesz miał możliwość wyboru i wybrać produkty, które osobiście wierzę w, więc upewnij się, że kampanie koncentrują się wokół naprawdę wartościowych produktów, które konsumenci będą cieszyć. Osiągniesz imponujący współczynnik konwersji, jednocześnie ustanawiając wiarygodność swojej marki osobistej.
  Będziesz także chciał stać się naprawdę dobry w e-mail outreach do pracy z innymi blogerami i influencerami. Użyj narzędzia takie jak ContactOut lub Voila Norbert do zbierania informacji kontaktowych ludzi i wysłać spersonalizowane e-maile do garner gościnnego blogowania i możliwości partnerskich.
 1. Zacznij recenzować produkty i usługi.
  Skup się na recenzowaniu produktów i usług, które mieszczą się w Twojej niszy. Następnie, wykorzystując rapport, który stworzyłeś z publicznością i swoją postawę jako eksperta, powiedz swoim czytelnikom, dlaczego mogliby skorzystać z zakupu produktu lub usługi, którą promujesz. Prawie wszystko, co jest sprzedawane online, może być zrecenzowane, jeśli istnieje program partnerski – możesz zrecenzować produkty fizyczne, oprogramowanie cyfrowe, a nawet usługi zarezerwowane online, takie jak ride-sharing lub rezerwacja kurortu turystycznego. Szczególnie skuteczne jest porównanie tego produktu do innych w tej samej kategorii. Co najważniejsze, upewnij się, że generujesz szczegółowe, artykułowane treści, aby poprawić konwersje.
 2. Korzystaj z kilku źródeł.
  Zamiast skupiać się tylko na kampanii e-mailowej, poświęć również czas na zarabianie pieniędzy za pomocą bloga, docieranie do odbiorców w mediach społecznościowych, a nawet patrząc na promocje międzykanałowe.
  Testuj różne strategie marketingowe, aby zobaczyć, na które z nich Twoja publiczność reaguje najbardziej. Często korzystaj z tej techniki.
  Aby uzyskać więcej informacji, można sprawdzić ten artykuł na temat tego, jak rozpocząć udany blog w tym roku.
 1. Wybieraj kampanie z rozwagą.
  Bez względu na to, jak dobre są Twoje umiejętności marketingowe, zarobisz mniej pieniędzy na złym produkcie niż na wartościowym. Poświęć czas na zbadanie popytu na dany produkt przed jego promocją. Upewnij się, że dokładnie zbadałeś sprzedawcę przed nawiązaniem współpracy. Twój czas jest wiele wart i chcesz mieć pewność, że spędzasz go na produkcie, który jest opłacalny i sprzedawcy, w którego możesz wierzyć.
 2. Bądź na bieżąco z trendami.
  Istnieje poważna konkurencja w sferze affiliate marketingu. Będziesz chciał, aby upewnić się, że pobyt na szczycie wszelkich nowych trendów, aby zapewnić, że pozostaniesz konkurencyjny. Dodatkowo, prawdopodobnie będziesz w stanie skorzystać z co najmniej kilku nowych technik marketingowych, które są stale tworzone. Upewnij się, że jesteś na bieżąco ze wszystkimi tymi nowymi strategiami, aby zagwarantować, że Twoje wskaźniki konwersji, a zatem przychody, będą tak wysokie, jak to możliwe.

Jakie są najważniejsze trendy w marketingu afiliacyjnym?

 1. Ulepszone raportowanie i atrybucja.
  Wiele programów partnerskich działa w oparciu o atrybucję ostatniego kliknięcia, gdzie partner, który otrzymał ostatnie kliknięcie przed sprzedażą otrzymuje 100% kredyt za konwersję. To się zmienia. Dzięki platformom afiliacyjnym oferującym nowe modele atrybucji i funkcje raportowania, możesz zobaczyć pełny obraz kanału dystrybucji, jak poszczególne taktyki marketingowe działają razem.
  Na przykład, można zobaczyć, że płatna kampania społecznościowa wygenerowała pierwsze kliknięcie, Afiliant X uzyskał kliknięcie nr 2, a Afiliant Y uzyskał ostatnie kliknięcie. Z tego pełnego obrazu, można strukturyzować swoje prowizje partnerskie tak, że Affiliate X dostaje procent kredytu na sprzedaż, nawet jeśli nie dostał ostatniego kliknięcia.
 1. Nisze influencerów stają się hiper-targetowane.
  W przeszłości, duże oddziały były ostoją, jak catch-all kupony i strony mediów dał ruch do setek lub tysięcy reklamodawców. To nie jest już tak bardzo przypadek. Z konsumentów za pomocą długich słów kluczowych i wyszukiwanie bardzo konkretnych produktów i usług, influencerzy mogą wykorzystać swoje hiper-ognisko niszę do sukcesu affiliate marketingu. Influencers może nie wysłać reklamodawców ogromne ilości ruchu, ale publiczność robią wysłać jest wiarygodne, ukierunkowane, i ma wyższe wskaźniki konwersji.
 2. GDPR zmienia sposób, w jaki gromadzone są dane osobowe.
  Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (GDPR), które weszło w życie 25 maja 2018 r., jest zbiorem przepisów regulujących wykorzystanie danych osobowych w całej UE. Zmusza to niektóre podmioty stowarzyszone do pozyskiwania danych użytkowników poprzez zgodę opt-in (zaktualizowane polityki prywatności i powiadomienia o plikach cookie), nawet jeśli nie znajdują się one w Unii Europejskiej. Ta nowa regulacja powinna również przypomnieć Ci, abyś postępował zgodnie z wytycznymi FTC i wyraźnie ujawnił, że otrzymujesz prowizje afiliacyjne od swoich rekomendacji.
 3. Marketerzy afiliacyjni są coraz sprytniejsi.
  Sprzedawcy otrzymujący duży procent swoich przychodów z kanału afiliacyjnego mogą stać się zależni od swoich partnerów afiliacyjnych. Może to prowadzić do tego, że marketerzy afiliacyjni wykorzystują swój ważny status, aby otrzymać wyższe prowizje i lepsze umowy z reklamodawcami. Czy jest to CPA, CPL, lub CPC struktury prowizji, istnieje wiele programów partnerskich wysokiej płatności i affiliate marketerzy są w fotelu kierowcy.

Jakie strategie marketingu afiliacyjnego powinieneś zastosować w 2020 roku?

 1. Polecaj tylko produkty, z którymi jesteś bardzo dobrze zaznajomiony.
  Budowanie zaufania z publicznością jest najważniejsze w marketingu afiliacyjnym, a najszybszym sposobem na utratę zaufania jest polecanie produktów, których nie używałeś wcześniej lub które nie są dobrze dopasowane do Twojej publiczności. Upewnij się również, że nigdy nie każesz nikomu bezpośrednio kupować produktu, po prostu go polecasz. Im bardziej będziesz pomocny i im więcej będziesz rekomendował, tym bardziej prawdopodobne jest, że odwiedzający Twoją stronę będą wracać po Twoją wiedzę.
 2. Promuj produkty od wielu różnych sprzedawców.
  Nie wkładaj wszystkich swoich jajek do jednego koszyka. Jeśli tylko promować produkty jednego kupca, utknąłeś z ich prowizji, ich stron docelowych, a ostatecznie, ich współczynniki konwersji. Ważne jest, aby pracować z wieloma różnymi sprzedawcami w swojej niszy i promować szeroką gamę produktów.
  Ta strategia marketingu afiliacyjnego będzie dywersyfikować liczbę prowizji można zrobić i stworzyć stały strumień przychodów podczas budowania strony partnerskiej. Niektóre przykłady sprzedawców partnerskich obejmują marki takie jak BigCommerce, Bluehost i SimplyBook.me.
 1. Nieustannie testuj i optymalizuj swoje wskaźniki konwersji.
  Załóżmy, że masz stronę promocyjną, gdzie promujesz produkt poprzez linki partnerskie. Jeśli obecnie uzyskujesz 5000 wizyt/miesiąc przy współczynniku konwersji 2%, masz 100 poleconych. Aby dostać się do 200 poleconych, można albo skupić się na uzyskanie 5.000 więcej odwiedzających lub po prostu zwiększenie współczynnika konwersji do 4%.
  Co brzmi łatwiej? Zamiast spędzać miesiące na budowaniu Domain Authority za pomocą blogowania i postów gościnnych, aby uzyskać więcej ruchu organicznego, wystarczy zwiększyć współczynnik konwersji o 2%. Może to obejmować optymalizację strony docelowej, testowanie wezwań do działania oraz posiadanie strategii optymalizacji współczynnika konwersji. Testując i optymalizując swoją stronę, uzyskasz znacznie lepsze wyniki przy znacznie mniejszym wysiłku.
 1. Skup się na źródłach ruchu afiliacyjnego.
  Ważne jest, aby wiedzieć, gdzie ruch pochodzi z i demografii odbiorców. To pozwoli Ci dostosować swoje wiadomości tak, że można zapewnić najlepsze rekomendacje produktów partnerskich. Nie należy po prostu skupić się na pionie jesteś w, ale na źródła ruchu i publiczności, która odwiedza witrynę. Źródła ruchu mogą obejmować ruch organiczny, płatny, social media, polecający, display, email lub ruch bezpośredni.
  Możesz przeglądać dane dotyczące źródeł ruchu w Google Analytics, aby zobaczyć takie rzeczy jak czas przebywania na stronie, współczynnik odrzuceń, lokalizacja geograficzna, wiek, płeć, pora dnia, urządzenia (mobilne vs. stacjonarne) i inne, dzięki czemu możesz skupić swoje wysiłki na ruchu o najwyższej konwersji. Te dane analityczne są niezbędne do podejmowania świadomych decyzji, zwiększania współczynnika konwersji i zwiększania sprzedaży partnerskiej.

Podsumowanie

Marketing afiliacyjny jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą uzyskać kontrolę nad własnymi dochodami, koncentrując się na opcjach przychodów opartych na wynikach. Pracując w tandemie ze sprzedawcą, zmotywowany marketer afiliacyjny będzie w stanie osiągnąć pasywny dochód z zacisza własnego domu, nie martwiąc się o produkcję własnego produktu lub usługi.

Mimo, że sukces tej pracy zależy od umiejętności marketingowych partnera, może ona okazać się skutecznym sposobem na osiągnięcie celów dochodowych, zarówno jako główna kariera, jak i dochodowa druga praca.

Elegancko prosty proces, marketing afiliacyjny poprzez recenzje, blogi, media społecznościowe, oprogramowanie do webinarów i inne platformy to nowa granica w marketingu, która tylko czeka na wykorzystanie. Postępuj zgodnie z poradami zawartymi w tym artykule, a będziesz w stanie zaangażować swoją publiczność, konwersji pasywnych czytelników do aktywnych konsumentów, i zwiększyć swoją wypłatę jedno kliknięcie na raz.

Jak zarabiać na grach komputerowych? – polecane metody

Przemysł gier przeżywa rozkwit, tylko w zeszłym roku obroty wyniosły prawie 150 miliardów dolarów według jednego z badań. Oczywiste jest, że w najbliższych latach będzie się on nadal rozwijał i powiększał. Prawie 73% osób w wieku od 4 do 20 lat posiada co najmniej jedną konsolę do gier. Czy strzelanie do zombie lub wykonywanie misji z przyjaciółmi w Internecie, gry wideo oferują ucieczkę od codziennej rzeczywistości. Ludzie spędzają dużo pieniędzy i czasu szukając nowych doświadczeń w grach.

Istnieją nieskończone gry wideo, które mogą być odtwarzane dla zabawy. Ale czy da się na nich zarobić? Brzmi zbyt dobrze, by mogło być prawdziwe. Ale nie, to jest rzeczywistość. Przemysł gier oferuje wiele możliwości zarabiania pieniędzy. Nawet jeśli nie ma celu, aby zarobić tylko poprzez granie w gry, można zarobić dobre pieniądze, poświęcając ten czas na pracę i inne sprawy.

Najlepsze sposoby zarabiania na grach

7 sposobów na granie w gry i zdobywanie za nie prawdziwych pieniędzy. Warto zaznaczyć, że praca w branży gier komputerowych wymaga niezawodnego sprzętu, dlatego konieczna jest pewna inwestycja.

Blog o grach

Tworzenie bloga dla graczy może być skutecznym sposobem na przyciągnięcie publiczności. Przychody zależą od ruchu na blogu. Po pierwsze, musisz upewnić się, że tworzysz popularne i wysokiej jakości treści, które przyciągną sponsorów i firmy hazardowe.

Blog o grach oferuje również możliwość generowania przychodów poprzez marketing afiliacyjny. System generowania dochodów wygląda następująco:

Tworzenie treści, np. recenzje i testy sprzętu dla graczy (klawiatury, myszy, fotele gamingowe, karty graficzne itp.)
Umieszczenie w treści linków partnerskich do sprzedawcy, u którego można kupić to urządzenie.
Kiedy użytkownik podąża za linkiem i kupuje towar, sprzedawca potrąca partnerom za sprzedaż (zazwyczaj 5-15% kosztu towaru).
Tworząc wysokiej jakości treści, będąc wytrwałym i cierpliwym, możesz stać się odnoszącym sukcesy blogerem gamingowym.

eSport

Zawody esportowe to świetny sposób na zarabianie pieniędzy na grach. Należy jednak pamiętać, że gracze eSportowi poświęcają wiele czasu i wysiłku na doskonalenie swoich umiejętności, więc rywalizacja w eSporcie może Cię początkowo przerażać.

Dlatego zwracaj uwagę na gry niszowe. Unikalna nisza ma większy popyt i mniejszą konkurencję.

Pula nagród w profesjonalnych turniejach zaczyna się od 20-30.000 USD. Główne turnieje rankingowe w dyscyplinach Dota 2 , CS: GO , LoL , Overwatch i Rainbow6 mogą grać kilka milionów dolarów. Zazwyczaj pula nagród jest dzielona pomiędzy pięciu lub sześciu graczy. Musisz zrozumieć, że nie każdy, kto bierze udział w konkursie, wygrywa duże pieniądze, ale wiedza o możliwej nagrodzie pokazuje, że jest to możliwe.

Uczestnictwo w turniejach otwiera drogę do współpracy ze sponsorami. Im większe osiągnięcia, tym więcej sponsorów chce być reprezentowanych na turniejach na całym świecie.

Kanał gamingowy na YouTube

Dzięki popularności YouTube, możesz zacząć tworzyć angażujące treści dla innych graczy. Założenie kanału gier na YouTube jest proste i stosunkowo niedrogie. Potrzebne są pomysły i dobry sprzęt.

Wraz z rozwojem kanału, jakość treści i profesjonalizm wykonania powinny wzrastać. Duża liczba abonentów będzie generować duże przychody z reklam.

Treść jest bardzo ważna, gdy zaczynasz kanał gier. Możesz tworzyć recenzje wideo, tutoriale wideo lub porady dotyczące taktyk w grach konkurencyjnych lub multiplayer.

Możesz pozyskać wsparcie fanów konkretnej serii gier lub zwolenników konkretnej konsoli do gier. Każdy zna toczącą się debatę na temat tego, które konsole są najlepsze i dlaczego ludzie tak uważają. Fani Xboxa chcą recenzji najnowszych gier na swoją konsolę, a gracze PS4 i fani Nintendo Switch oglądają filmy na kanałach poświęconych ich konsolom.

Podsumowując: należy zdecydować, jaka ma być tematyka wideo na kanale i czy kanał obsługuje taką czy inną konsolę.

Streamowanie na Twitchu

Dla tych, którzy nie znają platformy Twitch Interactive, jest to serwis streamingowy dla graczy. Ta wyjątkowa platforma oferuje wsparcie dla milionów fanów gier na całym świecie. Serwis posiada poziomy subskrypcji, ale początkujący może korzystać z wersji darmowej.

Setki graczy uczyniło z tego serwisu pełnoprawne dzieło. Oczywiście, nie odniesiesz sukcesu zaraz po zarejestrowaniu się, ale platforma oferuje dobrą okazję dla tych, którzy poważnie myślą o grze.

Twitch integruje się również z konsolami takimi jak Xbox 360, Xbox One, Sony PlayStation 3 i 4, a także innymi urządzeniami, takimi jak Amazon Fire TV i Google Chromecast, dzięki czemu fani mogą przesyłać treści. Twitch oferuje graczom świetny sposób na zarabianie pieniędzy na grach wideo. Proces jest prosty: więcej wyświetleń – więcej przychodów. Po zebraniu co najmniej 500 regularnych wyświetleń wideo, możesz ubiegać się o status partnera Twitcha. Wtedy zysk zależy od liczby subskrybentów. Twitch płaci 2,5 dolara za każdego nowego subskrybenta. Twitch oferuje również możliwość otrzymywania darowizn.

Należy jednak pamiętać, że praca na Twitchu wymaga dobrych umiejętności komunikacyjnych, zaawansowanych umiejętności gry i dużej wytrwałości.

Tester gier

Tester gier wideo jest opłacany za granie w gry wideo i dostarczanie szczegółowych raportów i informacji zwrotnych na temat pewnych aspektów testowanych gier. Podczas gdy niektóre firmy wymagają od swoich testerów pewnej wiedzy technicznej, inne po prostu chcą, aby gracze grali w gry w wersji beta. W ten sposób twórcy przygotowują grę do wejścia na rynek.

Tworzenie gier wideo

Jeśli posiadasz umiejętności graficzne lub rozumiesz mechanikę gier, możesz pomyśleć o karierze programisty gier wideo. Istnieje wiele programów online, które mogą pomóc Ci dowiedzieć się o świecie projektowania gier wideo. Te platformy edukacyjne pomagają w zdobyciu umiejętności potrzebnych do tworzenia gier.

Wsparcie techniczne dla gry

Czy spędziłeś dużo czasu tłumacząc znajomemu, jak ukończyć poziom w grze? Czy posiadasz umiejętności diagnozowania i rozwiązywania problemów technicznych? Te umiejętności komunikacji i rozwiązywania problemów mogą prowadzić do pełnej kariery w branży gier.

Specjaliści wsparcia technicznego mogą zarabiać duże pieniądze, co może być ważnym argumentem przy wyborze zawodu dla tych, którzy chcą pomagać ludziom w grach tak wygodnie, jak to tylko możliwe.

Zarabianie na życie w branży gier jest prawdziwą szansą. Prawdziwi ludzie, którzy kochają gry wideo zarabiają dobre pieniądze każdego dnia.

Warto dołączyć do branży, która zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem wzrostu. Dzięki swojej pasji i wiedzy na temat branży gier, możesz zarabiać na grach wideo – prawda? Pomaga w tym dobry sprzęt i umiejętność właściwego doboru gier.

Gdzie i jak kupować kryptowaluty?

0

Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Dash i Ethereum – kryptowaluty są szczególnie interesujące dla inwestorów i spekulantów giełdowych. Ale gdzie właściwie można kupić kryptowalutę jako inwestor i jak można uczestniczyć w jej rozwoju?

Kupowanie kryptowalut – szybkie wprowadzenie

Rozwój kryptowalut postępuje w szybkim tempie. Podczas gdy Bitcoin i Ethereum jeszcze kilka lat temu były cyfrowymi środkami płatniczymi kilku komputerowych maniaków, teraz są tematem rozmów wśród prywatnych i spekulacyjnych inwestorów. Powód jest prosty: każdy, kto kupił Bitcoiny za kilkaset euro kilka lat temu, jest teraz milionerem.

Cały czas pojawiają się nowe kryptowaluty, a Facebook również angażuje się w rynek walut cyfrowych z własną walutą o nazwie Libra. Jeśli i Ty zostałeś już zainfekowany przez Bitcoinowy hype, to z pewnością zastanawiałeś się już, jak możesz uczestniczyć we wzroście wartości kryptowalut i gdzie możesz kupić Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple i Co. Istnieje kilka sposobów, a my podkreślamy tutaj zalety i wady różnych opcji.

Handel kryptowalutami jako CFD

Inwestorzy, którzy są przede wszystkim zainteresowani udziałem w wydajności kryptowaluty, mogą stosunkowo łatwo handlować różnymi kryptowalutami za pośrednictwem brokera CFD. Niezależnie od tego, którymi kryptowalutami chcesz handlować, najłatwiej jest to zrobić za pomocą kontraktów CFD.

Możesz myśleć o CFD jak o papierze wartościowym. Jako inwestor, bierzesz bezpośredni udział w rozwoju ceny kryptowaluty. Jeśli waluta cyfrowa wzrośnie, wzrośnie również Twój CFD. Nie jesteś jednak fizycznym właścicielem waluty internetowej, tzn. nie jesteś właścicielem cyfrowej monety lub pliku. Z drugiej strony, inwestorzy spekulacyjni mogą wykorzystać dźwignię finansową w przypadku kontraktów CFD. Przy współczynniku dźwigni równym 30, CFD spada lub rośnie 30 razy więcej niż cena kryptowaluty. Oczywiście możliwe jest również uczestnictwo w stosunku 1:1.

Jeśli chcesz kupić lub sprzedać kryptowalutę jako CFD, możesz na przykład skorzystać z Plus5005. Przy okazji, w Plus500 możesz dokonać wpłaty kartą kredytową i przez PayPal, otwarcie konta jest bardzo szybkie i bez Postident. Ale oczywiście można również użyć dowolnego innego brokera CFD według własnego wyboru.

Co to są kryptowaluty?

Są to noty giełdowe, które śledzą wyniki aktywów bazowych. ETN-y oferują inwestorom możliwość inwestowania w takie klasy aktywów jak Bitcoin, Ethereum i inne kryptowaluty po niskich kosztach.

Jak działają kryptowaluty ETP?

Inwestorzy mogą uczestniczyć w wynikach kryptowalut za pomocą instrumentów typu ETP. Aby to zrobić, nie muszą zwracać się do nieuregulowanych miejsc handlu kryptowalutami, portfele kryptowalutowe również nie są wymagane do handlu. Handel i posiadanie kryptowalut odbywa się za pośrednictwem regulowanych papierów wartościowych.

Jak kupić kryptowaluty?

W Polsce inwestorzy od kilku lat mogą kupować ETP na kryptowaluty takie jak Bitcoin, Ethereum i Litecoin, na przykład CoinShares Physical Bitcoin (BTC) (ISIN GB00BLD4ZL17/WKN A3GPMN). ETP śledzi wyniki najważniejszych kryptowalut prawie 1:1.

Niektóre waluty cyfrowe można również kupić na giełdzie. Jest to możliwe dzięki certyfikatom, za pomocą których inwestorzy o charakterze spekulacyjnym mogą uczestniczyć w rozwoju aktywów bazowych. Wszystko czego potrzebujesz to konto papierów wartościowych. Darmowe konto papierów wartościowych z doskonałymi warunkami oferuje na przykład finanzen.net zero1.

Certyfikaty są już dostępne dla niektórych kryptowalut. Z certyfikatem uczestnictwa Bitcoin możesz łatwo inwestować w rozwój cen najbardziej znanej kryptowaluty. Certyfikat odwzorowuje cenę Bitcoina, ale nie jest „prawdziwym” Bitcoinem, lecz pochodną tej kryptowaluty. Produkt umożliwia partycypację niemal 1:1 w zyskach i stratach cenowych Bitcoina w stosunku do dolara amerykańskiego – i to bez z góry określonej daty wykupu. Aby kupić certyfikat bitcoin, wszystko czego potrzebujesz to konto papierów wartościowych.

Inwestorzy mogą również inwestować w małego brata Bitcoina, Bitcoin Cash, za pomocą certyfikatu. Poprzez zakup certyfikatu Open End Participation Certificate na Bitcoin Cash od Vontobel, możesz uczestniczyć w rozwoju cen Bitcoin Cash.

Istnieje również certyfikat Ethereum: Wraz z zakupem certyfikatu uczestnictwa w XBT uczestniczą Państwo w zyskach i stratach cenowych Ethereum. Banki i wystawcy certyfikatów już planują kolejne produkty dla wielu innych walut internetowych. Więcej informacji na temat aktualnego stanu można znaleźć w naszych specjalnych przewodnikach po poszczególnych kryptowalutach.

Jak kupić prawdziwe kryptowaluty?

Cechą szczególną kryptowalut jest tzw. technologia blockchain. W dużym uproszczeniu działa to jak elektroniczna książka kasowa, w której zapisywane są wszystkie transakcje. Księga ta nie jest przechowywana w centralnym miejscu; każdy użytkownik kryptowalut ma kopię tej księgi na swoim komputerze.

Jeśli ktokolwiek gdziekolwiek na świecie płaci lub handluje Bitcoinami, jest to natychmiast zapisywane we wszystkich kopiach księgi pieniężnej. W ten sposób bank lub bank centralny nie musi dokonywać płatności w konwencjonalnych walutach, takich jak euro czy dolary. Ponieważ bank, czyli pośrednik, w tej transakcji walutowej jest pomijany, transakcja może odbywać się całkowicie anonimowo – więcej na ten temat dowiesz się również w naszej encyklopedii kryptowalut. W naszym przewodniku po kupnie Bitcoin, możesz również przeczytać o łatwych sposobach zakupu popularnej kryptowaluty.

Jeśli anonimowe użycie jest również ważne dla Ciebie jako inwestora, to powinieneś faktycznie fizycznie posiadać Bitcoin, Ethereum i Co. Istnieją różne sposoby na zakup poszczególnych kryptowalut w postaci cyfrowych monet lub plików, ale posiadanie portfela jest zawsze podstawowym wymogiem. Portfel można porównać do elektronicznej portmonetki lub rachunku bieżącego w kieszeni. Możesz go używać do wysyłania i odbierania kryptowalut, czyli do wykonywania przelewów.

Sposób korzystania z portfela i miejsce, z którego się go otrzymuje, różnią się w zależności od waluty cyfrowej. Kupowanie prawdziwych bitcoinów różni się również od kupowania prawdziwego Ripple, na przykład.

Giełda kryptowalut

Możesz również kupić prawdziwe waluty internetowe online na tak zwanej giełdzie. Fani kryptowalut i inwestorzy walut cyfrowych spotykają się tam, aby handlować Bitcoin, Bitcoin Cash i Co. bezpośrednio między sobą, dzięki czemu cena jest kształtowana przez popyt i podaż. Najbardziej znanym polskim rynkiem Bitcoin jest bitcoin.pl.

Na rynkach takich jak bitcoin.pl, zarejestrowani użytkownicy mogą zamieszczać oferty kupna lub sprzedaży Bitcoinów za inną walutę. Transakcja zostaje zawarta, gdy tylko oferta zostanie zaakceptowana przez kupującego i sprzedającego. W zależności od rynku, operatorzy pobierają niewielką opłatę za pomyślne pośrednictwo w handlu. Kupujący i sprzedający zazwyczaj ponoszą po połowie tych opłat. Zazwyczaj opłata ta jest mniejsza niż różnica w cenie pomiędzy kupnem a sprzedażą w domach giełdowych.

Aby handlować za pośrednictwem bitcoin.pl, na przykład, należy mieć konto w Fidor Bank. Oznacza to wysiłek zetilichen normalnego otwarcia konta, w tym procedury wideo-identyfikacji. Możesz otworzyć konto na bitcoin.pl tutaj.

Sprawdzone giełdy kryptowalut

Waluty cyfrowe można również kupić na tzw. giełdach kryptowalut. Do najbardziej znanych giełd handlowych należą CEX.IO, Kraken, Bitstamp i Paymium. Na CEX.IO transakcja jest szczególnie łatwa, zwłaszcza, że karty kredytowe takie jak VISA i MasterCard są tam również dostępne jako metoda płatności. Ceny Bitcoin, Monero, Ripple, Litecoin lub Ethereum na różnych platformach handlowych mogą się czasami znacznie różnić.

Handel na giełdach kryptowalut jest zautomatyzowany. Transakcje na rynku, z drugiej strony, są przetwarzane ręcznie, więc trzeba szukać odpowiedniej oferty samodzielnie. Konwencjonalne waluty, takie jak dolar amerykański czy euro, można wymienić na bitcoiny lub inne waluty internetowe na giełdach kryptowalut.

Pomysły na biznes z niskim kapitałem

W ciągu swojego życia wiele osób bawi się myślą o samozatrudnieniu. Najczęściej jest to chęć bycia mniej zależnym od innych. Wiele osób ma również nadzieję na większą elastyczność czasową i wyższe dochody. Tym, czego często brakuje, jest właściwy pomysł i niezbędny kapitał na rozpoczęcie działalności. Poniżej przedstawiam 5 pomysłów na biznes, który można rozpocząć z niewielkim kapitałem własnym i zazwyczaj nawet w niepełnym wymiarze godzin.

Jaki powinien być biznes z niskim kapitałem?

Przy wyborze tych 5 pomysłów na biznes ważne było dla mnie to, że można je rozpocząć z kapitałem początkowym poniżej 500 złotych i w przeciwieństwie do innych pomysłów na biznes nie wymagają tak dużego kapitału już na samym początku. Chociaż potencjalna skalowalność jest tam, głównym celem tych pomysłów biznesowych nie jest, aby cię miliarderem i maksymalizacji zysku, ale rozwijać ważne umiejętności przedsiębiorczości, uczyć się i co najważniejsze dostać się do podjęcia działań.

Poniżej znajdziesz sprawdzone sposoby, które nie wymagają wkładu który możemy inwestować.

1. Pomysł na biznes dla początkujących – strony niszowe

Niszowe witryny nie jest dobrym terminem, aby przedstawić to, co jest za tym modelem biznesowym. Prawie każda strona internetowa skupia się na konkretnym temacie i obsługuje niszę. Rdzeniem tego modelu biznesowego jest marketing afiliacyjny. Oznacza to, że na tej „niszowej stronie” można znaleźć treści w postaci tekstów, które mogą służyć np. jako porady zakupowe.

Na przykład, jeśli masz „stronę niszową” o wędkarstwie dalekomorskim i użytkownicy odwiedzają Twoją stronę, mogą znaleźć post o nazwie „3 śmiertelne błędy przy zakupie ryb”. Ponieważ odwiedzający Twoją stronę mają bardzo wyraźny zamiar zakupu, możesz polecić im konkretną wędkę poprzez link partnerski po dostarczeniu im wartości dodanej. Twoją zapłatą jest prowizja, którą otrzymujesz za każdą zakupioną wędkę.

Dużą zaletą tego modelu biznesowego jest to, że możesz pisać treści na wybrany przez siebie temat. Pamiętaj jednak, że nie jesteś jedyną osobą zainteresowaną treningiem siłowym, piłką nożną czy samochodami, dlatego na początku powinieneś nieco zawęzić swoją niszę, aby zostać odnalezionym przez klienta z zalewu możliwości wyboru.

To jest właśnie to, co będzie Twoim głównym zadaniem, mianowicie: pisanie treści odpowiednich dla Twojej grupy docelowej.
Oprócz pisania własnych treści, można również korzystać z witryn takich jak textbookers.com lub www.textbroker.pl, aby zapłacić za usługi copywriterskie, aby zwolnić swój czas, aby skupić się na marketingu.

Istnieje wiele opcji, aby uzyskać kupujących do Twojej witryny. W tym poście chciałabym przedstawić Wam dwie z tych opcji:

SOCIAL-MEDIA
Jesteś prawdopodobnie żyje za księżycem, jeśli nigdy nie słyszał, że media społecznościowe wzrosła masowo w popularności w ciągu ostatnich kilku lat i jest wiązanie się wiele uwagi społeczeństwa. Gdziekolwiek jest uwaga, marketerzy nie są długo w jej zdobywaniu. Oprócz postów, które mogą zwrócić uwagę klientów na Ciebie i Twoją stronę, masz możliwość skorzystania z płatnej reklamy.

Również tutaj możesz skorzystać z różnych platform, które są dla Ciebie dostępne. Dla przykładu, nagraliśmy już szczegółowy odcinek podcastu z Simonem Maderem, który pomoże Ci uniknąć największych błędów przy tworzeniu płatnych reklam.

SEO – SEARCH ENGINE OPTIMIZATION
Ponownie, nasz kanał już oferuje bogactwo dogłębnych filmów i postów, jeśli chcesz użyć SEO, aby uzyskać ruch do swojej witryny za darmo i monetyzacji go. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych to szeroka dziedzina, której nie sposób w całości omówić w tym artykule.

2. Pomysł na biznes dla z niskim kapitałem – Sprzedaż koszulek

Sprzedaż koszulek za pośrednictwem Teezily to również doskonały sposób na podjęcie pierwszych prób przedsiębiorczości. Z mojego własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że handel online często wiąże się z kilkoma bardzo irytującymi zadaniami. Teezily ma jednak tę wielką zaletę, że wiele irytujących elementów handlu online może być delegowanych, tak abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze:

 • stworzenie fajnego produktu, który spodoba się grupie docelowej
 • skuteczne dotarcie do odbiorców i uświadomienie im istnienia produktu

Dla tych z Was, którzy są naprawdę poważni i chcą dać Teezily szansę, mogę polecić formułę koszulki autorstwa Reto Stubera, która przyniosła już dobre wyniki sprzedaży wielu członkom naszej społeczności i wyjaśnia proces bardzo szczegółowo i krok po kroku.

CO SIĘ ZA TYM KRYJE?
Przede wszystkim, stosując ten pomysł na biznes, uczysz się, jak poprawnie i skutecznie wykorzystywać reklamy Google i Facebook, aby adresować je do właściwej grupy docelowej i tworzyć dochodowe kampanie. W dzisiejszym świecie coraz ważniejszy staje się również efektywny outsourcing.

Na przykład, jeśli nie jesteś obdarzony talentem do projektowania, istnieje możliwość zlecenia tego procesu dobremu projektantowi. Jednakże, jeśli masz napięty budżet, istnieje również możliwość korzystania z Fiverr, aby stworzyć niezwykle opłacalne projekty.

3. Pomysł na biznes z niewielkim kapitałem początkowym – dodawanie opinii

Marketing referencyjny lub rekomendacje od osoby do osoby są często określane jako najskuteczniejsza forma marketingu. Dziś jednak rekomendacje te odbywają się nie tylko w trybie offline, ale także online. Na przykład, jeśli jestem głodny w obcym mieście, zapytam mojego starego przyjaciela Google, gdzie mogę znaleźć coś dobrego do jedzenia. Stworzyliśmy już szczegółowe wyjaśnienie tzw. „Local SEO”.

Ponieważ nie znam miasta i nie mam żadnych innych punktów odniesienia, naturalnie kieruję się opiniami klientów, które zostawili przede mną inni klienci. Istnieje wiele serwisów i portali ratingowych, które zajmują się dystrybucją punktów premiowych. Nie jest ich mało.

Ale jak można uzyskać te oceny jako firma/restauracja? To pytanie zadają sobie również firmy. Tu właśnie wkraczasz Ty! Właściciele restauracji są często mistrzami w tym, co robią, ale nie są zbyt skuteczni w marketingu. Jednym z potencjalnych podejść byłoby zaoferowanie firmom tych istotnych opinii klientów poprzez zautomatyzowany proces. Mogłoby to wyglądać następująco:

Na miejscu użytkownicy smartfonów mogą przejść do strony docelowej za pomocą kodu QR. Tam zadawane jest proste pytanie preselekcyjne, typu: „Czy podobała Ci się usługa xyz?”. Jeśli klient kliknie na „Nie”, zostanie przekierowany do ankiety i będzie mógł wyrazić swoją krytykę, dzięki czemu obsługa klienta będzie mogła zostać ulepszona. Jeśli klient odpowie „Tak”, zostanie przeniesiony bezpośrednio na stronę z oceną, gdzie będzie mógł ją wystawić.

Ze względu na wstępną selekcję, ogólne opinie i oceny gwiazdkowe są generalnie lepsze. Zapewne widzisz, dlaczego firma jest zainteresowana. To właśnie tutaj wkraczasz Ty i sprawiasz, że proces ten staje się rzeczywistością dla lokalnego biznesu. Na dodatek, możesz pobierać stałą opłatę za recenzję i w ten sposób „pasywnie” zarabiać pieniądze po stworzeniu tego procesu raz.

JAK WYGLĄDA MODEL BIZNESOWY?
Jeśli chcesz zrealizować ten pomysł na biznes, możesz połączyć z nim różne modele biznesowe. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę 55 najbardziej udanych modeli biznesowych, które możesz doskonale wykorzystać.

Na przykład, można wdrożyć go na zasadzie subskrypcji, tak aby lokalna firma płaciła stałą kwotę miesięcznie. Z drugiej strony, można sobie wyobrazić model „pay as you go”, w którym firmy płacą za każdą otrzymaną ocenę. Możesz uchwycić różne koncepcje za pomocą Business Model Canvas.

Aby zrealizować ten pomysł, możesz wykorzystać narzędzie Clickfunnels do tworzenia stron docelowych, które wyjaśniamy tutaj. Inną alternatywą byłaby strona WordPress z Divitheme, która posiada własny kreator treści i dlatego jest bardzo wszechstronna.

4. Pomysł na sprawdzony biznes – Dropshipping

Ten model biznesowy polega na oferowaniu produktu, którego jeszcze nie posiadasz i składaniu zamówień u sprzedawcy/dostawcy dopiero wtedy, gdy znajdzie się klient. Twoja marża wynika wtedy z różnicy między ceną zakupu a ceną sprzedaży. Działasz jako pośrednik, ale nie wysyłasz lub zlecasz wysyłkę towaru na swój własny adres dostawy, lecz do klienta końcowego. W ten sposób nie ma ryzyka zapasów i towarów, które wiążą dużo kapitału.

Twoi klienci dowiadują się o Twoich ofertach przede wszystkim dzięki kampaniom na Facebooku.

Jest to bardzo dobra opcja dla osób, które chcą prowadzić sklep. Nie wymaga wkładu finansowego i magazynu do przechowywania produktów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak inwestować pieniądze online, przeczytaj pozostałe artykuły.

5. Usługi produktowe

Piątym i ostatnim pomysłem, który chciałbym Ci przedstawić w tym artykule, jest usługa, którą oferujesz jako standardowy produkt. Pobierasz za to stałą cenę zamiast zwykłej stawki godzinowej. Obejmuje to na przykład utworzenie strony na Facebooku lub innego serwisu.

Aby jednak nie wpaść w pułapkę pracy „samemu” i „cały czas” jako osoba pracująca na własny rachunek, można spróbować uczynić całość jak najbardziej efektywną czasowo, automatyzując ją. W ten sposób otrzymasz wynagrodzenie równie dobre lub lepsze niż gdybyś był rozliczany na podstawie stawki godzinowej, ponieważ będziesz potrzebował mniej czasu, aby to zrobić. Dowiedz się, jak obliczyć swoją stawkę godzinową tutaj.

Jeśli interesuje Cię, jak zautomatyzować niezwykle skutecznie i chcesz wiedzieć, jak ja to zrobiłem, zamieściłem tutaj moją 4-godzinną tygodniową playlistę. Aby przedstawić procesy i projekty w jasny i uporządkowany sposób, nie tracąc przy tym orientacji, mogę podać jedno z moich ulubionych narzędzi – Trello, które bardzo pomaga mi w śledzeniu wszystkich projektów. Tutaj możesz znaleźć tutorial Trello w języku niemieckim.

Podsumowanie

Masz teraz kilka pomysłów na to, jak możesz zacząć już dziś. Istnieje niezliczona ilość innych modeli biznesowych, ale bądźmy szczerzy: pomysłów nie brakuje. Brakuje tylko wdrożenia.

Zdaję sobie sprawę, że niektórzy konsumują całość tylko biernie. Ale to nie są ludzie, do których przede wszystkim chcę dotrzeć. Moje artykuły są skierowane do osób, które nie tylko mówią i marzą, ale faktycznie wdrażają swoje działania. Który z tych pomysłów podejmiesz i zrealizujesz już dziś?

Klikanie w reklamy – sprawdzone strony

Chcesz zarobić dodatkowe pieniądze z innych źródeł dochodu? Możesz dostać zapłatę za klikanie nieograniczonych reklam na stronach PTC i uzyskać tę rzeczywistość.

Jeśli lubisz surfować po Internecie, odwiedzać różne strony i oglądać filmy, skorzystaj z tego czasu, aby uzyskać pieniądze, aby kliknąć na nieograniczone reklamy jako wartość pieniężną dla swojej ciężkiej pracy.

Jak zarabiać za klikanie w reklamy?

Paid-to-Click (PTC) to sposób na uczestniczenie w reklamie online. Jest to bardzo podobne do pay per click. Jeśli chodzi o reklamę PTC, strony z płatnymi kliknięciami otrzymują wynagrodzenie, tak samo jak Ty.

Serwisy typu Paid-to-click pomagają reklamodawcom promować swoje produkty i usługi, płacąc za wyświetlenia reklam.

Ci reklamodawcy skupiają się na leadach i sprzedaży poprzez reklamę. Innymi słowy, wydają pieniądze na sprzedaż swoich produktów lub generowanie leadów, które chcą dla swoich usług.

Niezależnie od tego, czy podejmiesz działanie, dokonasz sprzedaży lub zarejestrujesz się, nadal otrzymujesz wynagrodzenie za klikanie lub oglądanie nieograniczonych reklam.

Wiem, że chcesz zarabiać więcej pieniędzy. Wiem, że Ty też chcesz wykorzystać każdą okazję. W tym celu, można zbadać kilka innych internetowych koncertów bocznych, aby zarobić łatwe pieniądze. Należą do nich: Oglądanie filmów, wypełnianie ankiet, czytanie e-maili, czytanie lektorów i książek, rekomendacje itp.

Istnieje wiele legalnych stron typu „paid-to-click”, gdzie można uzyskać wynagrodzenie za klikanie w nieograniczone reklamy. To może przynieść Ci codziennie porządny zysk.

Niestety, tak nie jest i możesz zobaczyć tylko określoną liczbę reklam każdego dnia. Istnieją jednak strony internetowe, które oferują wiele reklam każdego dnia lub w niektórych przypadkach nieograniczone. Ten artykuł powinien Ci w tym pomóc.

Czy można zarabiać na klikaniu w reklamy?

Tak, można zarobić więcej pieniędzy lub uzyskać wynagrodzenie za kliknięcie na nieograniczone reklamy.

Wszystko, co musisz zrobić, to założyć konto na rzekomych stronach z płatnymi kliknięciami. . Następnie można dokonywać płatności za Ciebie

Zauważ, że rejestracja na tych stronach z płatnymi kliknięciami jest całkowicie darmowa.

Aby uzyskać płatności za swoją ciężką pracę, zdecydowanie potrzebujesz pomocy procesorów płatności. Ignorowanie ich oznacza ignorowanie wypłat lub innych nagród za ciężką pracę, na pewno się na to złapałeś. Należą do nich:

 • Za gotówkę: Paypal, Payoneer, Konto bankowe.
 • Dla kryptowalut: portfel bitcoin, portfel ETH, portfel LTC.

Jednym z trików, które chciałbym zasugerować jest zapisanie się do wielu stron z płatnymi kliknięciami. W ten sposób masz wystarczający dostęp do reklam, aby na nie kliknąć. Prawdą jest, że kilka platform zapewnia nieograniczone reklamy dla użytkowników. Nawet biorąc pod uwagę, ile można zarobić za klikanie w nieograniczone reklamy, nadal można zarejestrować się na wielu stronach i zarobić więcej. Zarabianie więcej jest prawdziwą sprawą, celem, jak sądzę.

W rzeczywistości, trzeba wiedzieć, ile mogę zarobić, ile reklam można kliknąć, ile ciężkiej pracy chcesz umieścić w, swoją wiedzę na temat płatnych do kliknięcia witryn i ile cierpliwości można pobłażać.

Czy strony typu Paid-to-Click są legalne?

Ten artykuł będzie przedstawiać wyłącznie listę witryn, które są zgodne z prawem. W przeciwieństwie do nich, istnieją również strony typu „paid-to-click”, które nie są legalne.

Jak można się o tym przekonać, należy najpierw sprawdzić forum i dotychczasową działalność takiej strony z płatnymi kliknięciami. Jeśli forum jest nieaktywne lub jest podejrzana aktywność, to jest to tylko sygnał do oszustwa.

Innym sposobem na zidentyfikowanie nielegalnych stron z płatnymi kliknięciami są ich opcje płatności.

Wreszcie, możesz poszukać skryptu użytkowników i historii stron z płatnymi kliknięciami, aby rozszyfrować ich legalność.

10 najlepszych stron dających zarobić za klikanie

Top 10 płatnych stron internetowych dzięki których można zarabiać na reklamach to:

 • Leadsleap
 • Rotate4all
 • Ayuwage
 • AdBTC
 • AbBCH
 • DOGE Dodaj Dodaj
 • PTCShare
 • Neobux
 • Innocurrent
 • ClixSense (ySense)

1. Leadsleap

Jest to jeden z niewielu serwisów, gdzie można przeglądać nieograniczoną ilość ogłoszeń. Leadsleap jest głównie programem reklamowym, ale możesz zarabiać kredyty odwiedzając strony innych użytkowników. Kredyty te mogą być wymienione na gotówkę.

Unikalność strony polega na tym, że im więcej czasu spędzisz na oglądaniu reklamy, tym więcej kredytów zarobisz.

2. Rotate4all

Jest to strona z rotatorem reklam, która oferuje również tryb surfowania z reklamami. Tryb surfowania nie jest nieograniczony, ale można wyświetlać reklamy aż do osiągnięcia zysku w wysokości 0,25 $ dziennie, co jest znacznie wyższe niż wiele stron PTC.

3. Ayuwage

Firma Ayuwage została założona w 2009 roku. Oferuje Tobie i każdemu innemu użytkownikowi możliwość wykonywania zadań, takich jak wyświetlanie reklam i przeprowadzanie ankiet. Głównym celem Aywage jest udostępnienie internautom platformy do zarabiania pieniędzy.

Na Ayuwage nie ma nieograniczonej ilości reklam. Reklamy są jednak dodawane przez cały dzień. Niemniej jednak, są dni, kiedy Ayuwage oferuje swoim użytkownikom nieograniczoną ilość reklam.

4. AdBTC

Jest to strona, na której zarabiasz Satoshi za klikanie w reklamy. Możesz zobaczyć nieograniczoną ilość reklam dziennie i są członkowie, którzy zarabiają tysiące satoshis każdego dnia. Wypłata za każde kliknięcie reklamy jest również wyższa w porównaniu do innych stron PTC.

5. AbBCH

Jest to siostrzana strona AdBTC i otrzymujesz wynagrodzenie w BitcoinCash.

6. AddDOGE

Jest to kolejna podobna strona, na której zarabia się w Dogecoinach.

7. PTCShare

Jest to witryna hybrydowa, która łączy w sobie przychody typu pay-to-click z programem revenue share.

Kiedy dołączasz do strony, nie otrzymujesz wielu reklam, ale jeśli pozostaniesz aktywny, liczba reklam, które otrzymujesz wzrasta. Zwiększa to również wartość dostępnych reklam, dzięki czemu można osiągnąć dobry zysk bez konieczności klikania na tony reklam.

Ponadto, istnieje kilka innych sztuczek, które możesz zrobić, aby uzyskać więcej reklam każdego dnia.

8. Neobux

Jest to strona PTC, która działa w taki sam sposób jak PTCshare powyżej.

Im bardziej jesteś aktywny, tym więcej reklam otrzymasz nawet przy wyższej wartości.

9. Innocurrent

Innocurrent jest stroną, która nie oferuje nieograniczonej ilości reklam, ale reklamy są dodawane przez cały dzień. Więc jeśli sprawdzasz strony kilka razy dziennie, będziesz miał wiele stron do przeglądania. Mimo to, mogą być dni, kiedy Innocurrent oferuje użytkownikom nielimitowane reklamy.

10. CLixsense (ySense)

Clixsense jest teraz znany jako ySense. Dołączenie do serwisu jest dość proste. Oferuje on możliwość klikania w reklamy, wypełniania ankiet i oglądania filmów, zarabiania pieniędzy poprzez polecanie, poznawania różnych produktów i usług poprzez pobieranie różnych aplikacji.

Strona ta nie wymaga od użytkowników żadnych inwestycji. Użytkownicy otrzymują platformę do zdobywania bonusów i udziału w konkursach dostępnych na Clixsense (Ysense).

Podsumowanie

Jest to bardzo możliwe, aby zarobić więcej pieniędzy poprzez identyfikację uzasadnionych PTC i coraz wypłacane do kliknięcia na nieograniczone reklamy. Możesz to zrobić, rejestrując się u nich za darmo i rozpocząć pracę. Musisz także włożyć wysiłek i mieć cnotę i cierpliwość, aby zebrać plony swojej pracy.

Zarabianie na Instagramie – od czego zacząć?

Instagram jest jedną z najczęściej używanych platform social media na świecie. Każdego dnia miliony użytkowników dzielą się, lubią i komentują zdjęcia. Dodatkowo, funkcja opowiadania oferuje możliwość publikowania krótkich impresji z życia codziennego. Wiele osób przewija aplikację w górę i w dół przez wiele godzin. Doskonała okazja, aby wykorzystać pokaz jako źródło dochodu. Ale jak właściwie zarabiać pieniądze na Instagramie? Najważniejsze pytania i odpowiedzi w skrócie.

Jak wygląda zarabianie na Instagramie?

Instagram stał się w ostatnich latach jednym z najdalej idących kanałów social media. Około miliarda użytkowników korzysta z platformy miesięcznie, a około 500 milionów codziennie. W ten sposób, podobnie jak Facebook, Twitter i inne, platforma umożliwia wszystkim użytkownikom na całym świecie nawiązywanie kontaktów.

W ten sposób wielu użytkowników stało się influencerami, którzy zarabiają duże pieniądze za pośrednictwem Instagrama. Tak bardzo, że stało się to ich głównym zawodem. Tematy influencerów są często różne, w zależności od grupy docelowej. Podróże, jedzenie, uroda i fitness to najczęstsze tematy.

Czy jestem wystarczająco kreatywny żeby zarabiać na Insta?

Aby zarabiać pieniądze na Instagramie, nie musisz zbierać milionów followersów ani zawierać umów reklamowych. Istnieją inne sposoby na zarabianie w Internecie.

Jakie są wymagania?

Poniżej znajdziesz listę kilku aspektów, na które warto zwrócić uwagę podczas zarabiania na Instagramie.

Followersi

Choć Instagram jako źródło dochodu nie musi wymagać celebryty, ważne jest, aby stworzyć zasięg. Im więcej followersów, tym większy zasięg. To, ilu followersów jest potrzebnych, zależy od obszaru tematycznego. Nisze potrzebują mniej niż top tematów, takich jak podróże, jedzenie, uroda i fitness. Jednak liczba followersów powinna być już około czterocyfrowa. W przeciwnym razie na Instagramie nie da się zarobić.

Treść

Tylko aktywni użytkownicy mogą generować uwagę. Ale to, ile treści ma sens, często się różni. Niektórzy zamieszczają posty kilka razy dziennie, inni w odstępach czasowych. Ważne jest, aby znaleźć właściwą równowagę. Ponadto, do zwolenników należy zwracać się osobiście.

Autentyczność jest ważna w budowaniu sieci kontaktów. W przypadku konkursów i innych kampanii tworzone są treści, które zachęcają do aktywnego uczestnictwa w czymś. To nie tylko zwiększa współczynnik interakcji, ale także przyciąga uwagę innych użytkowników.

Jakość

Dużą wagę należy przywiązywać do jakości zdjęć, tak aby profil wyglądał atrakcyjnie. Nie ma znaczenia, czy używasz dobrego aparatu w smartfonie, czy profesjonalnego. Zdjęcia powinny być tylko wysokiej jakości i przedstawiać spójny projekt. W końcu wspólny wątek powinien być widoczny w feedzie na pierwszy rzut oka.

Jak zarabiać na Instagramie?

Jak już wspomniano, nie ma tylko jednej strategii na wykorzystanie Instagrama jako źródła dochodu.

Współprace

Najbardziej znaną opcją jest współpraca. Oznacza to oferowanie profilu jako przestrzeni reklamowej i płacenie za posty związane z marką. W postach użytkownik promuje określony produkt firmy lub tworzy treści na potrzeby obecności firmy na Instagramie. Mikro-influencerzy są szczególnie interesujący dla firm, ponieważ pokazują produkty małej, ale odpowiedniej grupie docelowej. Mikro-influencerzy często mają po kilka tysięcy followersów.
Marketing afiliacyjny: sprzedaż produktów od innych dostawców

Marketing afiliacyjny

W marketingu afiliacyjnym użytkownik również przedstawia produkt lub usługę swoim zwolennikom. Następnie za każdy zakup wypłacana jest prowizja. Klient zazwyczaj przychodzi poprzez linki do produktu partnera od użytkownika i może tam bezpośrednio zapłacić. Ponieważ jednak linki można osadzać w stories na Instagramie tylko wtedy, gdy ktoś jest uznawany za osobę publiczną, czyli ma więcej niż 10 tys. followersów, w opisie profilu można umieścić tylko link, do którego można się odwołać.

Sprzedaż własnych produktów

Instagram oferuje Ci atrakcyjną platformę do pozyskiwania klientów. Aby sprzedawać własne produkty, dobrze jest umieścić w bio link do sklepu internetowego. Ale zdjęcia mogą być również sprzedawane za pośrednictwem Instagrama – czy to jako fotograf, artysta czy bloger podróżniczy.

Dropshipping

Dzięki dropshippingowi sklep może być prowadzony bez konieczności budowania zapasów. Gdy użytkownik dokona sprzedaży, dostawca wysyła produkty bezpośrednio pod drzwi klienta. Użytkownik nie musi się martwić o przechowywanie, pakowanie i wysyłkę. Dzięki platformie e-commerce Shopify, użytkownicy mogą założyć swój własny sklep dropshippingowy, który jest darmowy przez pierwsze dwa tygodnie.

Ile pieniędzy mogę zarobić na Instagramie?

Nie ma formuły, która wylicza ile można zarobić na danym poście czy opowiadaniu. Każdy influencer ma swoją wewnętrzną wartość. Różni się to w zależności od branży. Użytkownik sam decyduje o wyglądzie oraz o współpracy i partnerach. Partner ma również wpływ na cenę. Cena zależy głównie od umiejętności negocjacyjnych.

Sprzedawaj na Allegro – instrukcje, opłaty i zalety!

Platforma Allegro stała się prawdziwą marką, która jest niezastąpiona. Prawie każdy myśli o portalu tym handlowym gdy chce coś sprzedać lub kupić. Jeśli chcesz coś sprzedać, Allegro jest jednym z najłatwiejszych miejsc, aby to zrobić. Wszystko, co musisz wiedzieć o sprzedaży w serwisie Allegro, znajdziesz w naszym artykule.

Nie masz czasu na prowadzenie księgowości? Sprawdź księgowość online.

Sprzedaż komercyjna i prywatna w serwisie Allegro

Dla sprzedawcy pierwszym pytaniem w Allegro jest to, jak się wyróżnić. Czy sprzedaję komercyjnie czy prywatnie? Zasadniczo każdy sprzedawca posiadający konto w serwisie Allegro może prowadzić sprzedaż prywatną. Jako sprzedawca komercyjny możesz korzystać z kompletnego sklepu Allegro z dużo bardziej profesjonalnymi opcjami prezentacji. To, którą opcję wybierzesz, zależy od Ciebie. Pojawiły się jednak pewne kryteria, które sprzyjają działalności handlowej. Należą do nich następujące czynniki:

 • Regularnie oferujesz towary porównywalne lub nowe.
 • Towary są nabywane w celu odsprzedaży lub sprzedawane wielokrotnie dla osób trzecich.
 • Liczba ofert lub informacji zwrotnych jest wyraźnie wysoka.
 • Jesteś wymieniony jako sprzedawca z uprawnieniami lub prowadzisz własny sklep w serwisie Allegro.

Jakie obowiązki jako sprzedawca wynikają ze sprzedaży w serwisie Allegro?W związku z powyższym prywatni sprzedawcy mają pewne przewagi nad sprzedawcami komercyjnymi w serwisie Allegro. Między innymi, mogą one:

 • wyłączenie gwarancji na sprzedawane przedmioty,
 • wyłączenie prawa do zwrotu i anulowania towaru
 • i czerpać korzyści prawne w zakresie prawa konkurencji, prawa znaków towarowych lub prawa autorskiego.

Z kolei sprzedawcy komercyjni mają m.in. następujące obowiązki:

 • Właściwy odcisk musi być zintegrowany z własnym profilem.
 • Przynajmniej w przypadku nabywców prywatnych należy przyznać prawo do odstąpienia od umowy i zwrotu towaru.
 • Na nowe towary musi być udzielona gwarancja na co najmniej 24 miesiące, a na towary używane na co najmniej 12 miesięcy.
 • Ryzyko wysyłki leży po stronie sprzedającego.
 • Aby móc działać jako sprzedawca komercyjny, musisz posiadać działalność handlową.

Wskazówka!Rejestracja firmy nie powinna być przeszkodą dla Ciebie i Twojej sprzedaży w serwisie Allegro. Z listą kontrolną do rejestracji firmy nic nie może pójść źle!

Jak zacząć sprzedawać na Allegro?

Przy okazji, portal oferuje Ci wiele sposobów, aby coś sprzedać. Ten mały przewodnik pomoże Ci zrozumieć strukturę i procedury serwisu Allegro. Tak, że można sprzedać z powodzeniem.

Otwórz konto Allegro
Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Allegro, możesz je bardzo szybko założyć. Na stronie startowej znajdziesz przyciski „Zaloguj się” i „Zarejestruj się” w lewym górnym rogu.

Zaloguj się lub zarejestruj w serwisie Allegro
Możesz podać swoje dane osobowe i adres e-mail lub po prostu połączyć się z kontem na Facebooku. Gdy to zrobisz, Twoje konto Allegro będzie już aktywne.

Wystawienie produktu na sprzedaż
Jeśli jesteś zalogowany w serwisie Allegro, w lewym górnym rogu strony głównej znajdziesz przycisk „Sprzedaj”.

Przycisk Sprzedaj w serwisie AllegroW zależności od tego, czy jest to Twoja pierwsza sprzedaż, być może będziesz musiał podać dodatkowe dane osobowe, takie jak adres, numer telefonu komórkowego i data urodzenia. Następnie zostanie przeprowadzona krótka kontrola Państwa tożsamości. Po zakończeniu sprawdzania możesz kliknąć przycisk „Utwórz ofertę”, aby sprzedać swoje przedmioty w serwisie Allegro.

Jakie kroki należy podjąć?Aby z powodzeniem sprzedawać w serwisie Allegro i zwiększyć sprzedaż, należy wykonać następujące kroki:

 • Sprawdzić jaki przedmiot chcesz sprzedać?
 • Należy podać jak najwięcej informacji, aby umożliwić dokładny przydział.
 • Wybrać kategorię, pozycję i stan pozycji.

Najlepiej, jeśli Allegro zna już Twój przedmiot i zaproponuje kategorię oraz przedmiot ze szczegółowymi informacjami o produkcie. Pozwoli Ci to zaoszczędzić dużo czasu podczas wystawiania przedmiotu.

Określenie akceptowalnych metod płatności
W prawym górnym rogu nad całą maską wprowadzania danych dla Twojego przedmiotu znajduje się przycisk „Zmień ustawienia oferty”. Jeśli klikniesz na ten przycisk, możesz między innymi zdefiniować dozwolone metody płatności. Obecnie możliwe są: przelew bankowy, PayPal oraz gotówka przy odbiorze.

Metody płatności na Allegro
Jeśli Allegro zna Twój przedmiot, możesz użyć standardowego zdjęcia do sprzedaży. Możesz również przesłać do 12 własnych zdjęć przedmiotu. Jeśli tylko masz możliwość zaprezentowania swojego produktu osobiście, powinieneś z niej skorzystać. Bo dobra prezentacja produktu to dobra sprzedaż.

Ustawienie cech elementu i opisu elementu
Oba służą do opisania Twojego przedmiotu. Część cech można wybrać z ustalonej listy, opis można stworzyć zupełnie samemu.

Zdefiniuj cenę (wyjściową) i wysyłkę
Możesz ustawić cenę wywoławczą dla siedmiodniowej aukcji lub stałą cenę sprzedaży. Albo nawet jedno i drugie. Jeśli chodzi o wysyłkę, masz szeroki wachlarz opcji, od konkretnych dostawców po całkowicie konfigurowalne opcje, w tym ustalanie kosztów wysyłki.

Metody wysyłki na Allegro
Różne metody wysyłki w serwisie AllegroPo zdefiniowaniu wszystkich parametrów, kliknij na „Ustaw na opłaty imienne” – i Twoja aukcja jest aktywna.
Wskazówka: Jeśli popełnisz tutaj błąd, możesz anulować swoją aukcję, klikając przycisk „Anuluj transakcję” w ciągu 30 dni od daty sprzedaży. Może to jednak skutkować negatywną informacją zwrotną dla Ciebie jako sprzedawcy.

Sprzedaż i wysyłka produktu
Po zamieszczeniu ogłoszenia wystarczy poczekać, aż aukcja się zakończy i przedmiot zostanie sprzedany. Kupujący otrzyma wtedy automatycznie Twoje dane do płatności. Powinieneś jednak poczekać, aż sprawdzisz, czy klient otrzymał pieniądze. Dopiero wtedy wyślij przedmiot do klienta zgodnie z ustawionymi przez Ciebie opcjami dostawy.

Odbierz pieniądze i oceń kupującego
Jeśli napotkasz klienta, który nie płaci, możesz po kilku dniach otworzyć sprawę na Allegro. Jeśli w ciągu czterech dni nadal nie otrzymasz pieniędzy, możesz zamknąć sprawę. Otrzymasz z powrotem swoją prowizję i będziesz mógł sprzedać przedmiot ponownie.
Masz również możliwość oceny kupującego po zamknięciu. Aby to zrobić, kliknij na „Mój Allegro” – „Sprzedaj – Przegląd” – „Sprzedane”, aby zobaczyć transakcję.

Przegląd sprzedających w serwisie Allegro
Na tej stronie możesz teraz „wystawić ocenę”. Chociaż możesz wybrać tylko pozytywne dla kupujących, masz również możliwość wpisania indywidualnego komentarza.

Moje Allegro – czyli przegląd wszystkich transakcji

Zasadniczo w tym miejscu znajdują się wszystkie Twoje działania w serwisie Allegro, zarówno sprzedaż, jak i zakupy. Najlepiej jest przyjrzeć się bliżej temu centrum sterowania. W portalu sprzedaży można zobaczyć między innymi następujące pozycje:

 • Jakie przedmioty są obecnie sprzedawane?
 • Kto ogląda Twój przedmiot?
 • Jakie oferty już otrzymałeś na swoje przedmioty?
 • Czy (potencjalni) kupujący wysłali Ci pytania lub inne wiadomości dotyczące aukcji?
 • Czy otrzymaliście Państwo (różne) propozycje cenowe dotyczące kupna-it-now?
 • Dodatkowo możesz tutaj zaznaczyć dla poszczególnych transakcji, czy otrzymałeś zapłatę i wysłałeś przedmiot. W ten sposób Twój kupujący jest zawsze na bieżąco.

Jakie są opłaty za sprzedaż w serwisie Allegro?

W zależności, czy działasz jako prywatny sprzedawca, czy firma, czekają na Ciebie nieco inne opłaty związane z wystawianiem i sprzedażą na Allegro.

Prywatni sprzedawcy

Wystawianie aukcji jest zazwyczaj bezpłatne. Tylko w przypadku wystawienia ponad 300 aukcji miesięcznie za wystawienie oferty w określonych okolicznościach może zostać naliczona opłata w wysokości 0,50 euro. Prowizja od sprzedaży wynosi jednolite 10 procent wartości sprzedaży bez kosztów wysyłki, maksymalnie 199 euro na aukcję.

Sprzedawcy komercyjni

Dla sprzedawców komercyjnych przewidziany jest miesięczny abonament firmowy z określoną liczbą aukcji, które można wystawić bezpłatnie (cztery warianty), stała cena za aukcje powyżej tej liczby oraz prowizja od sprzedaży. Są to główne składniki całkowitych kosztów dla sprzedawców komercyjnych.
Prowizja od sprzedaży dla sprzedawców komercyjnych wynosi zazwyczaj 8,5 procent plus jednorazowa opłata w wysokości 0,05 euro. W przypadku statusu służby poniżej średniej prowizja wzrasta do 12,5 procent.

Jakie są zalety sprzedaży w serwisie Allegro?

Wielu operatorów eCommerce wykorzystuje Allegrozarówno jako platformę sprzedaży, jak i dystrybucji. Daje to szereg korzyści. Między innymi, nie musisz tworzyć własnego sklepu internetowego, na przykład. Dalsze zalety to:

 • Dostęp do dużej, wielowarstwowej grupy klientów
 • Pozyskiwanie i lojalność klientów poprzez profesjonalną prezentację sklepu
 • Mniej wysiłku przy tworzeniu aukcji
 • Bezpośredni start bez strony internetowej i marketingu
 • Może być również stosowany jako uzupełnienie własnego sklepu internetowego e-commerce

Podsumowanie

Allegro jest doskonałą platformą sprzedaży na wiele różnych okazji. Choć Allegro musi iść na ustępstwa pod względem zasięgu w porównaniu z Amazonem, to z około 17 milionami użytkowników (stan na 2019 rok) wciąż oferuje ogromny potencjał sprzedażowy. Prywatni sprzedawcy, a w szczególności nowicjusze w komercyjnej sprzedaży online, mogą korzystać z platformy w bardzo prosty sposób. Podobnie, sprzedaż w serwisie Allegro może być wykorzystywana jako rozsądne uzupełnienie lub etap wstępny do własnego sklepu internetowego. W związku z tym, elastyczność, z jaką można wykorzystać platformę sprzedaży, jest ogromna.