niedziela, 26 maja, 2024
baner-kontaktowy
Strona głównaBiznesJak sprzedawać na Allegro - poradnik dla początkujących

Jak sprzedawać na Allegro – poradnik dla początkujących

Szukasz sposobów na zarabianie pieniędzy w serwisie Allegro? Znajdziesz tu wiele pomocnych wskazówek, jak zarabiać pieniądze w serwisie Allegro.

Czy chcesz prowadzić prawdziwy biznes w Internecie, czy po prostu sprzedać kilka starych rzeczy za dobre pieniądze. Allegro jest idealny do tego.

Jeśli chcesz sprzedawać w serwisie Allegro, czeka Cię kilka drobnych wyzwań. Zawsze wskazane jest wcześniejsze zapoznanie się z tematem, a jak wszyscy wiemy, sztuczki nie zaszkodzą.

Porady dotyczące zarabiania na Allegro

W tym przewodniku zawarłem tyle informacji, ile tylko mogłem, aby pomóc Ci zacząć i zarabiać dobre pieniądze na Allegro.

Oto najlepsze wskazówki, jakie można znaleźć w sieci na temat rynku Allegro, a my od razu zabieramy się do pracy.

Pomyśl co chcesz sprzedawać

Niezależnie od tego, czy chcesz sprzedać stare płyty, czy stare ubrania, powinieneś wcześniej pomyśleć o tym, co chcesz sprzedać w serwisie eBay. Najlepiej zacząć od rzeczy, które zalegają w domu, a których już nie używasz. W tej kwestii możesz uczyć się od oszczędnych. Nie potrzebujesz niczego, co nie było używane przez 12 miesięcy.
Jasne, że chcesz zarabiać pieniądze na wszystkim, na czym możesz położyć ręce. Jednakże, jeśli popełnisz błąd sprzedaży przedmiotów, które nie są w dobrym stanie lub brakuje ważnych części, można uzyskać złe opinie. Utrudniają one sprzedaż innych rzeczy w serwisie eBay.

Jeśli nie wiesz, co sprzedać, możesz rozejrzeć się po Allegro, aby zobaczyć, jakie przedmioty są najbardziej popularne. Tam możesz posortować przedmioty według najczęściej składanych ofert, a także dowiedzieć się, co jest najbardziej poszukiwane. Dzięki temu można wyciągnąć wnioski, które produkty są często sprzedawane.
Należy również myśleć sezonowo. Jest mało prawdopodobne, że otrzymasz wiele ofert na okulary przeciwsłoneczne w środku zimy. Jeśli poczekać, aż będą one bardziej popytu, będzie prawdopodobnie zrobić dużo więcej pieniędzy na nich.

Zbierz pozytywne recenzje

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie działalności jako sprzedawca w serwisie Allegro jest najpierw zostać kupującym. W ten sposób zbierasz dobre opinie, a one są ważne, aby zdobyć zaufanie kupujących później przy sprzedaży różnych przedmiotów. Sprzedawcy widzą, że masz historię w serwisie Allegro i mogą stwierdzić, że jesteś godny zaufania.

Nawet jeśli kupisz tylko kilka małych przedmiotów za kilka euro każdy, możesz uzyskać dobre oceny kupujących. Na przykład, jeśli zapłacisz za przedmioty niezwłocznie i poświęcisz czas na wystawienie opinii (pozytywnej, jeśli to możliwe).

Kolejnym ważnym krokiem jest wybór nazwy użytkownika. Należy pamiętać, że nazwa użytkownika to praktycznie własne miniprzedsiębiorstwo. Nazwy takie jak „księżniczka103xx” potencjalnego nabywcy raczej nie wzbudzają zaufania.

Warto wybrać albo coś prostego i profesjonalnego, np. odmianę swojego nazwiska, albo nazwę, która pasuje do tego, co chcemy sprzedawać.

Posiadanie prostej i łatwej do zapamiętania nazwy ułatwi klientom ponowne odnalezienie Cię. Jeśli transakcja przebiegła bezproblemowo, możesz spodziewać się kolejnych zamówień od tego samego klienta.

Dodanie osobistej notatki może zapewnić, że bardzo szybko zdobędziesz stałych klientów i zbierzesz dobre recenzje.

Kupuj tanio i sprzedawaj drożej na Allegro

Jeśli zobaczysz takie stoisko na pchlim targu, powinieneś przyjrzeć się mu bliżej. Nierzadko można tam znaleźć ukryte okazje.
Zysk jest w zakupie! To jest stare powiedzenie handlowców. Nie opłaca się sprzedawać tylko przedmiotów, których już nie używasz. Powinieneś zawsze mieć oko na tanie przedmioty, które możesz odsprzedać po wyższych cenach (zdjęcie powyżej).

Czy to w sklepach takich jak Friedensdorf, na pchlim targu, czy nawet na samym Allegro. Istnieje niezliczona ilość miejsc, w których można zrobić bardzo tanie zakupy.

Istnieje jednak ryzyko utraty pieniędzy w tym procesie. Tak się dzieje, gdy nie wiesz, ile wart jest produkt. Dlatego zaleca się, aby kupować tylko rzeczy, które są nam znane.

Można również uzyskać bardzo dobre okazje w dużych domach towarowych. Te czasami mają oferty, które są sprzedawane mocno niedoceniane. Może się to opłacić, ponieważ duże domy towarowe nie mają tak wielu odwiedzających, jak popularny rynek internetowy Allegro.

Pilnuj opłaty za sprzedaż na Allegro

Zanim zaczniesz zarabiać w serwisie Allegro, powinieneś wiedzieć, jakie są opłaty za sprzedaż poszczególnych przedmiotów. Jeśli źle obliczysz, zmniejszy to Twój zysk.

Dodatkowe dodatki, takie jak wystawianie w dwóch kategoriach lub używanie większych zdjęć do promowania przedmiotu będzie wiązało się z opłatami.
Niższe opłaty, jeśli sprzedaż odbywa się za pośrednictwem systemu PayPal.
Allegro otrzymuje 10% prowizji od każdego sprzedanego przedmiotu.

Zwracaj uwagę na promocje sprzedawców Allegro

Od czasu do czasu Allegro oferuje promocje dla prywatnych sprzedawców. Warto zwrócić uwagę na te oferty, oszczędzasz na prowizji od sprzedaży, co automatycznie zwiększa Twój zysk o 10%. Z pewnością warto skorzystać z tych ofert. Aby nie przegapić żadnej promocji, zalecamy zapisanie się do newslettera Allegro.

Aby skorzystać z ofert, odwiedź stronę swojego konta sprzedawcy w serwisie Allegro i poszukaj sekcji Aktualne promocje. Obok każdej oferty pojawi się napis „Aktywna”. Jeśli nie, będziesz musiał kliknąć przycisk, aby go aktywować.

Sprzedawaj przedmioty po najlepszej cenie

Jeśli chcesz sprzedać interesujący przedmiot, powinieneś wiedzieć, ile jest on wart. Zwłaszcza gry, stare płyty czy kasety mogą być warte więcej niż myślisz.

Jeśli nie jesteś pewien, czy masz cenny skarb w swoich rękach, powinieneś po prostu zrobić wyszukiwanie w Google, aby dowiedzieć się, jaka jest aktualna cena rynkowa. W przypadku zabytkowych mebli lub przedmiotów można uzyskać przyjazne informacje od najbliższego antykwariusza.

Jeśli chcesz zaoferować darmową wysyłkę, powinieneś oczywiście wiedzieć wcześniej, ile dokładnie kosztowałaby wysyłka danego przedmiotu. Szczególnie w przypadku większych lub cięższych przedmiotów należy zwrócić uwagę i poinformować się o kosztach wysyłki w DHL, Hermes i Co. Koszty wysyłki nie mogą być renegocjowane z kupującym, lub innymi słowy, kupujący nie musi płacić zwiększonych kosztów wysyłki, ponieważ musi być o tym poinformowany przed zakupem.

Zacząć od aukcji o wartości 1 zł, aby przyciągnąć uwagę kupujących

To może być kuszące, aby rozpocząć z wysoką ceną wywoławczą, ale jeśli zaczniesz licytacji z niską kwotę, będziesz rzeczywiście uzyskać lepszą sprzedaż w dłuższej perspektywie.

Aby zarabiać pieniądze w serwisie Allegro, ważne jest, aby ustawić niską ofertę początkową dla swoich przedmiotów. To zwiększa uwagę potencjalnych nabywców i wojny licytacyjnej, jest zachęcany. To (miejmy nadzieję) sprawi, że cena końcowa będzie bardzo wysoka.

Jednak ta wskazówka nie ma zastosowania do naprawdę niszowych produktów. Jeśli jest to coś, co tylko zapalony kolekcjoner będzie szukał, nie należy ustawić początkową ofertę zbyt niskie. Jest mniej prawdopodobne, że otrzymasz wiele ofert na ten przedmiot.

Jeśli chcesz grać bezpiecznie, możesz ustalić cenę rezerwową. Oznacza to, że przedmiot nie zostanie sprzedany, dopóki nie zostanie osiągnięta minimalna kwota.

Idealnym terminem zakończenia aukcji jest niedziela. Jest to czas, kiedy większość przypadkowych nabywców jest online i przegląda szeroką gamę produktów.

Jak wspomniano wcześniej, sprzedając produkt sezonowy, należy zastanowić się, w jakiej porze roku sprzedaż ma największy sens. Na przykład, na początku października byłby idealny czas, aby zaoferować kostiumy, jak ludzie szukają strojów na imprezę Halloween online.

Dobre zdjęcia produktów przynoszą więcej przychodów

Zdjęcia produktów to podstawa na platformach sprzedażowych takich jak Allegro. Zwiększa to szanse na sprzedaż, a tym samym przychody. Gdybyś zamieścił ten sam produkt raz ze złymi zdjęciami, a raz z dobrymi, oferta z lepszymi zdjęciami wyraźnie by wygrała.

Nie musisz mieć wysokiej klasy aparatu, aby robić ostre zdjęcia. Jednak aparat powinien mieć tryb makro, aby zbliżenia były ostre jak brzytwa.

Naturalne światło dzienne jest kluczem do wyraźnych, wysokiej jakości zdjęć. Jeśli znajdujesz się w słabo oświetlonym pomieszczeniu, dodanie dodatkowego oświetlenia (np. lampki biurkowej) może zrobić dużą różnicę. Należy również unikać cieni.

Twórz przekonujące opisy produktów

Po zdjęciach produktów, opisy produktów są najważniejszym elementem zarabiania na Allegro. Ważne jest, aby poświęcić swój czas i napisać szczegółowy opis.

W serwisie Allegro możesz użyć do 80 znaków w tytule. W tytule jest miejsce na słowa kluczowe, które najlepiej jak potrafisz opisują dany artykuł. Należy również używać synonimów, na przykład: „Fotelik dziecięcy, skorupa fotelika dla dzieci”.

Jak pisać opisy produktów na Allegro?
Bardzo ważne jest, aby nie popełniać błędów ortograficznych lub literowych, mogą one ograniczyć możliwość znalezienia strony.
Opis powinien być krótki, treściwy i dokładny. Podkreśl kluczowe cechy i punkty sprzedaży.
Opisz wady i bądź szczery – kupujący mogą wystawić złe recenzje i poprosić o zwrot pieniędzy, jeśli przedmiot nie jest w opisanym stanie.
Jeśli dotyczy, podaj jak często przedmiot był używany lub dlaczego go sprzedajesz.
Przedmioty będą osiągać znacznie wyższą cenę, jeśli wszystkie opakowania, etykiety i instrukcje obsługi są zawarte.
Prośba do potencjalnych nabywców o kontakt, jeśli mają jakieś pytania.
Jeśli znasz HTML, użyj go, aby nadać obszarowi treści ładniejszy wygląd (użyj przyciągających uwagę czcionek i kolorów).
Upewnij się, że przedmioty są wymienione we właściwej kategorii. Jeśli masz wątpliwości, stracisz potencjalnych klientów, którzy przeglądają strony w oparciu o kategorię.
Jeśli sprzedajesz wiele podobnych przedmiotów w tym samym czasie, powinieneś zaznaczyć to w opisie. 10.

Wysyłaj przedmioty jako list/przesyłkę i oszczędzaj pieniądze

Sprzedając przedmioty, które mieszczą się w kopertach, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy. Wysyłając przesyłki w kopertach za pośrednictwem Deutsche Post można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Maksymalne wymiary to dł.: 35,3 x szer.: 25 x wys.: 5 cm.

Jeśli nie jest możliwe wysłanie towaru pocztą, można rozważyć skorzystanie z usług alternatywnego usługodawcy, takiego jak Hermes. Z reguły wysyłka jest o jedno euro tańsza niż DHL.

Dowód wysyłki w przypadku sprzedaży

W przypadku wartościowych przedmiotów należy je wysyłać wyłącznie listem poleconym lub z dowodem nadania. Niestety, jest wielu oszustów, którzy po prostu twierdzą, że przedmiot nie dotarł. W ten sposób odzyskują swoje pieniądze, a jako sprzedawca kończysz, wyglądając głupio.

Wniosek: Zarabianie pieniędzy w serwisie Allegro jest łatwe!
Jak widzisz, zarabianie pieniędzy na Allegro to naprawdę nie czary. Jeśli weźmiesz sobie do serca wszystkie wskazówki z tego artykułu, możesz być pewien, że jesteś o krok przed innymi sprzedawcami.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -
cvwork-baner

Najpopularniejsze wpisy