niedziela, 26 maja, 2024
baner-kontaktowy
Strona głównaPraca zdalnaPraca chałupnicza w domu - od czego zacząć?

Praca chałupnicza w domu – od czego zacząć?

Prace domowe mają zazwyczaj mniejszy zakres. W przypadku prac dyplomowych lub magisterskich element czasu jest często większym wyzwaniem. Jeśli weźmiesz przeciętny dzień nauki na uniwersytecie do pracy w domu, prace naukowe powinny być ukończone w wyznaczonym czasie.

Wymagania ilościowe: W zależności od tempa pisania, terminu i przepływu pracy, należy rozdzielić objętość pracy. Przykłady: „Pisz dwie strony rano i dwie strony po południu” lub „Czytaj 50 stron dziennie w celach badawczych”.
Podział – dni wolne i dni robocze: Szczególnie przy większych projektach odpoczynek jest ważnym czynnikiem. Weź kilka dni wolnego pomiędzy nimi, jeśli możesz sobie na to pozwolić. Praca w domu nie oznacza codziennej pracy. Ważne jest jednak, aby mieć bufor na końcu, na wypadek gdyby pojawiły się przeszkody.

Praca chałupnicza – 3 wskazówki pracy w domu

Na uniwersytecie, twoi koledzy mogą zmusić cię do uczęszczania na wykłady. W domu, motywacja musi pochodzić z wewnątrz Ciebie.

1. Jeśli to możliwe, wybierz temat, który odpowiada Twoim osobistym zainteresowaniom. Jeśli praca zacznie sprawiać przyjemność, postępy i jakość będą również promowane w domu.
Wykonuj rytuały: Picie filiżanki kawy z samego rana, gorący prysznic, czytanie gazety czy obfite śniadanie to rzeczy, które mogą podnieść Cię na duchu? W takim razie nie powinieneś się bez nich obejść.
Wyznacz cele pośrednie: Napisanie 15 stron w ciągu tygodnia, wykonanie połowy pracy domowej po jednej trzeciej dostępnego czasu lub ukończenie pierwszego rozdziału po dwóch tygodniach to konkretne cele. Mogą to być również dni wolne od pracy jako nagroda.

2. Nawet jeśli na uczelni jesteś zawsze schludny i dobrze zorganizowany, w domu może się to zmienić. Inni uczniowie lub członkowie rodziny hałasują. Nie zauważysz tego, dopóki nie będziesz musiał pracować w skupieniu.

3. Znajdź miejsce, w którym panuje cisza i spokój: Własny pokój, gabinet czy strych mogą być miejscami odosobnienia. Ważne jest, aby wykluczyć codzienne życie. Aby móc pracować w sposób skoncentrowany, należy wyeliminować rozpraszające źródła hałasu. Dotyczy to również przyjaciół i rodziny, których można nawet poprosić o zachowanie ciszy.
Wyeliminuj czynniki rozpraszające: Telewizor, internet i smartfon to klasyczne rozpraszacze. Może potrzebujesz sieci WWW do celów badawczych? Następnie zmuś się do używania go tylko w tym celu. Jeśli grasz za dużo, idź tam, gdzie nie ma sieci. Kawiarnia jest dobra do pisania.

Przygotuj się do startu: Zakończ swój dzień pracy przygotowany na następny dzień. Motywujące jest rozpoczęcie produktywnej pracy już na samym początku dnia.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -
cvwork-baner

Najpopularniejsze wpisy