czwartek, 18 kwietnia, 2024
baner-kontaktowy
Strona głównaBiznesPomysły na biznes z niskim kapitałem

Pomysły na biznes z niskim kapitałem

W ciągu swojego życia wiele osób bawi się myślą o samozatrudnieniu. Najczęściej jest to chęć bycia mniej zależnym od innych. Wiele osób ma również nadzieję na większą elastyczność czasową i wyższe dochody. Tym, czego często brakuje, jest właściwy pomysł i niezbędny kapitał na rozpoczęcie działalności. Poniżej przedstawiam 5 pomysłów na biznes, który można rozpocząć z niewielkim kapitałem własnym i zazwyczaj nawet w niepełnym wymiarze godzin.

Jaki powinien być biznes z niskim kapitałem?

Przy wyborze tych 5 pomysłów na biznes ważne było dla mnie to, że można je rozpocząć z kapitałem początkowym poniżej 500 złotych i w przeciwieństwie do innych pomysłów na biznes nie wymagają tak dużego kapitału już na samym początku. Chociaż potencjalna skalowalność jest tam, głównym celem tych pomysłów biznesowych nie jest, aby cię miliarderem i maksymalizacji zysku, ale rozwijać ważne umiejętności przedsiębiorczości, uczyć się i co najważniejsze dostać się do podjęcia działań.

Poniżej znajdziesz sprawdzone sposoby, które nie wymagają wkładu który możemy inwestować.

1. Pomysł na biznes dla początkujących – strony niszowe

Niszowe witryny nie jest dobrym terminem, aby przedstawić to, co jest za tym modelem biznesowym. Prawie każda strona internetowa skupia się na konkretnym temacie i obsługuje niszę. Rdzeniem tego modelu biznesowego jest marketing afiliacyjny. Oznacza to, że na tej „niszowej stronie” można znaleźć treści w postaci tekstów, które mogą służyć np. jako porady zakupowe.

Na przykład, jeśli masz „stronę niszową” o wędkarstwie dalekomorskim i użytkownicy odwiedzają Twoją stronę, mogą znaleźć post o nazwie „3 śmiertelne błędy przy zakupie ryb”. Ponieważ odwiedzający Twoją stronę mają bardzo wyraźny zamiar zakupu, możesz polecić im konkretną wędkę poprzez link partnerski po dostarczeniu im wartości dodanej. Twoją zapłatą jest prowizja, którą otrzymujesz za każdą zakupioną wędkę.

Dużą zaletą tego modelu biznesowego jest to, że możesz pisać treści na wybrany przez siebie temat. Pamiętaj jednak, że nie jesteś jedyną osobą zainteresowaną treningiem siłowym, piłką nożną czy samochodami, dlatego na początku powinieneś nieco zawęzić swoją niszę, aby zostać odnalezionym przez klienta z zalewu możliwości wyboru.

To jest właśnie to, co będzie Twoim głównym zadaniem, mianowicie: pisanie treści odpowiednich dla Twojej grupy docelowej.
Oprócz pisania własnych treści, można również korzystać z witryn takich jak textbookers.com lub www.textbroker.pl, aby zapłacić za usługi copywriterskie, aby zwolnić swój czas, aby skupić się na marketingu.

Istnieje wiele opcji, aby uzyskać kupujących do Twojej witryny. W tym poście chciałabym przedstawić Wam dwie z tych opcji:

SOCIAL-MEDIA
Jesteś prawdopodobnie żyje za księżycem, jeśli nigdy nie słyszał, że media społecznościowe wzrosła masowo w popularności w ciągu ostatnich kilku lat i jest wiązanie się wiele uwagi społeczeństwa. Gdziekolwiek jest uwaga, marketerzy nie są długo w jej zdobywaniu. Oprócz postów, które mogą zwrócić uwagę klientów na Ciebie i Twoją stronę, masz możliwość skorzystania z płatnej reklamy.

Również tutaj możesz skorzystać z różnych platform, które są dla Ciebie dostępne. Dla przykładu, nagraliśmy już szczegółowy odcinek podcastu z Simonem Maderem, który pomoże Ci uniknąć największych błędów przy tworzeniu płatnych reklam.

SEO – SEARCH ENGINE OPTIMIZATION
Ponownie, nasz kanał już oferuje bogactwo dogłębnych filmów i postów, jeśli chcesz użyć SEO, aby uzyskać ruch do swojej witryny za darmo i monetyzacji go. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych to szeroka dziedzina, której nie sposób w całości omówić w tym artykule.

2. Pomysł na biznes dla z niskim kapitałem – Sprzedaż koszulek

Sprzedaż koszulek za pośrednictwem Teezily to również doskonały sposób na podjęcie pierwszych prób przedsiębiorczości. Z mojego własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że handel online często wiąże się z kilkoma bardzo irytującymi zadaniami. Teezily ma jednak tę wielką zaletę, że wiele irytujących elementów handlu online może być delegowanych, tak abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze:

  • stworzenie fajnego produktu, który spodoba się grupie docelowej
  • skuteczne dotarcie do odbiorców i uświadomienie im istnienia produktu

Dla tych z Was, którzy są naprawdę poważni i chcą dać Teezily szansę, mogę polecić formułę koszulki autorstwa Reto Stubera, która przyniosła już dobre wyniki sprzedaży wielu członkom naszej społeczności i wyjaśnia proces bardzo szczegółowo i krok po kroku.

CO SIĘ ZA TYM KRYJE?
Przede wszystkim, stosując ten pomysł na biznes, uczysz się, jak poprawnie i skutecznie wykorzystywać reklamy Google i Facebook, aby adresować je do właściwej grupy docelowej i tworzyć dochodowe kampanie. W dzisiejszym świecie coraz ważniejszy staje się również efektywny outsourcing.

Na przykład, jeśli nie jesteś obdarzony talentem do projektowania, istnieje możliwość zlecenia tego procesu dobremu projektantowi. Jednakże, jeśli masz napięty budżet, istnieje również możliwość korzystania z Fiverr, aby stworzyć niezwykle opłacalne projekty.

3. Pomysł na biznes z niewielkim kapitałem początkowym – dodawanie opinii

Marketing referencyjny lub rekomendacje od osoby do osoby są często określane jako najskuteczniejsza forma marketingu. Dziś jednak rekomendacje te odbywają się nie tylko w trybie offline, ale także online. Na przykład, jeśli jestem głodny w obcym mieście, zapytam mojego starego przyjaciela Google, gdzie mogę znaleźć coś dobrego do jedzenia. Stworzyliśmy już szczegółowe wyjaśnienie tzw. „Local SEO”.

Ponieważ nie znam miasta i nie mam żadnych innych punktów odniesienia, naturalnie kieruję się opiniami klientów, które zostawili przede mną inni klienci. Istnieje wiele serwisów i portali ratingowych, które zajmują się dystrybucją punktów premiowych. Nie jest ich mało.

Ale jak można uzyskać te oceny jako firma/restauracja? To pytanie zadają sobie również firmy. Tu właśnie wkraczasz Ty! Właściciele restauracji są często mistrzami w tym, co robią, ale nie są zbyt skuteczni w marketingu. Jednym z potencjalnych podejść byłoby zaoferowanie firmom tych istotnych opinii klientów poprzez zautomatyzowany proces. Mogłoby to wyglądać następująco:

Na miejscu użytkownicy smartfonów mogą przejść do strony docelowej za pomocą kodu QR. Tam zadawane jest proste pytanie preselekcyjne, typu: „Czy podobała Ci się usługa xyz?”. Jeśli klient kliknie na „Nie”, zostanie przekierowany do ankiety i będzie mógł wyrazić swoją krytykę, dzięki czemu obsługa klienta będzie mogła zostać ulepszona. Jeśli klient odpowie „Tak”, zostanie przeniesiony bezpośrednio na stronę z oceną, gdzie będzie mógł ją wystawić.

Ze względu na wstępną selekcję, ogólne opinie i oceny gwiazdkowe są generalnie lepsze. Zapewne widzisz, dlaczego firma jest zainteresowana. To właśnie tutaj wkraczasz Ty i sprawiasz, że proces ten staje się rzeczywistością dla lokalnego biznesu. Na dodatek, możesz pobierać stałą opłatę za recenzję i w ten sposób „pasywnie” zarabiać pieniądze po stworzeniu tego procesu raz.

JAK WYGLĄDA MODEL BIZNESOWY?
Jeśli chcesz zrealizować ten pomysł na biznes, możesz połączyć z nim różne modele biznesowe. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę 55 najbardziej udanych modeli biznesowych, które możesz doskonale wykorzystać.

Na przykład, można wdrożyć go na zasadzie subskrypcji, tak aby lokalna firma płaciła stałą kwotę miesięcznie. Z drugiej strony, można sobie wyobrazić model „pay as you go”, w którym firmy płacą za każdą otrzymaną ocenę. Możesz uchwycić różne koncepcje za pomocą Business Model Canvas.

Aby zrealizować ten pomysł, możesz wykorzystać narzędzie Clickfunnels do tworzenia stron docelowych, które wyjaśniamy tutaj. Inną alternatywą byłaby strona WordPress z Divitheme, która posiada własny kreator treści i dlatego jest bardzo wszechstronna.

4. Pomysł na sprawdzony biznes – Dropshipping

Ten model biznesowy polega na oferowaniu produktu, którego jeszcze nie posiadasz i składaniu zamówień u sprzedawcy/dostawcy dopiero wtedy, gdy znajdzie się klient. Twoja marża wynika wtedy z różnicy między ceną zakupu a ceną sprzedaży. Działasz jako pośrednik, ale nie wysyłasz lub zlecasz wysyłkę towaru na swój własny adres dostawy, lecz do klienta końcowego. W ten sposób nie ma ryzyka zapasów i towarów, które wiążą dużo kapitału.

Twoi klienci dowiadują się o Twoich ofertach przede wszystkim dzięki kampaniom na Facebooku.

Jest to bardzo dobra opcja dla osób, które chcą prowadzić sklep. Nie wymaga wkładu finansowego i magazynu do przechowywania produktów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak inwestować pieniądze online, przeczytaj pozostałe artykuły.

5. Usługi produktowe

Piątym i ostatnim pomysłem, który chciałbym Ci przedstawić w tym artykule, jest usługa, którą oferujesz jako standardowy produkt. Pobierasz za to stałą cenę zamiast zwykłej stawki godzinowej. Obejmuje to na przykład utworzenie strony na Facebooku lub innego serwisu.

Aby jednak nie wpaść w pułapkę pracy „samemu” i „cały czas” jako osoba pracująca na własny rachunek, można spróbować uczynić całość jak najbardziej efektywną czasowo, automatyzując ją. W ten sposób otrzymasz wynagrodzenie równie dobre lub lepsze niż gdybyś był rozliczany na podstawie stawki godzinowej, ponieważ będziesz potrzebował mniej czasu, aby to zrobić. Dowiedz się, jak obliczyć swoją stawkę godzinową tutaj.

Jeśli interesuje Cię, jak zautomatyzować niezwykle skutecznie i chcesz wiedzieć, jak ja to zrobiłem, zamieściłem tutaj moją 4-godzinną tygodniową playlistę. Aby przedstawić procesy i projekty w jasny i uporządkowany sposób, nie tracąc przy tym orientacji, mogę podać jedno z moich ulubionych narzędzi – Trello, które bardzo pomaga mi w śledzeniu wszystkich projektów. Tutaj możesz znaleźć tutorial Trello w języku niemieckim.

Podsumowanie

Masz teraz kilka pomysłów na to, jak możesz zacząć już dziś. Istnieje niezliczona ilość innych modeli biznesowych, ale bądźmy szczerzy: pomysłów nie brakuje. Brakuje tylko wdrożenia.

Zdaję sobie sprawę, że niektórzy konsumują całość tylko biernie. Ale to nie są ludzie, do których przede wszystkim chcę dotrzeć. Moje artykuły są skierowane do osób, które nie tylko mówią i marzą, ale faktycznie wdrażają swoje działania. Który z tych pomysłów podejmiesz i zrealizujesz już dziś?

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -
cvwork-baner

Najpopularniejsze wpisy