niedziela, 26 maja, 2024
baner-kontaktowy
Strona głównaBiznesPraca dodatkowa w domu - sprawdzone metody

Praca dodatkowa w domu – sprawdzone metody

Zwłaszcza jeśli chodzi o rodzinę, nie zawsze łatwo jest pracować w stałych godzinach. Być może myślisz również o porzuceniu obecnej pracy, aby mieć więcej czasu dla rodziny. Istnieje wiele powodów, dla których warto zdecydować się na pracę w domu. Przez długi czas jednak praca w domu miała złą reputację: kojarzyła się z montowaniem długopisów za kilka centów, i rzeczywiście nawet dziś wątpliwi dostawcy nadal obracają się w tej dziedzinie. Jednak w erze cyfrowej już dawno pojawiły się inne sposoby na zarabianie pieniędzy. Dowiedz się więcej o 10 najlepszych pracach, które możesz wykonywać z domu w tym artykule.

Sprawdzone metody pracy w domu

Jeżeli chcesz zacząć pracować w domu, ale nie wiesz od czego zacząć, zapoznaj się z listą sprawdzonych metod poniżej. Dzięki nim praca dodatkowa w domu stanie się o wiele prostsza niż mogłeś sobie wyobrażać.

Ankiety: Zarabiaj pieniądze na swojej opinii

Badania mogą pomóc firmom, ankieterom i detalistom lepiej dostosować swoją ofertę do potrzeb klientów. Dlatego też zajmują one obecnie duże pole w pracy w domu.

To jest twoja praca:
Jeśli chcesz odpowiadać na ankiety w domu, potrzebujesz trochę cierpliwości i czasu. Przeciętnie ankieta trwa od pięciu minut do pół godziny. Jeśli dostawcy mają ankietę, która pasuje do Twojego profilu, zostaniesz zaproszony do wzięcia w niej udziału. Jeśli wypełnisz ankietę i ukończysz ją, otrzymasz pieniądze lub nagrody.

To są umiejętności, których potrzebujesz:
Do udzielania odpowiedzi na pytania ankiety nie jest wymagana żadna specjalna wiedza ani przeszkolenie. Ważne jest tylko, abyś podał w swoim profilu poprawne informacje, aby otrzymywać ankiety, które do Ciebie pasują.

Ile możesz zarobić:
Wynagrodzenie za badanie jest bardzo zróżnicowane i zależy między innymi od dostawcy i długości badania. Wahają się one od 1 euro do 15 euro, a rzadko więcej. Możesz zarobić 200 – 400 euro miesięcznie, jeśli jesteś aktywny u wielu dostawców i regularnie bierzesz udział w ankietach.

W ten sposób stajesz się uczestnikiem:
Zarejestruj się na różnych platformach, aby otrzymywać jak najwięcej ankiet.

Tester produktów: testuj i oceniaj produkty

Być jednym z pierwszych, którzy mają w ręku nowe produkty, a może nawet mogą je ulepszyć – testerzy produktów są szczególnie ważni dla firm i dlatego są dość dobrze opłacani.

To jest Twoje zadanie:
Jako tester produktów masz za zadanie testować produkty, z których większość nie jest jeszcze dostępna na rynku, i przekazywać swoją opinię firmie lub producentowi. Zazwyczaj dostajesz listę do wypełnienia. Czasami testujesz też produkty, które są już gotowe do wprowadzenia na rynek, a następnie zostawiasz recenzję (np. na Amazonie).

To są wymagane umiejętności:
Podobnie jak w przypadku ankiet, nie ma umiejętności, które są absolutnie niezbędne dla testerów produktów. Powinieneś być przygotowany do oceny produktu i przedstawienia swojej oceny w określonym czasie. Oczywiście, można również odrzucić produkty. Jednak im bardziej jesteś wiarygodny, tym większy wybór produktów do testowania.

Ile możesz zarobić:
To zależy od dostawcy i produktu. Zarobki wahają się w granicach kilku euro, a czasami mogą być nawet trzycyfrowe, jeśli jest to produkt, który musi być testowany przez dłuższy czas. Ponadto, zazwyczaj otrzymujesz produkty na własność.
W ten sposób stajesz się uczestnikiem:
Istnieją różne portale, na których można zarejestrować się jako tester produktów. Również tutaj obowiązuje następująca zasada: Im więcej portali, na których jesteś zarejestrowany, tym większe masz szanse na otrzymanie wielu testów. Niekiedy produkty te są również wystawiane na loterię.

Bloger: Zarabiaj pieniądze na swoim hobby

Masz jakieś szczególne hobby lub chciałbyś podzielić się ze światem codziennym życiem swojej rodziny? Wtedy blog jest idealną okazją i można na nim nawet zarobić.

To jest wasze zadanie:
Twój blog jest Twoją pasją. Piszesz artykuły na „swój temat”, publikujesz zdjęcia i filmy i zachęcasz ludzi do czytania, udostępniania i komentowania Twoich postów. Im żywszy jest blog, tym lepiej dla biznesu.

To są umiejętności, których potrzebujesz:
Powinieneś oczywiście posiadać wiedzę w dziedzinie, o której jest Twój blog. Jest to ważny punkt, ponieważ Twoi czytelnicy szybko zauważą, czy mają do czynienia z ekspertem. Nie musisz jednak posiadać żadnej innej wiedzy.

Sposoby zarabiania na blogu:
1) Sprzedaż linków
2) Marketing afiliacyjny
3) Płatne artykuły/reklamy
4) Marketing bezpośredni
5) Przychody z reklam
6) Brzeczka VG
7) Artykuły gościnne
8) Testy produktów
9) Oferowanie usług
10) E-booki
Sama liczba możliwości sprawia, że nie można sformułować żadnego ogólnego stwierdzenia na temat dochodów. Są ludzie, którzy sprawiają, że ich całe życie z ich blogu i zarobić 4 do 5 cyfr miesięcznie z nim. Jest to jednak dużo pracy i nie każdy może to zrobić. Jednak jest to całkiem możliwe, aby zarobić kilkaset euro miesięcznie na swoim blogu bez żadnych problemów.

W ten sposób stajesz się blogerem pracującym w domu:
W sieci jest ponad 200 dostawców, którzy mogą założyć dla Ciebie bloga za darmo. Poza inwestycją w czas i, jeśli chcesz, kosztami layoutu (motywu), nie ponosisz żadnych nakładów finansowych. Jeśli jednak chcesz to zrobić profesjonalnie, powinieneś zaplanować własną domenę i serwer.

Wykonywanie mikroprac

Mikroprzedsiębiorca wykonuje drobne prace za pomocą smartfona, tabletu lub komputera. Prawdopodobnie najpopularniejszym portalem dla mikropracy jest Clickworx, który ma kilkaset tysięcy członków. Każdy, kto chce zostać clickworkerem, powinien zacząć od tego miejsca. Dostajesz od 0,50 do 5 euro za każdą wykonaną pracę.

To jest twoja praca:
Wykonujesz drobne zadania, takie jak wyszukiwanie informacji w Internecie, pisanie tekstów, fotografowanie rzeczy w supermarkecie itp. Zadania są wykonywane bardzo szybko i mogą być wykonywane w dowolnym momencie. Wcześniejsza wiedza nie jest zazwyczaj wymagana.

To są wymagane umiejętności:
Nie jest wymagana wcześniejsza wiedza.

Ile można zarobić
Dostajesz od 0,50 do 5 euro za pracę. Rozmawialiśmy z mikroprzedsiębiorcami, którzy zarabiają nawet do 500 euro miesięcznie. Ale musisz być na bieżąco z piłką każdego dnia. Niemniej jednak, jest to sposób na zarabianie pieniędzy na boku.

Skanowanie zakupów

Skanowanie zakupów należy również do obszaru badań rynkowych. Wystarczy, że zeskanujesz wszystkie swoje zakupy. Celem jest, aby firmy były w stanie dostrzec trendy i lepiej reagować na zachowania konsumentów.

To twoja praca:
Ręczny skaner jest dostarczany przez dostawcę i za każdym razem należy zeskanować kod kreskowy kupowanych produktów. Najlepiej zrobić to w domu, po rozpakowaniu zakupów. To wszystko, czego potrzeba. Dane te są następnie automatycznie przekazywane do firmy Nielsen.

To są umiejętności, których potrzebujesz:
Zadanie to może wykonać każdy, nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie.

Ile możesz zarobić:
Za każdy tydzień uczestnictwa w takim programie zdobywasz punkty, które możesz wymienić na bony lub nagrody. Zarobki są zróżnicowane, ale stosunkowo wysokie.

Copywriter lub tłumacz – z pasją do słów

Jeśli masz smykałkę do dobrych tekstów lub ewentualnie możesz pochwalić się wykształceniem jako tłumacz, to możesz pracować jako copywriter lub tłumacz w domu i masz duże szanse na optymalne zarobki.

To jest twoja praca:
Jako copywriter będziesz otrzymywał od firm zlecenia na pisanie tekstów na strony internetowe, ulotki czy listy motywacyjne. Być może będziesz mógł pisać e-booki, a nawet opracowywać slogany. Jako tłumacz otrzymujesz teksty lub książki, które muszą być przetłumaczone na dany język.

To są umiejętności, których potrzebujesz:
Jako copywriter potrzebujesz przede wszystkim doskonałej znajomości języka, ortografii i gramatyki. Szkolenie nie jest oczekiwane przez większość klientów. Jako tłumacz, oczywiście szczególnie dobrze jest, jeśli masz jakieś wykształcenie w tej dziedzinie. Być może jednak jesteś native speakerem języka, na który jest zapotrzebowanie i który jest zawsze potrzebny do tłumaczeń.

Ile możesz zarobić:
W zależności od zlecenia, będziesz wynagradzany za słowo lub jako ryczałt. W zasadzie możesz ustalić swoją własną stawkę godzinową, ale powinieneś kierować się rynkiem. Zazwyczaj otrzymuję wynagrodzenie za słowo w wysokości od 2 do 6 centów za słowo. W przypadku większej ilości badań, może ona wzrosnąć do 10 centów.

W ten sposób stajesz się copywriterem w pracy domowej:
Istnieje kilka sposobów na rozpoczęcie pracy w tej dziedzinie.

Programista – Twoja wiedza techniczna jest poszukiwana

Programiści posiadają wiedzę, na którą jest duże zapotrzebowanie w dzisiejszym świecie. Tworzenie oprogramowania to prawdziwe wyzwanie i wiele firm poszukuje dobrych pracowników. Ale możesz też pracować w domu.

To jest twoja praca:
W ramach zlecenia od klienta powierza się Ci programowanie oprogramowania, aplikacji lub programów, bądź też dokładny nadzór nad firmową informatyką. Możesz również prowadzić kursy – również online. Jesteś również poszukiwany jako tester oprogramowania.

To są umiejętności, których potrzebujesz:
Stopień naukowy z informatyki jest ważnym warunkiem wstępnym, aby być traktowanym poważnie przez potencjalnego klienta i mieć szansę na zdobycie pracy. Oczywiście, jest też wielu zmieniających karierę, ale oni muszą udowodnić swoją wartość poprzez referencje. Zaletą będzie również biegła znajomość kilku języków programowania oraz referencje (w tym własne projekty).

Ile możesz zarobić
Masz dużą wartość dla firmy i dlatego zarobki programisty za godzinę pracy są co najmniej w średnim dwucyfrowym zakresie. Jednak zawsze można natknąć się na klientów, którzy próbują zapłacić mniej. Tutaj ważne jest, abyś pozycjonował się na rynku. W każdym razie, 50-70 euro za godzinę jest uważane za normalne.

Jak zostać programistą pracującym w domu:
Istnieje kilka sposobów na zdobycie pracy. Aplikuj bezpośrednio do firm, które pasują do Twojego opisu stanowiska lub szukaj pracy freelancera na różnych portalach z ofertami pracy.

Projektant graficzny – reprezentacje wizualne to Twoje hobby

Wizualne reprezentacje sprawiają, że twoja pasja aż kipi i zawsze masz pomysł, jak coś zrealizować. Jako projektant graficzny, możesz stać się aktywnym freelancerem pracującym w domu.

To jest wasze zadanie:
Możesz pracować w wielu różnych dziedzinach. Ważne jest tylko to, że ma to związek z obrazami. Od reklamy, przez projektowanie stron internetowych, po projektowanie plakatów i projektów – wszystko jest możliwe.

To są umiejętności, których potrzebujesz:
Wykształcenie grafika to dobra podstawa. Pracujesz z programami specjalnymi i znasz różne warianty edycji. Co najważniejsze, trzeba umieć doskonale posługiwać się narzędziami i mieć oko do kompozycji i projektowania. Na koniec dnia liczy się TYLKO wynik.

Ile zarobisz:
Jeśli nie masz jeszcze dużego doświadczenia, Twoja stawka godzinowa będzie niższa niż w przypadku, gdy już wyrobiłeś sobie nazwisko. W zależności od tego, jak duże są projekty, możesz zarobić od 20 euro za godzinę (jako początkujący) do 100 euro lub więcej.

Testy użyteczności – Testujesz funkcjonalność strony internetowej.

Czy wiesz już na czym polega praca testera użyteczności? Jako potencjalny użytkownik masz za zadanie pomóc firmom określić, gdzie i jak można ulepszyć stronę internetową, oprogramowanie lub aplikację.

To jest wasze zadanie:
Oczywiście, firmy chcą pomagać swoim klientom za pomocą swojego oprogramowania lub oferty. Na nic zdadzą się działania firmy, jeśli użyteczność nie będzie odpowiednia, a klienci będą niezadowoleni. Tu właśnie wkraczasz Ty. Sprawdzasz, gdzie można jeszcze wprowadzić ulepszenia i komunikujesz to firmie.

To są umiejętności, których potrzebujesz:
Powinieneś wiedzieć co nieco o programach i oprogramowaniu, a także mieć w domu odpowiednie warunki, aby móc z nich w ogóle korzystać.

Ile zarobisz:
Same testy są bardzo złożone, więc wynagrodzenie dla testerów jest również dość wysokie. 25 do 80 euro za test to dość powszechne zjawisko. W zależności od platformy, możesz zarobić trzycyfrową kwotę miesięcznie, jeśli zostaniesz wybrany do wielu testów.

Jak zostać uczestnikiem:
Aby zostać uczestnikiem testów użyteczności, najlepiej zarejestrować się w kilku platformach, które organizują takie testy.

Wirtualny asystent – zawsze na miejscu, gdy coś pójdzie nie tak

Masz talent do pociągania za sznurki, jesteś prawdziwym talentem organizacyjnym, a w domu masz komputer i telefon? Wtedy możesz zostać wirtualnym asystentem.

To jest twoja praca:
Wirtualny asystent zdejmuje z człowieka zadania, dzięki czemu może on skupić się na innych rzeczach. Słowo „wirtualny” oznacza, że asystent nie jest na miejscu, ale pracuje np. w domu. Zadania obejmują na przykład prowadzenie rozmów telefonicznych, umawianie spotkań, przechowywanie danych i planowanie spotkań.

To są potrzebne umiejętności:
Wiele firm dba o to, aby ich wirtualna sekretarka również przeszła szkolenie w tym zakresie. Nie zawsze jest to jednak konieczne. Powinieneś być otwarty i przyjazny, elastyczny i bardzo dostępny.

Tyle zarobisz:
Nie ma stałej stawki godzinowej dla wirtualnych asystentów, więc różnią się one znacznie. Zazwyczaj stawka godzinowa zaczyna się od 10 euro, z górną granicą. Firmy często uzależniają wysokość wynagrodzenia od tego, jak rozległe i zróżnicowane są zadania.

Jak zostać wirtualną asystentką:
Możesz założyć własną stronę internetową i rozpocząć własną działalność jako wirtualny asystent. Możesz również skontaktować się z jedną lub kilkoma platformami, które oferują usługę pośrednictwa pracy.

YouTube, Instagram i Facebook – czyli portale społecznościowe

Sieci społecznościowe mają dużą wartość w codziennym życiu ludzi, a nawet oferują możliwości zarabiania pieniędzy pracując w domu.

Oto, co możesz zrobić:
YouTube, Instagram i Facebook mają miliony użytkowników i mogą pomóc Ci zarobić pieniądze. Tworzysz jedno lub więcej kont – albo o sobie (jako influencer), albo na konkretny temat. Na przykład, możesz stworzyć kanał YouTube o zwierzętach domowych lub dzieciach. W miarę wzrostu liczby followersów, sensowne jest reklamowanie się i współpraca z firmami. Sam YouTube oferuje również możliwość odtwarzania reklam przed lub w obrębie filmów. To samo dotyczy Facebooka i Instagrama: Im więcej masz fanów/followerów, tym więcej firm jest skłonnych zarezerwować reklamę u Ciebie.

To są umiejętności, których potrzebujesz:
Powinieneś mieć smykałkę do poznawania aktualnych trendów, posiadać pewne techniczne zrozumienie i cieszyć się marketingiem siebie lub różnych tematów. Ważne: Pomysł na Twoje konto powinien być oryginalny, inaczej trudno będzie zbudować zasięg.

Ile zarobisz:
Ludzie już stali się milionerami dzięki YouTube. Oczywiście, jest to raczej wyjątek niż reguła. Jeśli jednak odniesiesz sukces, możesz zarobić od trzech do czterech cyfr miesięcznie. Za 1.000 wyświetleń wideo, można zwykle obliczyć między 1 a 2 euro w przychodach. W przypadku postów na Facebooku i Instagramie ceny rynkowe różnią się w zależności od grupy docelowej i liczby followersów.

W ten sposób można odnieść sukces na portalach społecznościowych:
Zapisz się do jednej lub więcej sieci, utwórz konta i rozpocznij pracę. Istnieje kilka przewodników online na temat tego, jak zdobyć więcej zwolenników.
Potrzeba czasu i cierpliwości, aby zbudować konta z dużą liczbą followersów. Jednak ta inwestycja się opłaci, jeśli będziesz się jej trzymać i uda Ci się przyciągnąć tłumy.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -
cvwork-baner

Najpopularniejsze wpisy