czwartek, 18 kwietnia, 2024
baner-kontaktowy
Strona głównaKryptowalutyGdzie i jak kupować kryptowaluty?

Gdzie i jak kupować kryptowaluty?

Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Dash i Ethereum – kryptowaluty są szczególnie interesujące dla inwestorów i spekulantów giełdowych. Ale gdzie właściwie można kupić kryptowalutę jako inwestor i jak można uczestniczyć w jej rozwoju?

Kupowanie kryptowalut – szybkie wprowadzenie

Rozwój kryptowalut postępuje w szybkim tempie. Podczas gdy Bitcoin i Ethereum jeszcze kilka lat temu były cyfrowymi środkami płatniczymi kilku komputerowych maniaków, teraz są tematem rozmów wśród prywatnych i spekulacyjnych inwestorów. Powód jest prosty: każdy, kto kupił Bitcoiny za kilkaset euro kilka lat temu, jest teraz milionerem.

Cały czas pojawiają się nowe kryptowaluty, a Facebook również angażuje się w rynek walut cyfrowych z własną walutą o nazwie Libra. Jeśli i Ty zostałeś już zainfekowany przez Bitcoinowy hype, to z pewnością zastanawiałeś się już, jak możesz uczestniczyć we wzroście wartości kryptowalut i gdzie możesz kupić Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple i Co. Istnieje kilka sposobów, a my podkreślamy tutaj zalety i wady różnych opcji.

Handel kryptowalutami jako CFD

Inwestorzy, którzy są przede wszystkim zainteresowani udziałem w wydajności kryptowaluty, mogą stosunkowo łatwo handlować różnymi kryptowalutami za pośrednictwem brokera CFD. Niezależnie od tego, którymi kryptowalutami chcesz handlować, najłatwiej jest to zrobić za pomocą kontraktów CFD.

Możesz myśleć o CFD jak o papierze wartościowym. Jako inwestor, bierzesz bezpośredni udział w rozwoju ceny kryptowaluty. Jeśli waluta cyfrowa wzrośnie, wzrośnie również Twój CFD. Nie jesteś jednak fizycznym właścicielem waluty internetowej, tzn. nie jesteś właścicielem cyfrowej monety lub pliku. Z drugiej strony, inwestorzy spekulacyjni mogą wykorzystać dźwignię finansową w przypadku kontraktów CFD. Przy współczynniku dźwigni równym 30, CFD spada lub rośnie 30 razy więcej niż cena kryptowaluty. Oczywiście możliwe jest również uczestnictwo w stosunku 1:1.

Jeśli chcesz kupić lub sprzedać kryptowalutę jako CFD, możesz na przykład skorzystać z Plus5005. Przy okazji, w Plus500 możesz dokonać wpłaty kartą kredytową i przez PayPal, otwarcie konta jest bardzo szybkie i bez Postident. Ale oczywiście można również użyć dowolnego innego brokera CFD według własnego wyboru.

Co to są kryptowaluty?

Są to noty giełdowe, które śledzą wyniki aktywów bazowych. ETN-y oferują inwestorom możliwość inwestowania w takie klasy aktywów jak Bitcoin, Ethereum i inne kryptowaluty po niskich kosztach.

Jak działają kryptowaluty ETP?

Inwestorzy mogą uczestniczyć w wynikach kryptowalut za pomocą instrumentów typu ETP. Aby to zrobić, nie muszą zwracać się do nieuregulowanych miejsc handlu kryptowalutami, portfele kryptowalutowe również nie są wymagane do handlu. Handel i posiadanie kryptowalut odbywa się za pośrednictwem regulowanych papierów wartościowych.

Jak kupić kryptowaluty?

W Polsce inwestorzy od kilku lat mogą kupować ETP na kryptowaluty takie jak Bitcoin, Ethereum i Litecoin, na przykład CoinShares Physical Bitcoin (BTC) (ISIN GB00BLD4ZL17/WKN A3GPMN). ETP śledzi wyniki najważniejszych kryptowalut prawie 1:1.

Niektóre waluty cyfrowe można również kupić na giełdzie. Jest to możliwe dzięki certyfikatom, za pomocą których inwestorzy o charakterze spekulacyjnym mogą uczestniczyć w rozwoju aktywów bazowych. Wszystko czego potrzebujesz to konto papierów wartościowych. Darmowe konto papierów wartościowych z doskonałymi warunkami oferuje na przykład finanzen.net zero1.

Certyfikaty są już dostępne dla niektórych kryptowalut. Z certyfikatem uczestnictwa Bitcoin możesz łatwo inwestować w rozwój cen najbardziej znanej kryptowaluty. Certyfikat odwzorowuje cenę Bitcoina, ale nie jest „prawdziwym” Bitcoinem, lecz pochodną tej kryptowaluty. Produkt umożliwia partycypację niemal 1:1 w zyskach i stratach cenowych Bitcoina w stosunku do dolara amerykańskiego – i to bez z góry określonej daty wykupu. Aby kupić certyfikat bitcoin, wszystko czego potrzebujesz to konto papierów wartościowych.

Inwestorzy mogą również inwestować w małego brata Bitcoina, Bitcoin Cash, za pomocą certyfikatu. Poprzez zakup certyfikatu Open End Participation Certificate na Bitcoin Cash od Vontobel, możesz uczestniczyć w rozwoju cen Bitcoin Cash.

Istnieje również certyfikat Ethereum: Wraz z zakupem certyfikatu uczestnictwa w XBT uczestniczą Państwo w zyskach i stratach cenowych Ethereum. Banki i wystawcy certyfikatów już planują kolejne produkty dla wielu innych walut internetowych. Więcej informacji na temat aktualnego stanu można znaleźć w naszych specjalnych przewodnikach po poszczególnych kryptowalutach.

Jak kupić prawdziwe kryptowaluty?

Cechą szczególną kryptowalut jest tzw. technologia blockchain. W dużym uproszczeniu działa to jak elektroniczna książka kasowa, w której zapisywane są wszystkie transakcje. Księga ta nie jest przechowywana w centralnym miejscu; każdy użytkownik kryptowalut ma kopię tej księgi na swoim komputerze.

Jeśli ktokolwiek gdziekolwiek na świecie płaci lub handluje Bitcoinami, jest to natychmiast zapisywane we wszystkich kopiach księgi pieniężnej. W ten sposób bank lub bank centralny nie musi dokonywać płatności w konwencjonalnych walutach, takich jak euro czy dolary. Ponieważ bank, czyli pośrednik, w tej transakcji walutowej jest pomijany, transakcja może odbywać się całkowicie anonimowo – więcej na ten temat dowiesz się również w naszej encyklopedii kryptowalut. W naszym przewodniku po kupnie Bitcoin, możesz również przeczytać o łatwych sposobach zakupu popularnej kryptowaluty.

Jeśli anonimowe użycie jest również ważne dla Ciebie jako inwestora, to powinieneś faktycznie fizycznie posiadać Bitcoin, Ethereum i Co. Istnieją różne sposoby na zakup poszczególnych kryptowalut w postaci cyfrowych monet lub plików, ale posiadanie portfela jest zawsze podstawowym wymogiem. Portfel można porównać do elektronicznej portmonetki lub rachunku bieżącego w kieszeni. Możesz go używać do wysyłania i odbierania kryptowalut, czyli do wykonywania przelewów.

Sposób korzystania z portfela i miejsce, z którego się go otrzymuje, różnią się w zależności od waluty cyfrowej. Kupowanie prawdziwych bitcoinów różni się również od kupowania prawdziwego Ripple, na przykład.

Giełda kryptowalut

Możesz również kupić prawdziwe waluty internetowe online na tak zwanej giełdzie. Fani kryptowalut i inwestorzy walut cyfrowych spotykają się tam, aby handlować Bitcoin, Bitcoin Cash i Co. bezpośrednio między sobą, dzięki czemu cena jest kształtowana przez popyt i podaż. Najbardziej znanym polskim rynkiem Bitcoin jest bitcoin.pl.

Na rynkach takich jak bitcoin.pl, zarejestrowani użytkownicy mogą zamieszczać oferty kupna lub sprzedaży Bitcoinów za inną walutę. Transakcja zostaje zawarta, gdy tylko oferta zostanie zaakceptowana przez kupującego i sprzedającego. W zależności od rynku, operatorzy pobierają niewielką opłatę za pomyślne pośrednictwo w handlu. Kupujący i sprzedający zazwyczaj ponoszą po połowie tych opłat. Zazwyczaj opłata ta jest mniejsza niż różnica w cenie pomiędzy kupnem a sprzedażą w domach giełdowych.

Aby handlować za pośrednictwem bitcoin.pl, na przykład, należy mieć konto w Fidor Bank. Oznacza to wysiłek zetilichen normalnego otwarcia konta, w tym procedury wideo-identyfikacji. Możesz otworzyć konto na bitcoin.pl tutaj.

Sprawdzone giełdy kryptowalut

Waluty cyfrowe można również kupić na tzw. giełdach kryptowalut. Do najbardziej znanych giełd handlowych należą CEX.IO, Kraken, Bitstamp i Paymium. Na CEX.IO transakcja jest szczególnie łatwa, zwłaszcza, że karty kredytowe takie jak VISA i MasterCard są tam również dostępne jako metoda płatności. Ceny Bitcoin, Monero, Ripple, Litecoin lub Ethereum na różnych platformach handlowych mogą się czasami znacznie różnić.

Handel na giełdach kryptowalut jest zautomatyzowany. Transakcje na rynku, z drugiej strony, są przetwarzane ręcznie, więc trzeba szukać odpowiedniej oferty samodzielnie. Konwencjonalne waluty, takie jak dolar amerykański czy euro, można wymienić na bitcoiny lub inne waluty internetowe na giełdach kryptowalut.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -
cvwork-baner

Najpopularniejsze wpisy