niedziela, 26 maja, 2024
baner-kontaktowy
Strona głównaBiznesPraca w domu - 22 świetne sposoby na zarabianie pieniędzy w domu

Praca w domu – 22 świetne sposoby na zarabianie pieniędzy w domu

Wiele ciekawych zawodów pozwala na pracę w domu. Praca w domu obejmuje zarówno proste prace dorywcze, jak i pracę w pełnym wymiarze godzin – czy to w formie samozatrudnienia, czy też jako pracownik w firmie. Internet odgrywa rolę w większości zawodów opisanych w poniższym artykule.

Praca w domu: zalety i wady pracy w domu

Wielu pracowników i osób samozatrudnionych marzy sobie o pracy w domu. Oznacza to bowiem oszczędność czasu i kosztów dojazdu, a także indywidualne ustalanie godzin pracy.

Ponadto ta forma pracy jest korzystna w przypadku konieczności zachowania elastyczności ze względu na obowiązki rodzinne lub gdy dojazd do pracy jest utrudniony ze względu na niepełnosprawność zdrowotną. Zwłaszcza rozwój świata online stworzył wiele możliwości ciekawej pracy w domu. Czy jest to praca główna, czy na pół etatu, prosta czy wymagająca, jest tu coś dla wielu zainteresowań i talentów.

Jednak praca w domu niesie ze sobą szczególne wyzwania w zakresie samoorganizacji. Nawet ci, którzy potrzebują osobistego kontaktu z kolegami, nie będą zadowoleni, jeśli będą pracować w domu w pełnym wymiarze godzin.

W tym obszarze jest też kilka wątpliwych ofert. Trzymaj się z daleka, jeśli, na przykład, jesteś proszony o zapłacenie pieniędzy za materiały lub szkolenia lub jeśli obiecywane są nierealistycznie wysokie dochody. Niech poniższe 22 opcje i przykłady renomowanych oferentów w dziedzinie pracy w domu będą dla Ciebie inspiracją.

Najlepsze 22 metody pracy w domu na rok 2021

Poniższa lista zawiera listę zawodów, które nadają się do pracy w domu. Wiele z nich można wykonywać zarówno w pełnym, jak i niepełnym wymiarze czasu pracy. W tabeli podano typową ilość czasu poświęconego na każdą z nich.

Inwestycje są zazwyczaj wymagane tylko w przypadku działalności na własny rachunek. Minimalna kwota inwestycji podana jest w tabeli. Standardowy komputer i łącze internetowe są wymagane i nie są wliczone w cenę. Jednak niektóre grupy zawodowe potrzebują szczególnie wydajnej technologii i oprogramowania, aby móc zapewnić odpowiednią jakość.

1. Tester gier

Dla graczy, ten rodzaj pracy w domu jest idealny, ponieważ powinieneś mieć do niej doświadczenie. Chodzi o testowanie nowych gier pod kątem zawartości i błędów technicznych, zanim zostaną one wypuszczone na rynek. Takie miejsca pracy są stosunkowo poszukiwane.

Zdarzają się również oferty pracy na stałe, ale najczęściej są to oferty pracy freelancerskiej w niepełnym wymiarze godzin, jeśli chcesz pracować w domu. Kontakt

aby znaleźć pracę jako tester gier bezpośrednio w firmach produkujących oprogramowanie, szukaj w aktualnych ogłoszeniach o pracę, np. na Joblift, Adzuna lub na odpowiednich portalach pośrednictwa pracy. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze są pieniądze na testy.

2. Tester użyteczności

Testy użyteczności to specjalna forma testowania produktu, która obejmuje treści cyfrowe. Na przykład testujesz aplikacje, oprogramowanie lub strony internetowe w imieniu producenta. Oceniasz szybkość, przyjazność dla użytkownika i wygląd oraz szukasz błędów logicznych i technicznych. Wykonujesz wcześniej zdefiniowane plany testów i dokumentujesz ich wyniki.

Poza zainteresowaniem i ogólnym doświadczeniem w pracy z produktami, które mają być testowane, nie jest wymagana żadna specjalistyczna wiedza. Ważna jest umiejętność koncentracji i dokładnej pracy. Praca ta jest odpowiednia dla studentów oraz do pracy w domu. Oferty pracy stałej lub freelancerskiej można znaleźć na giełdach pracy lub w wyszukiwarkach internetowych. Oczywiście można również znaleźć oferty pracy na odpowiednich platformach agencyjnych.

3. Tworzenie produktów cyfrowych

Jeśli tworzysz e-booki, kursy audio lub wideo, możesz je sprzedawać dowolnej liczbie klientów bez dodatkowego wysiłku. Te cyfrowe produkty często generują pasywny dochód nawet po latach. Nie jest to klasyczny biznes domowy, z którym od razu uzyskuje się regularne dochody, ale działalność na własny rachunek z dużą początkową inwestycją czasu. Dzieje się tak dlatego, że produkty cyfrowe muszą oferować Twoim klientom korzyści i spełniać ich oczekiwania jakościowe.

Marketing jest również bardzo ważny dla sukcesu, tak aby wystarczająco dużo potencjalnych nabywców dowiedziało się o Twoim produkcie. Skorzystaj z marketingu w mediach społecznościowych lub wsparcia firm takich jak Digistore24, elopage czy TradeTracker. E-booki można rozprowadzać m.in. za pośrednictwem Amazon Kindle Store.

4. Praca w domu jako programista

Jako programista możesz również bardzo dobrze pracować w domu, choć oczywiście musisz posiadać odpowiednie umiejętności programistyczne. Dodatkowym atutem będzie znajomość kilku języków programowania, takich jak C++, PHP i Java. Większość programistów specjalizuje się, na przykład w bazach danych lub tworzeniu aplikacji. Programiści pracują jako pracownicy lub freelancerzy. Studenci mogą w ten sposób zdobyć praktyczne doświadczenie.

Wynagrodzenie jest bardzo dobre. Przy bardziej rozbudowanych pracach, można zarobić kilka tysięcy złotych. Na stronie nofluffjobs.com znajdziesz oferty pracy dla programistów, jak również indywidualne zlecenia. Dodatkowym sposobem na zarabianie pieniędzy jest tworzenie aplikacji, wtyczek i motywów, które można sprzedawać samodzielnie.

5. Grafik

Praca w domu nie stanowi problemu zarówno dla grafików pracujących na własny rachunek, jak i zatrudnionych na etacie. Jeśli jednak jesteś zatrudniony, zależy to od tego, czy Twój pracodawca zezwala na pracę w domu. Aby móc pracować jako grafik, potrzebne są specjalne umiejętności, które są zapewniane przez szkolenia lub studia. Nazwa stanowiska nie jest jednak chroniona.

Do zadań grafika należy projektowanie logotypów, opakowań czy grafiki na potrzeby stron internetowych i publikacji. Obok kreatywności ważnym warunkiem wykonywania tego zawodu jest empatia. W końcu użycie kolorów, kształtów i czcionek powinno zawsze wywoływać określony efekt. Oferty pracy z umową o pracę można znaleźć na zwykłych giełdach pracy.

6. Projektant stron internetowych

Projektanci stron internetowych pracują na własny rachunek lub jako pracownicy najemni. Praca w domu jest możliwa, gdyż potrzebne jest tylko stanowisko komputerowe. W większości przypadków komunikacja z klientami odbywa się online. Jednak w przypadku pracy za wynagrodzeniem pracodawca może wymagać obecności w biurze. Projektant stron internetowych tworzy i utrzymuje strony internetowe swoich klientów. Musi on znać zarówno techniczną, jak i kreatywną stronę tych zadań.

Projektanci stron internetowych są często sami klientami dla grafików i copywriterów. Zawód ten wymaga wielu umiejętności i oferuje dobre możliwości zarobkowe. Osoby samozatrudnione najczęściej pozyskują klientów poprzez własną stronę internetową, gdyż jest to również ważna wizytówka ich własnej pracy, a także poprzez działania marketingowe w Internecie, ogłoszenia na portalach i rekomendacje.

7. Producent wideo

Producent wideo tworzy filmy i wkłady do filmów. Typowe projekty to filmy wizerunkowe, klipy reklamowe lub filmy z prywatnych imprez. Jeśli sam filmujesz, nie możesz pracować wyłącznie w domu. Jednak późniejsza edycja, obróbka dźwięku i wstawianie efektów pochłaniają dużą część Twojego czasu.

Jeśli praca w domu jest dla Ciebie ważna, wyspecjalizuj się w tych działaniach. W tym celu należy pracować jako osoba prowadząca własną działalność gospodarczą z partnerami, którzy skupiają się na filmowaniu. Istnieją również firmy, które poszukują profesjonalistów do wykonania tej pracy.

8. Pisz, poprawiaj lub redaguj teksty

Niezależnie od tego, czy chodzi o publikacje firmowe, sklepy internetowe, blogi czy magazyny, zapotrzebowanie na treści jest ogromne. Duża część z nich jest pisana przez freelancerów i sprawdzana przez korektorów i redaktorów. Korektor sprawdza pisownię, gramatykę i błędy typograficzne. Redaktor sprawdza również treść, strukturę i logikę tekstów. Wykształcenie językowe oraz, w przypadku specjalizacji, techniczne jest dodatkowym atutem. Jednakże osoby wchodzące z boku, posiadające odpowiedni talent, również mogą się zaangażować.

W tej dziedzinie dominuje praca freelancera. Możliwe jest jednak również zatrudnienie w wydawnictwach, agencjach reklamowych lub firmach świadczących usługi tekstowe, które umożliwiają pracę w domu. Freelancerzy znajdują oferty pracy za pośrednictwem własnej strony internetowej lub portali pośrednictwa pracy, takich jak TextBookers.com. Alternatywą są portale takie jak Goodcontent.pl lub textbroker, które przejmują dużą część pracy organizacyjnej, jak np. pozyskiwanie klientów i rozliczanie prowizyjne.

9. Tłumacz

Jako tłumacz możesz bez problemu pracować w domu. W przeciwieństwie do tłumaczy ustnych, tłumaczycie Państwo tylko pisemnie. Nazwa stanowiska nie jest chroniona. Niemniej jednak praca jest bardzo wymagająca. Potrzebna jest nie tylko dobra znajomość języka obcego i specyfiki kulturowej danego kraju, ale także opanowanie subtelności języka ojczystego. Ponadto, jeśli teksty dotyczą tematów specjalnych, wymagana jest wiedza specjalistyczna.

Specjalizacja ma sens już w trakcie studiów lub kształcenia. Dzieje się tak dlatego, że tłumaczenie literatury ma inne wymagania niż tłumaczenie tekstów technicznych czy stron internetowych. Możliwe zarobki zależą od języka, Twoich umiejętności i rodzaju tekstu. Wielu tłumaczy pracuje na zasadzie freelance.

10. Kursy językowe online

Jest wiele osób, które chcą nauczyć się nowego języka lub poprawić znajomość swojego języka ojczystego. Poza prywatnymi korepetytorami i szkołami publicznymi, dostępne są również cyfrowe serwisy edukacyjne. Tak więc, aby zarobić pieniądze online, możesz oferować lekcje angielskiego uczniom, studentom i imigrantom za pośrednictwem czatu wideo. Jest to możliwe dzięki platformie Preply. Tutaj możesz się zarejestrować w kilku krokach i stworzyć ofertę dydaktyczną. Następnie można znaleźć i zarezerwować zainteresowane strony za pomocą aplikacji Preply.

Dodatkowo możesz przejrzeć aktualne oferty pracy jako nauczyciel online i złożyć swoją ofertę. Zapytania pochodzą z różnych grup wiekowych i narodowości, co oznacza, że możesz zaoferować kursy językowe nie tylko w języku polskim, ale również w języku angielskim, hiszpańskim i wielu innych. Jako nauczyciel języka online w Preply, będziesz otrzymywał wynagrodzenie w formie cyfrowej i będziesz mógł wypłacić je w wygodny sposób przelewem bankowym.

Jeśli wykonujesz tę pracę regularnie jako freelancer, musisz zarejestrować co najmniej małą firmę. W przypadku stosunku pracy zawierana jest umowa o pracę. Praca ta nie jest trudna, ale wymaga wysokiego poziomu koncentracji. Odpowiednie oferty pracy można znaleźć na targach pracy i w ogłoszeniach drobnych. Sprawdź, czy możesz pracować w domu. 11.

11. Badania internetowe

Zarówno firmy, jak i instytucje badawcze czasami zlecają prace badawcze na zewnątrz. Często są to proste zadania, takie jak wyszukiwanie danych o firmie lub cen w badaniach rynkowych. Niektóre prace badawcze wymagają również wiedzy z danej dziedziny, zwłaszcza z dziedziny nauki. Te zawody są odpowiednie dla studentów.

Za każdą wyszukaną informację płaci się stałą cenę. Należy zatem dysponować wystarczającym doświadczeniem w zakresie korzystania z Internetu. Te zadania badawcze są często wykonywane przez freelancerów. W niektórych przypadkach możliwe jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.

12. Wirtualna asystentka

Polega to na przejęciu prac sekretarskich, do których nie jest konieczna obecność. Firmy chętnie korzystają z tej opcji w okresach szczytowych lub jako uzupełnienie okresów wakacyjnych. Z tego wsparcia korzystają również małe firmy nieposiadające własnego sekretariatu. Do zadań należy odbieranie telefonów, organizowanie spotkań czy odpowiadanie na e-maile.

Wirtualni asystenci pracują w domu jako osoby samozatrudnione lub są zatrudnieni przez odpowiednią firmę usługową. Praca w domu jest również często możliwa dla pracowników w tym zawodzie. Płatność jest uzależniona od czasu lub stałej ceny za podjęte zadania. Zawód ten nadaje się również do wykonywania jako zawód główny.

13. Obsługa klienta online

Opieka nad klientem jest często, choć nie zawsze, oparta na umowie o pracę. Polega ona bowiem na komunikacji z klientami firmy przez telefon, e-mail lub czat. Wymaga to szerszej wiedzy na temat produktów i usług firmy. Odpowiednie oferty pracy można znaleźć na portalach z ofertami pracy.

Odpowiadają na pytania, zajmują się problemami klientów i przyjmują reklamacje. Przyjazność i orientacja na klienta są zatem najważniejszymi wymaganiami. Obsługa klienta może być również zapewniona przez samozatrudnionych pracowników domowych w ramach wirtualnej pomocy.

14. YouTube

Posiadanie własnego kanału YouTube jest również odpowiednie do pracy w domu. W dłuższej perspektywie, w najlepszym przypadku, można z niego uzyskać dobry dochód pasywny i zbudować własny biznes. Oznacza to jednak również, że przed sukcesem trzeba włożyć wiele wysiłku. Musisz regularnie produkować ciekawe filmy i przyciągać uwagę do swojego kanału poprzez sprytny marketing. Jest to jedyny sposób, aby osiągnąć wystarczającą liczbę subskrybentów, aby zarobić przyzwoity dochód.

Dochód generowany jest poprzez umieszczanie reklam oraz poprzez linki partnerskie w opisie wideo. YouTuberzy z bardzo dużym zasięgiem mogą również otrzymać kontrakty na lokowanie produktów. Prowadzenie własnego kanału YouTube to w każdym razie praca na własny rachunek.

15. Sprzedaż rękodzieła

Lubisz być sprytny i kreatywny? Następnie możesz zarabiać pieniądze sprzedając swoje domowe produkty. Szycie i rękodzieło, własnoręcznie zaprojektowana biżuteria i przedmioty dekoracyjne przynoszą dodatkowy dochód lub nawet główny dochód. Pracujesz w domu i możesz w ten sposób przekształcić swoje hobby w zawód.

Odpowiednie platformy sprzedaży to etsy.com, olx lub facebook lokalnie. Jeśli jesteś bardzo aktywny, możesz również założyć swój własny sklep, na przykład z Shopify. Zwróć uwagę na oferty i ceny konkurencji oraz wykorzystaj kanały social media, aby zwrócić na siebie uwagę. Regularna sprzedaż produktów DIY jest uważana za handel i wymaga rejestracji.

16. Sprzedaż zdjęć stockowych

Czy jako fotograf hobbysta masz dużo zapisanych zdjęć i ciągle napływają nowe? Użyj tego skarbu, aby zarobić pieniądze. Z pewnością niektóre z Twoich prac nadają się na strony internetowe i do publikacji. Giełdy takie jak Alamy czy iStock mogą sprzedawać prawa do wykorzystania zdjęć.

Oczywiście, nie można pracować wyłącznie w domu, ponieważ zdjęcia robi się poza domem. Ale nie jesteś zobowiązany do stałych godzin pracy i zrobić dużą część pracy w domu poprzez edycję zdjęć i przypisywanie słów kluczowych. Najlepsze jest jednak to, że nawet po długim czasie zdjęcia nadal generują pasywny dochód, a Ty nie musisz nic dla nich robić. Poza dobrym aparatem fotograficznym i odpowiednim oprogramowaniem do edycji zdjęć, nie ma żadnej początkowej inwestycji.

17. Zarabiaj pieniądze jako bloger

Możesz również pracować w domu i zarabiać pieniądze na własnym blogu. Dochód pochodzi z linków partnerskich. Są to rekomendacje produktów lub usług, do których linki znajdują się na Twojej stronie, za które otrzymujesz pieniądze. W zależności od umowy, zarabiasz na przykład od każdego kliknięcia lub zakupu. Duże sklepy internetowe i inne firmy oferują programy w tym zakresie.

Aby marketing afiliacyjny był opłacalny, Twój blog musi osiągnąć dobry ranking w wyszukiwarkach. Aby to osiągnąć, ważne jest regularne publikowanie ciekawych artykułów. Z drugiej strony, musisz zadbać o optymalizację pod kątem wyszukiwarek (SEO). Na dobrym i rozbudowanym blogu można zarobić dużo pieniędzy. Jednak początkowy wysiłek zwykle opłaca się na dłuższą metę.

18. Dropshipping

Praca w domu jest również możliwa z własnym sklepem internetowym, zwłaszcza jeśli korzystasz z koncepcji dropshippingu. Oznacza to, że hurtownik wysyła towar bezpośrednio do klienta. Nie masz z nimi styczności i nie potrzebujesz magazynu. Nie musisz też niczego prefinansować. Dlatego ten wariant jest również dobrym początkiem dla założycieli.

Twoim pierwszym zadaniem jest założenie sklepu internetowego, do czego możesz wykorzystać na przykład Shopify. Najtrudniejszą częścią jest znalezienie odpowiednich hurtowni. Ale kiedy sklep już działa, Ty zajmujesz się asortymentem, reklamą i relacjami z klientami. Możesz pracować całkowicie z domu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak założyć swój własny sklep internetowy, polecamy kurs wideo dropshippingu Christopha Schweigera. Tutaj dowiesz się wszystkiego o dropshippingu krok po kroku.

19. Bierz udział w ankietach internetowych

Istnieją portale internetowe, które przeprowadzają ankiety w celu badania rynku i płacą za nie pieniędzmi, bonami lub nagrodami.

Aby uzyskać znaczący dochód, trzeba by się zarejestrować w wielu z tych portali. Również bardzo powszechna płatność bonami lub premiami nie oferuje takiej elastyczności jak pieniądze. Ankiety są jednak dobrą okazją do zarobienia kilku złotych na boku, dzięki czemu można pracować w domu lub nawet w czasie oczekiwania, które pojawiają się w codziennym życiu. Bo do tego wystarczy smartfon.

20. Tester produktów

Inną możliwością pracy w domu, która jest odpowiednia jako dochód uboczny, jest testowanie produktów. Można to zrobić na przykład poprzez Pinecone. W zasadzie jednak płatne testy są raczej rzadkością. Większość innych portali polega jednak na ocenianiu zakupionych produktów, za które otrzymuje się bony lub punkty nagrody.

Tutaj testujesz produkty sprzedawane na Amazon. Musisz zgłosić się na poszczególne testy. Po przeprowadzeniu testu wysyłasz producentowi informację zwrotną. Nie ma za to pieniędzy, ale otrzymujesz produkt bezpłatnie i możesz go zatrzymać.

21. Prace montażowe, produkcyjne i związane z pakowaniem

Praca w domu jest możliwa bez komputera. Jest to klasyczna forma pracy w domu, gdzie wykonuje się proste zadania manualne. W ogłoszeniach można czasem znaleźć oferty pracy przy napełnianiu cudownych torebek lub składaniu długopisów. Nie przyjmuj takiej pracy, jeśli masz zapłacić pieniądze za dostarczony materiał. Ponieważ w tej dziedzinie są również czarne owce.

Bardziej opłacalne może być zwrócenie się do lokalnych firm z prośbą o pracę w domu. Ze względu na bliskość miejsca pracy, trasy dostaw nie są długie, a pracodawca zapewnia Ci niezbędny sprzęt do pracy. Ponadto zazwyczaj otrzymuje się umowę o pracę. Zapłata za taką pracę jest prawie zawsze w formie akordu.

22. Mikroprace

Kiedy większy projekt może zostać podzielony na małe zadania, nazywa się to crowdsourcingiem. Wynikiem tego są mikroprace, które można wykonywać online za pośrednictwem wielu portali internetowych. Są to małe, proste zadania, za które w każdym przypadku płaci się stałą cenę.

Typowe zadania to wyszukiwanie informacji w Internecie, kategoryzowanie zdjęć lub pisanie małych tekstów. W większości przypadków zarobki są niskie w stosunku do włożonego wysiłku. Dlatego mikroprace nie są odpowiednie, jeśli chcesz zarabiać na życie pracując w domu. Są one jednak dobrym pomysłem na nieskomplikowany dodatkowy dochód przy swobodnym gospodarowaniu czasem.

Jacy inni pracodawcy oferują możliwość pracy w domu?

Istnieje wiele innych możliwości pracy w domu w niepełnym wymiarze godzin, na własny rachunek lub jako pełnoetatowy pracownik w różnych branżach. Możesz przeszukać internetowe serwisy ogłoszeniowe w poszukiwaniu możliwości pracy w domu. Aby to zrobić, wpisz „praca w domu”, „domowe biuro” lub „praca z domu” w linii wyszukiwania. Przeglądając różne oferty, upewnij się, że wiesz, czy chodzi o stosunek pracy, czy o pracę freelancera, a przede wszystkim, czy jest to poważna oferta.

Ile można zarobić, pracując w domu?

Jak pokazują powyższe przykłady, zarobki mogą być bardzo zróżnicowane. Wynoszą one od okazjonalnych kuponów na ankiety do kilku tysięcy złotych miesięcznie dla pełnoetatowego programisty.
Oto, na co musisz uważać, pracując w domu: Urząd Skarbowy i podatki.
Jeśli zawarłeś umowę o pracę w domu, nie musisz się tym zbytnio przejmować. Tak jak w przypadku wszystkich innych stosunków pracy, pracodawca płaci podatki i składki na ubezpieczenie społeczne. Nie ma znaczenia, czy pracujesz w domu, czy bezpośrednio w firmie.

Jeśli jesteś samozatrudniony, musisz najpierw wyjaśnić, czy pracujesz jako przedsiębiorca czy freelancer. Paragraf 18 EStG wymienia wolne zawody, do których należą również autorzy i tłumacze. Jako założyciel rejestruje się samozatrudnienie bezpośrednio w urzędzie skarbowym za pomocą formularza rejestracji podatkowej. W Trade Licensing Office należy również zarejestrować wszystkie inne rodzaje działalności, jeśli są one prowadzone regularnie i z zamiarem osiągania zysków.

Osoby prowadzące działalność gospodarczą na własny rachunek podlegają dodatkowym obowiązkom w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz składania deklaracji podatku dochodowego i obrotowego. Istnieją pewne ulgi dla osób o niskich dochodach. Najlepiej jest zasięgnąć indywidualnej porady w tej sprawie, a także dowiedzieć się o szczególnych cechach wynikających z prawa ubezpieczeń społecznych.

Jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą w pełnym wymiarze godzin, upewnij się, że pracujesz dla różnych klientów. W przeciwnym razie szybko wpadniesz w kategorię fikcyjnego samozatrudnienia, co może mieć długoterminowe konsekwencje dla Ciebie i Twojego klienta. Jeśli pracujesz w pełnym wymiarze godzin w sektorze publicznym, musisz z wyprzedzeniem poinformować pracodawcę o podjęciu pracy w niepełnym wymiarze godzin – jest to również zalecane w przypadku wszystkich innych pracodawców, ale zależy od ustaleń zawartych w umowie o pracę.

Podsumowanie

Dzięki internetowi, nie jest problemem zarobienie kilku złotych pracując w domu. Ale możliwe jest również zbudowanie pełnoetatowej egzystencji w wymagającym zawodzie.

W zasadzie wiele osób pracujących na własny rachunek, jak również pracowników najemnych, może pracować w domu. Natomiast w przypadku stosunku pracy to pracodawca określa miejsce wykonywania pracy.

Wiele ciekawych zawodów umożliwia pracę w domu. Internet odgrywa ważną rolę w działaniach opisanych w poniższym artykule.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -
cvwork-baner

Najpopularniejsze wpisy