czwartek, 18 kwietnia, 2024
baner-kontaktowy
Strona głównaBiznesJak zarabiać pieniądze na wsi? - Kompletny poradnik

Jak zarabiać pieniądze na wsi? – Kompletny poradnik

Ten artykuł jest o tym, jak można utrzymać się na powierzchni ziemi. Większość ludzi powinna być świadoma, że w Niemczech nie jest prawnie możliwe prowadzenie całkowicie samowystarczalnego życia w samowystarczalnym gospodarstwie rolnym. Podatek od nieruchomości, ubezpieczenie zdrowotne i tym podobne również wymagają od nas, porzucających naukę, składek.

Jeśli chodzi o pieniądze, należy myśleć tak samo samowystarczalnie, jak w przypadku ogrodu.

Aby pomóc Ci zarabiać pieniądze nawet wtedy, gdy jesteś odizolowany na wsi, przygotowałem dla Ciebie małą listę, dzięki której możesz zarabiać na ziemi, którą kupiłeś lub wynająłeś i nadal prowadzić bezstresowe i samostanowiące życie.

Pomysł na biznes na wsi – lista 16 pomysłów

Nie musisz wybierać tylko jednej pozycji. Pobaw się swoimi myślami i połącz różne źródła dochodu, które najbardziej do Ciebie przemawiają.

Ruszamy!

Minihodowla warzyw

Wielu zrobiło to wcześniej, a miłośnicy anglojęzycznych książek ogrodniczych będą więc znać jednego lub drugiego rolnika, który zarabia kwoty w zakresie 6-cyfrowym ze swoim mini-gospodarstwem.

Tak, w przedziale 6-cyfrowym! O „ogrodniku rynku” Jean-Martin Fortier pisałam już kiedyś tutaj.

I nie jest to odosobniony przypadek.

Niewielki kawałek ziemi może przynieść wiele zysków, jeśli uczyni się go efektywnym.

Dobra, co to jest małe?

Jedna z moich ulubionych książek „The Urban Farmer” autorstwa Curtisa Stone’a to lektura obowiązkowa dla każdego początkującego rolnika, który nie może rozstać się z miejskim życiem. W swoim rodzinnym mieście w Kanadzie uprawia dzierżawione ogrody i hoduje na nich szybko rosnące warzywa.

Na łącznej powierzchni zaledwie 1349 metrów kwadratowych („ćwierć akra”) osiąga roczny zysk w wysokości 75000 dolarów kanadyjskich. To jest 52 599 euro (zgodnie z dzisiejszym artykułem). 4383,25 euro miesięcznie. Olala!

Curtis Stone sprzedaje swoje towary do okolicznych restauracji i na cotygodniowe targi. Bliski kontakt z konsumentami nie tylko zapewnia mu zaufanie kupujących, ale także daje mu większe zyski bez udziału osób trzecich, jak to ma miejsce w przypadku supermarketu.

Ale Curtis Stone nie jest jedyną osobą, oprócz Jean-Martin Fortier, która zarabia oszałamiające pieniądze na swojej mini-farmie.

Eliot Coleman, weteran ogrodnictwa zimowego, również zarabia na swojej farmie grubo ponad 6 cyfr rocznie. Specjalizował się w uprawie świeżych warzyw podczas mroźnych kanadyjskich zim, w których temperatura dochodziła do -40 stopni. Jego „cukierkowa marchew” (zimowa marchew o zwiększonej zawartości cukru z powodu zimna) jest najszybciej sprzedającym się produktem w całym sezonie.

Kwiaty i miód

Czyż nie jest to marzenie! Budzisz się wcześnie rano, robisz sobie filiżankę dobrej herbaty i patrzysz na morze kolorów i zapachów. Widzicie jak pszczoły i owady w waszym ogrodzie cieszą się tysiącami kwiatów i znalazły u was swój raj.

A co powiesz na piękną farmę kwiatów?

Kwiaty ekologiczne są rzadkością w dzisiejszym świecie i zdecydowanie znajdują dobry rynek zbytu.

Kto chciałby poparzyć sobie nosy spryskanymi gladiolami? W połączeniu z kilkoma budkami dla pszczół łączymy piękne z pożytecznym i tworzymy biotop, o jakim można tylko pomarzyć.

Lawenda, mieczyki, stokrotki czy inne kwiaty, które oczarują Twoich klientów – bądź kreatywny i baw się odmianami, kolorami i zapachami w swoim ogrodzie. Może chciałbyś również kwiaty jadalne lub kwiaty barwne? Im więcej będziesz miał do zaoferowania, tym bardziej będzie to interesujące.

Wina owocowe i miód pitny

A może własny sad? Jasne, przy odpowiedniej ilości miejsca byłoby to możliwe, ale jest to również możliwe przy mniejszej ilości ziemi. Model ogrodu leśnego to umożliwia.

Leśny ogród można urządzić z ziołami jako okrywą, drzewami owocowymi, krzewami owocowymi i pnączami (np. zimotrwałe mini kiwi) w taki sposób, że na małej powierzchni można uzyskać duże plony.

Nie namawiam tu w żaden sposób do destylowania sznapsów, ale do robienia naturalnych, fermentowanych win. Z sadem i małymi pracowitymi zapylaczami, Twoja farma będzie eksplodować owocami. Ponadto miód można wykorzystać do produkcji miodu pitnego lub zaoferować go do sprzedaży bezpośredniej.

Znam kilka osób, które sprzedają swoje wina owocowe na festiwalach w okresie letnim i bardzo dobrze na tym zarabiają. Życie pełne imprez, czy to Ci odpowiada?

W przypadku żywności, a więc również napojów i alkoholi, potrzebna jest specjalna rejestracja działalności gospodarczej, ale biuro handlowe może udzielić informacji na ten temat i przeprowadzić Cię przez proces rejestracji. Gdzie jest wola, tam jest i sposób!

Olejki eteryczne i esencje

Krajobraz charakteryzują zioła, kwiaty, jodły i rośliny lecznicze, które są niezbędne do produkcji olejków eterycznych i esencji. Jest to pachnące hobby o charakterze alchemicznym.

Do tego, podobnie jak do destylacji sznapsa, potrzebna jest gorzelnia. W Niemczech destylarnia nie może posiadać więcej niż 0,5 litra, w przeciwnym razie wymaga licencji. Ale do olejków eterycznych też nie potrzeba tak dużej pojemności.

Olejki eteryczne mogą być stosowane na wiele różnych sposobów. W aromaterapii, do wyrobu mydła lub jako dodatek do kąpieli, dzięki swojej skoncentrowanej mocy tworzą uzdrawiającą atmosferę, która przynosi ukojenie każdemu zestresowanemu umysłowi.

Jeśli czujesz się w świecie uzdrowicieli jak w domu, tworzenie olejków eterycznych może stać się ważnym narzędziem w twoim powołaniu.

Zielarstwo

Zioła są prawdopodobnie najdroższymi produktami w gospodarstwie. Mało który produkt jest tak drogi na rynku, jeśli chodzi o porównanie ceny do wagi. A co powiesz na ogródek ziołowy?

Zioła nie wymagają prawie żadnej pielęgnacji i są wieloletnie. Czy to świeże, czy suszone na zimę, każdy potrzebuje ziół.

Efekty uboczne takiej łąki ziołowej są niezaprzeczalnie korzystne dla całej przyrody.

Nie tylko Ty poczujesz się przytłoczony zapachami, ale także wiele innych żywych stworzeń. Mają one leczniczy wpływ na ludzi i zwierzęta, a także na drzewa. Taki ogród jest na pewno wolny od wszelkich chorób. A cóż jest bardziej zachęcającego niż świeża filiżanka herbaty ziołowej?

Sklep z nasionami

Mając tak wiele roślin, naturalnie masz w swoim ogrodzie wiele różnych nasion, które możesz zbierać co roku. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że jedna roślina może wyprodukować nawet kilkaset nasion, mamy obfitość, którą chętnie się dzielimy.

Każdy ogrodnik jest dumny, że może przekazać swoje najwspanialsze rośliny.

Są ogrodnicy, którzy zarabiają na życie dzięki swoim specjalnym nasionom. Nic dziwnego, jeśli weźmie się pod uwagę, ile nasion znajduje się w paczce, która może kosztować do 3 euro i więcej.

Oczywiście ważne jest, aby nasiona nadawały się do kiełkowania i nie były zahamowane. Potrzebna jest również inicjatywa, aby móc sprzedawać swoje rośliny w czystej postaci (np. samozapylanie i magazynowanie roślin): Samozapylenie i rajstopy nad kwiatami w celu uniknięcia zapylenia krzyżowego).

Zawsze znajdą się chętni na historyczne i nietypowe odmiany nasion, a najlepsze jest to, że można samemu zjeść swoje owoce.

Oczywiście, Internet stanowi doskonałą platformę dla tego rynku, więc trochę wiedzy technicznej jest wymagane. Ale nie panikuj, w dzisiejszych czasach możesz stworzyć własną stronę internetową bez konieczności nauki.

Uprawa grzybów

Ten pomysł jest dla tych, których ogród jest w cieniu przez większość czasu. Nie poddawaj się, bo wciąż jest dla Ciebie nadzieja!

Pomysłem może być farma pieczarek. Grzyby ekologiczne cieszą się dużym popytem, a niektóre odmiany kosztują bardzo dużo pieniędzy. Uprawa pieczarek to nie taka wielka sprawa. Szybko załapiesz o co chodzi i będziesz zafascynowany tymi stworzeniami. Zwłaszcza, że można z nimi stworzyć piękny ogród, który zamieni go w bajkowy las.

Grzyby potrzebują cienia i wilgoci, ale nie za zimnej. Ta książka zawiera wszystko, co musisz wiedzieć. Jest napisana bardzo szczegółowo i nie wymaga żadnych innych książek w tej kategorii.

Grzyby potrzebują czasu, aby uformować swoje owocniki, ale niektóre odmiany i techniki pozwalają na zbiory przez kilka lat. Są łatwe w obsłudze i mogą być uprawiane super incydentalnie.

Grzyby rosną nie tylko jesienią, ale także wiosną. Oczywiście można też hodować dodatkowe grzyby w ciemnym pomieszczeniu lub w piwnicy. Im więcej różnych grzybów jadalnych wyhodujesz, tym bardziej spójne będą Twoje plony w ciągu roku.

Sadzenie drzew

Dobra, ten biznes wymaga czasu i dobrej przestrzeni. Niemniej jednak sprzedaż drzew jest dobrym źródłem dochodu. Wymagają one niewielkiej konserwacji i mogą być sprzedawane za stosunkowo duże sumy pieniędzy.

W przypadku drzew i krzewów odmianowych należy oczywiście szczepić gałęzie tylko na odpowiedniej podstawie korzeniowej. Drzewa i krzewy ozdobne można również uprawiać z nasion.

Dopóki nie osiągną lukratywnych rozmiarów, możesz poświęcić się innym zadaniom na farmie.

Jeśli masz jeszcze niewykorzystane miejsce w swoim ogrodzie, warto rozważyć takie zastosowanie. Jeśli nie chcesz ich sprzedawać, nadal masz swój własny las lub sad w swoim gospodarstwie.

Tak czy inaczej, sadząc drzewa, nie można się pomylić.

Uprawa roślin

Jest wiele osób, które wolą kupić swoje rośliny niż wyhodować je z nasion. Niektórzy nie mają miejsca lub po prostu nie chcą wykonywać tej pracy. Dlaczego nie wykonasz pracy i nie dostaniesz za nią zapłaty?

Dla takiego biznesu, powinieneś już posiadać szklarnię, ponieważ w ten sposób jesteś po bezpiecznej stronie, że twoje rośliny będą rosły szybko i chronione.

Dzięki odpowiednim ofertom możesz również pomóc innym ludziom w stworzeniu samowystarczalnego raju w ich ogrodzie.

Ale może jesteś również zainteresowany rzadkimi roślinami lub nawet tropikalnymi okazami, które chciałbyś sprzedać.

Ale uważaj! Rośliny w szklarni wymagają więcej uwagi niż w ogrodzie. Regularne podlewanie i wietrzenie to absolutna konieczność, aby uniknąć chorób, szkodników i przesuszenia.

To źródło dochodu dobrze uzupełnia się z przedszkolem. Dla każdego, kto traktuje swoją szklarnię jako drugi dom, ten pomysł może być bardzo atrakcyjny.

Uprawa sukulentów

Sukulenty mają dla wielu ludzi szczególną moc przyciągania. Są to nie tylko niewymagające, lubiące suszę rośliny w ogrodach skalnych, ale również artyści i floryści uwielbiają z nimi pracować.

Ponieważ potrzebują bardzo mało wilgoci, można je sadzić pionowo, a nawet do góry nogami, co daje niewyobrażalne pole do popisu dla kreatywności.

Sukulenty można łatwo hodować z ich liści, które umieszcza się na ziemi kaktusowej.

To nie może być łatwiejsze, a w szklarni rosną tak szybko, że można na to patrzeć.

Kaktusy uwielbiają szklarnię również latem. Istnieją gatunki kaktusów, które mają wysoką wartość dla kolekcjonerów.

Jeśli teraz myślisz sobie, że kaktusy i sukulenty nie są niczym szczególnym, powinieneś zdecydowanie poszperać w internecie. Ich różnorodność i piękno zapierają dech w piersiach i być może wkrótce zwolni się miejsce w Twojej szklarni.

Farma wełny

To jest chyba jedno z moich wielkich marzeń. Duży zwłaszcza, że to marzenie wymaga dużo miejsca. Aby hodowla wełny była w miarę dochodowa, potrzebna jest odpowiednia liczba owiec i wystarczająco dużo miejsca, aby nie trzeba było ich karmić.

Może pomyślisz sobie teraz, że z wełny nie da się wygenerować żadnego istotnego dochodu, ale wtedy powiem Ci jedno: marketing, baby. Marketing!

Wełna jest poszukiwana bardziej niż kiedykolwiek. Zwłaszcza zimą robienie na drutach, szydełkowanie, tkanie, koronki klockowe i robienie węzełków jest pożądanym zajęciem, które z roku na rok znajduje coraz więcej zwolenników. Homemade jest w i pozostanie tak przez dłuższy czas.

Rzadkie wełny i 100% wełny są absolutnie cennym towarem i można je kupić tylko za wysoką cenę.

Niestety lub na szczęście, duże firmy jeszcze tego nie pojęły. Sprzedają głównie wełnę merynosów, która ma bardzo złą reputację na wegańskiej scenie organicznej. Niestety, wełna angorska również ma złą reputację, chociaż królik angorski jest rasą zagrożoną i w moich oczach wartą hodowli.

Dzięki specjalnym historycznym rasom owiec, a nawet kóz kaszmirskich, Twoja eko-wełna może być sprzedawana nie tylko w każdym supermarkecie ekologicznym, ale z pewnością również w dużych koncernach odzieżowych, które stawiają na ochronę środowiska.

Jeśli uwielbiasz strzyc owce, samodzielnie czyścić wełnę, a może nawet ją prząść, możesz zaoszczędzić wiele kosztów, które zmaksymalizują Twój zysk.

Wybierz stare rasy. Idź w stronę ekologii i nie rób tego, co robią masy, ale idź własną drogą, niezależnie od tego, jaki model biznesowy Ci odpowiada.

Ochrona krajobrazu

Jeśli już hodujesz owce lub kozy i możesz się z nimi rozstać na krótki okres czasu. Można je wykorzystać do pielęgnacji krajobrazu. Twoje zwierzęta dostają dużo jedzenia, a Ty otrzymujesz za to wynagrodzenie. Brzmi dobrze!

Na zarośniętych obszarach zwierzęta usuwają smaczne dzikie porosty, aż do uzyskania prawie gładkiego i możliwego do opanowania krajobrazu.

W tym przypadku, ale także ogólnie w przypadku każdego zwierzęcia, należy wiedzieć, które rośliny są trujące i usunąć je lub odgrodzić w ramach wstępnych porządków. Istnieje wiele roślin, które mogą być niebezpieczne dla Twoich zwierząt.

Nie jestem weterynarzem (co nigdy mi tu nie służyło), ale na wypadek, gdybyście potrzebowali pierwszej pomocy, polecam mieć zawsze pod ręką tabletki z węglem drzewnym. Garść rozpuszczona w wodzie kilka razy dziennie była naszym wybawieniem, gdy nasze kozy wyrwały się i ucztowały na rododendronie. Węgiel drzewny wyciąga toksyny z organizmu i to samoleczenie, było warte swojej wagi w złocie.

Niektórzy weterynarze na obszarach wiejskich są już zbyt zmęczeni i chcą tylko zarabiać pieniądze. Reklamowe marionetki przemysłu farmaceutycznego! Nie tylko ja doświadczyłem, że przepisują leki, które odbierają zwierzętom ostatnie siły witalne, ale także wielu innych właścicieli zwierząt w mojej okolicy.

Oczywiście, nie jest źle najpierw zasięgnąć porady, ale należy to zrobić z wyczulonym umysłem.

Powinieneś również mieć dobre ogrodzenie przygotowane do konserwacji krajobrazu. Kozy są mistrzami w ucieczkach i wymagają ogrodzenia o wysokim stopniu bezpieczeństwa. Kocham moje elektryczne ogrodzenia wilka. Są one nie tylko wysokie, ale również absolutnie stabilne. Nikt nie może uciec ani się tu dostać. Z odpowiednim panelem słonecznym, jesteś elastyczny wszędzie z obudową.

Samozatrudnienie w ramach swojego hobby

Tak, w przypadku każdej działalności gospodarczej należy również zarejestrować samozatrudnienie, ale dla niektórych osób myśl o ogrodnictwie dla zysku jest zniechęcająca. W końcu praca w ogrodzie jest również pocieszająca.

Dzięki przekształceniu go w pracę, zmieni się Twój sposób patrzenia na ogród. To staje się miejscem pracy.

Tutaj chciałbym się zwrócić do tych z Państwa, którzy są artystami. Może to być rękodzieło z drewna, kowalstwo, szycie, gotowanie lub po prostu posiadanie hobby, za które inni cię podziwiają lub które realizujesz z radością.

Jeśli nie masz czegoś takiego, możesz i powinieneś się tego nauczyć. Ponieważ nic nie daje większego poczucia bezpieczeństwa niż hobby, w którym jesteś dobry.

Niezależnie od tego, czy chodzi o domowe przedmioty codziennego użytku, ubrania, biżuterię, kute noże czy pyszne dżemy, jeśli coś od razu przychodzi Ci do głowy, to powinieneś to zastosować w praktyce.

Na cotygodniowych lub sezonowych targach, na pchlich targach lub nawet w odpowiednich prywatnych sklepach, możesz przynieść ludziom za niewielką prowizję swoje domowej roboty drobiazgi.

Nie lubisz bezpośredniego kontaktu z ludźmi?

Następnie spróbuj sprzedawać na platformach takich jak Etsy, Dawanda, Amazon Marketplace, Ebay lub po prostu załóż własną stronę domową.

Jeśli nigdy tego nie próbowałeś i poddajesz się już na starcie, masz problem z pewnością siebie. I to ma charakter patologiczny. Proszę się z tego wyleczyć!
Na świecie jest tak wielu ludzi i niektórzy z nich szukają Twoich produktów. Jeśli Twój produkt jest użyteczny i innowacyjny, trudno będzie nadążyć za popytem.

Kiedy zostałam bez pieniędzy w Ameryce Środkowej (patrz About), sprzedaż biżuterii domowej roboty na targu turystycznym uratowała mi tyłek. Pieniądze te pokryły koszty mojego hostelu i wyżywienia. Poznałam też wspaniałych ludzi, z którymi do dziś utrzymuję kontakt.

Bo to, co tworzysz, przyciąga ludzi podobnych do Ciebie, a takie spotkania są bezcenne.

Samozatrudnienie z cyfrowym biznesem

Oczywiście, możesz i powinieneś połączyć swój biznes z tym modelem. Obecność w sieci daje Ci większą bazę klientów niż lokalny obszar mógłby.

Cyfrowy biznes może być wszystkim, co prezentujesz w sieci. Wszystko, czego potrzebujesz, to połączenie z Internetem. Idealna jest zwykła stawka ryczałtowa. Nie mam go i wierzcie mi, bardzo trudno jest zaistnieć w internecie, gdy prędkość jest odcięta na kilka tygodni przed końcem miesiąca.

Ale niektórzy z was powiedzą: „Wtedy będę musiał zatrudnić kogoś do zbudowania strony internetowej, a to kosztuje strasznie dużo pieniędzy. Przestań!

W dzisiejszych czasach, w epoce cyfrowej, wszystko jest dostępne. Nawet programy, które pomogą Ci zaprojektować własną stronę internetową zgodnie z Twoimi pomysłami i życzeniami.

Jedyne, czego naprawdę potrzebujesz, to motywacja i pewność siebie, że możesz nauczyć się wszystkiego, do czego dążysz.

Samodzielnie zaprojektowałem również stronę internetową Farmy Biotopica. Zajęło mi to wiele miesięcy i sporo nerwów, ale w końcu jakoś dałam radę. A ja nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tworzeniem stron internetowych. Uczyłem się i nadal uczę się na swoich błędach i dzięki temu wciąż się rozwijam.

Wytrwałość i chęć do nauki liczą się tutaj bardzo, zwłaszcza jeśli jesteś technicznym idiotą jak ja. 3 lata bez komputera i telefonu komórkowego katapultowały mnie trochę daleko wstecz w epokę kamienia łupanego 😉 .

W sieci można nie tylko oferować własne produkty fizyczne, ale także swoją wiedzę. Jeśli masz informacje, doświadczenia lub wskazówki, które są interesujące dla innych, powinieneś rozważyć przedstawienie ich ludziom.

Ale może po prostu chcesz napisać swoją własną książkę. Internet oferuje również sposób na wydanie książki bez wydawcy. A cóż może być bardziej romantycznego niż pisanie kolejnego wielkiego dzieła w swojej wiejskiej posiadłości?

Dla osób, które nie mają całkowitej awersji do technologii, ten sposób zarabiania jest godny polecenia z mojego własnego doświadczenia.

Eko-hostel

Tak, to nie musi być hostel z mnóstwem hipisów buszujących w dormitoriach, tańczących i grających muzykę. Oczywiście może to być również gospodarstwo dla rodzin, osób potrzebujących ciszy i spokoju lub uchodźców z miasta. Nie chciałem tym tytułem wyznaczać żadnych granic dla Waszej wyobraźni.

Wspaniale jest dzielić się swoją ziemią i widzieć pełne podziwu i spełnienia spojrzenia ludzi, których tęsknota za takim wiejskim życiem wzrasta im dłużej Cię odwiedzają.

Uwrażliwienie ich na przyrodę i środowisko, poszukiwanie grzybów lub organizowanie wspólnych spacerów po dzikich ziołach jest z pewnością mile widzianą ofertą dla Twoich wczasowiczów, nie tylko w Twoim hostelu.

Zakwaterowanie wymaga oczywiście kilku dodatkowych pokoi, ale w zależności od grupy docelowej, potrzeby są szybko zaspokajane. Dlatego nie radzę ci otwierać hotelu. Potrzebujesz pewnego standardu, który możesz spełnić tylko finansowo i który przynosi ci w życiu więcej presji niż zabiera.

Doświadczalne zakwaterowanie z toaletami kompostowymi, prysznicami na deszczówkę i miłym wiejskim umeblowaniem, w połączeniu z owocami i warzywami świeżo zebranymi z farmy, sprawia, że każde wakacje są wyjątkowe. I tego właśnie chcą ludzie: Specjalne doświadczenia.

Jeśli potrafisz być dobrym gospodarzem i jesteś otwarty na ludzi, taki rozwój może być dla Ciebie bardzo satysfakcjonujący.

Założyć hodowlę zachowawczą lub arkę

Być może czymś, co nie musi się udać, ale o czym warto wspomnieć, jest pomysł hodowli i sprzedaży prawie wymarłych zwierząt.
pomysł hodowli i sprzedaży prawie wymarłych zwierząt.

To jest naprawdę coś tylko dla ludzi, którzy mogą rozstać się ze swoimi zwierzętami.

Ale jeśli trzymasz zwierzęta, które się rozmnażają, nieuchronnie będziesz musiał pożegnać się z niektórymi z nich prędzej czy później.

Niektóre zwierzęta nie dogadują się ze sobą, ponieważ walczą o terytorium i oczywiście również po to, aby uniknąć chowu wsobnego.

Dobrą stroną hodowli zachowawczej, poza pozytywnym skutkiem, jakim jest zapewnienie siedliska prawie wymarłym rasom, jest to, że można przekazać ludziom wiedzę na temat różnych i unikalnych ras.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak wielka jest różnica między serem pochodzącym od wysokowydajnej krowy a serem pochodzącym od prawie wymarłej rasy, która została wyparta przez przemysł. Stawianie ilości przed jakością nie przychodzi do głowy nikomu, kto spożywa produkty z własnego gospodarstwa i jest świadomy różnicy.

Nawet lokalni rolnicy przemysłowi mają swoje własne krowy mleczne.

Oprócz tych rzadkich produktów, które są przedmiotem drogiego handlu międzynarodowego, również rzadkie zwierzęta są przedmiotem drogiego handlu. Na forach i w stowarzyszeniach, w zależności od rodzaju zwierząt, możesz się zarejestrować, dzięki czemu staniesz się bardziej widoczny dla innych rolników.

Jest bardzo mało prawdopodobne, że twoje zwierzęta domowe trafią do rzeźni, chyba że jest to gatunek hodowany wyłącznie na mięso, jak świnia mangalica.

Większość zwierząt ma doskonałe życie, bo przecież były drogie i właściciel będzie je traktował z wielką troską.

Takie gospodarstwo często otrzymuje również wsparcie finansowe od państwa. Sprawdź w swojej gminie lub w Internecie, ponieważ wymagania mogą się różnić w zależności od stanu.

Niechętnie podchodzę do zarabiania pieniędzy na zwierzętach, ponieważ mania pieniądza może szybko cię ogarnąć, a to może być ze szkodą dla zwierząt.

Dlatego powtarzam to tutaj wyraźnie:

Ta możliwość zarabiania pieniędzy nie uczyni Cię bogatym, może to być tylko mały dodatkowy dochód.

Tak więc, jeśli prowadzisz hodowlę zachowawczą, rób to dla siebie i dla zwierząt, a nigdy dla pieniędzy! Każda inna postawa jest skazana na porażkę.

Kilka słów na zakończenie

Jak we wszystkich rzeczach na świecie, to czy odniesiesz sukces czy porażkę zależy od Ciebie.

Nie, to nie jest kwestia szczęścia! To mit, który ludzie wmawiają sobie, aby uzasadnić, dlaczego odrzucili swoje plany.

Jest to możliwe tylko dzięki twojej kreatywności, wizji, pewności siebie, pozytywnemu duchowi i przede wszystkim radości. Bez radości z pracy nigdy nie będziesz w stanie rozwinąć w pełni swojej kreatywności. Nigdy nie będziesz w stanie pomyśleć nowych myśli i znaleźć nowych sposobów, aby przenieść swój biznes do przodu, jeśli zmusisz się do zrobienia czegoś.

Zawsze bądź pozytywnie nastawiony, bo jeśli sprawia Ci to przyjemność, to już wygrałeś.

Nie podążaj za innymi i rób swoje, zgodnie z własnymi ideałami i wyobraźnią.

Indywidualność zwycięża, a naśladowcy gubią się w tłumie.

Twoja kreatywność jest kluczem do stworzenia czegoś, co łączy w sobie innowacyjność, piękno i świadomość otoczenia, aby stworzyć coś, na co świat czekał. I naprawdę czeka na firmy, które bardziej poświęcą się świadomości, która nie niszczy nas, ale zachowuje i rozwija nas i naszą naturę.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -
cvwork-baner

Najpopularniejsze wpisy