czwartek, 18 kwietnia, 2024
baner-kontaktowy
Strona głównaBiznesSprawdzone sposoby na biznes - Lista ciekawych pomysłów

Sprawdzone sposoby na biznes – Lista ciekawych pomysłów

Szukasz odpowiedniego pomysłu na biznes dla swojej firmy? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce.

Pokażemy Ci, które pomysły na biznes mają szansę na sukces w 2021 roku i czego możesz się spodziewać przy ich realizacji.

Zaczynajmy!

Sprawdzone pomysły na biznes – lista

1. otworzyć kawiarnię

Ten pomysł na biznes to prawdziwa klasyka. Aby jednak wyróżnić się z tłumu w dzisiejszych czasach i prowadzić kawiarnię z sukcesem pomimo dystansu społecznego, musi ona mieć USP. Więc bądź kreatywny!

2. zostać psiarzem

Pojęcie „wyprowadzacza psów” pochodzi z USA i jest tam często praktykowane jako praca w niepełnym wymiarze godzin. Jeśli jednak od samego początku uda Ci się osiągnąć sukces, możesz również pracować jako pełnoetatowy psi spacerowicz. Zwłaszcza w miastach właściciele psów będą Ci wdzięczni za Twoje usługi.

3. zostać mówcą weselnym

Spraw, aby najpiękniejszy dzień w życiu dwojga ludzi był jeszcze piękniejszy, czyniąc ich ceremonię ślubną niezapomnianą atrakcją.

4. założyć markę odzieżową

Twoje serce bije dla mody i masz też niezbędną porcję kreatywności? Kariera jako założyciel własnej marki odzieżowej nie jest tak odległa, jak mogłoby się wydawać.

5. opracować (modne) napoje

Lemoniady, spritzery, smoothies – sektor napojów oferuje młodym założycielom ogromny plac zabaw. Na pewno znajdzie się tu miejsce dla Ciebie i Twojego kolejnego hipsterskiego drinka.

6. założyć gorzelnię

Chcesz stworzyć drinka, ale może być on nieco bardziej wysokoprocentowy? W gorzelni można wydestylować na przykład kolejny modny gin lub szczególnie smaczną whisky.

7. aplikacje programistyczne

Aplikacja, która oferuje swoim użytkownikom prawdziwą wartość dodaną, może być dobrym źródłem dochodu jeszcze dziś, po wielkim boomie na aplikacje na smartfony.

8. otworzyć sklep z używanymi rzeczami

Moda vintage z drugiej ręki ekscytuje coraz więcej fanów mody. Dlaczego więc nie otworzyć sklepu z używanymi rzeczami i nie oferować w nim naprawdę unikalnych przedmiotów kolekcjonerskich? Ten pomysł na biznes z pewnością się sprawdzi, i to nie tylko w Berlinie.

9. Uruchomienie usługi dostawy produktów spożywczych

Seniorzy, pracoholicy, rodziny… Wszyscy oni należą do grupy docelowej usług kurierskich, które dostarczają swoim klientom szeroką gamę artykułów spożywczych i innych produktów codziennego użytku.

10. otworzyć nieopakowany sklep spożywczy

Czy chciałbyś walczyć z szałem opakowań i zaoferować ludziom wokół siebie zrównoważoną alternatywę? Wtedy sklep z nieopakowaną żywnością może być właściwym pomysłem na biznes dla Ciebie.

11. otworzyć przestrzeń coworkingową

Coworking stał się w ostatnich latach coraz bardziej popularny w nowoczesnym świecie pracy. Jeśli mieszkasz w okolicy, gdzie liczba przestrzeni coworkingowych jest jeszcze stosunkowo niewielka, być może warto samemu otworzyć przestrzeń coworkingową.

12. założyć magazyn internetowy

Możesz zarabiać na własnym magazynie online (który może wyrosnąć z bloga) poprzez reklamy, linki partnerskie i współpracę. Ale uwaga: ten pomysł na biznes wymaga więcej pracy, niż mogłoby się wydawać.

13. prowadzić ciężarówkę z jedzeniem

Trend ulicznych festiwali jedzenia trwa, a food trucki są nowymi gwiazdami wśród stoisk z jedzeniem nawet poza tymi imprezami.

14. założyć firmę zajmującą się e-mobilnością

Przyszłość transportu jest zielona – może masz przebłysk inspiracji, który pomoże Ci dotrzeć tam jeszcze szybciej.

15. otworzyć sklep internetowy

Jedna trzecia Polaków robi zakupy online przynajmniej raz w tygodniu. (Źródło) Brzmi jak lukratywna dziedzina biznesu? Absolutnie! Pomysł na biznes w postaci sklepu internetowego jest bardziej popularny niż kiedykolwiek.

16. otworzyć delikatesy

Jesteś miłośnikiem dobrego smaku i cenisz sobie produkty wysokiej jakości? W takim razie pomyśl o otwarciu własnych delikatesów.

17. założyć manufakturę

Czy to czekolada, mydło czy biżuteria – wszystko, co jest ręcznie robione, cieszy się obecnie ogromną popularnością. Dlaczego więc nie założyć manufaktury i nie oferować klientom towarów, które różnią się od zwykłej masowej produkcji?

18. otworzyć sklep z płytami

Nawet w czasach iTunes, Spotify i innych takich, są jeszcze ludzie, którzy doceniają wartość płyty. Jeśli Twoje serce również bije dla „czarnego złota”, ten pomysł na biznes może być dla Ciebie interesujący.

19. zostać trenerem

Coachowie są obecnie aktywni w prawie wszystkich dziedzinach życia. Czy to związek, czy praca – jako coach (lub klasycznie: konsultant) możesz dotrzeć do wielu różnych grup docelowych.

20. założyć agencję marketingową

Czy interesują Cię różne formy marketingu i czy z czasem zdobyłeś obszerną wiedzę? Własna agencja może być wstępem do udanego samozatrudnienia.

21. zostać wirtualnym asystentem

Ten pomysł na biznes jest idealny, jeśli chcesz pracować w domu. Jako wirtualna asystentka wspierasz swoich klientów w różnych sprawach biurowych. Organizacja powinna być więc Twoją wielką pasją.

22. zostać home stagerem

Zadaniem home stagera jest umeblowanie niezamieszkałej nieruchomości tak, aby wyglądała jak najbardziej atrakcyjnie dla potencjalnych najemców lub kupców. Po zakończeniu pracy zabierasz wszystkie meble i elementy dekoracyjne z powrotem.

23. zostać wedding plannerem

Uwielbiasz planować specjalne wydarzenia i pociągać za wszystkie sznurki? Jako wedding planner możesz przekształcić tę pasję w swój zawód.

24. otworzyć palarnię kawy

Naprawdę dobra kawa to coś, dla czego wiele osób jest skłonnych sięgnąć głębiej do kieszeni. Jeśli fasola trafiła do Polski w ramach sprawiedliwego handlu, pomysł na biznes jest doskonały.

25. Sprzedaż wyrobów rękodzielniczych

Nawet jeśli na pierwszy rzut oka brzmi to bardziej jak hobby niż biznes, coraz więcej kreatywnych ludzi odnosi sukcesy w zarabianiu pieniędzy na swoich samodzielnie wykonanych produktach. Jeśli od początku zrobisz to profesjonalnie i nie pozostawisz nic przypadkowi, ten pomysł jest całkiem obiecujący.

26. rozpoczęcie działalności gospodarczej w zakresie drukowania na tekstyliach

Czy to koszulki na wieczór kawalerski, artykuły dla fanów zespołów muzycznych, czy też indywidualny prezent dla bliskiej osoby – z drukarnią tekstylną można dotrzeć do bardzo różnych grup docelowych.

27. Projektowanie inteligentnej odzieży

Przemysł odzieżowy przechodzi ciekawą transformację. Coraz więcej ubrań staje się inteligentnych – cecha ta jest szczególnie interesująca dla sportowców i osób dbających o zdrowie.

28. zostać kamerzystą

Jeśli chodzi o marketing internetowy, od pewnego czasu krystalizuje się wyraźny trend: Jeśli chcesz się wyróżnić, prezentujesz się za pomocą filmów wideo. Jest to najlepszy warunek wstępny dla każdego, kto chce rozpocząć własną działalność jako kamerzysta.

29. oferować kursy online

eLearning, czyli kształcenie ustawiczne za pomocą procesów cyfrowych, budzi zainteresowanie coraz większej liczby osób. Wykorzystaj ten rozwój, np. tworząc własne kursy online na temat XY i oferując je za opłatą.

30. oferowanie szkoleń komputerowych dla seniorów

I kolejny pomysł na biznes, który powstał w wyniku postępującej cyfryzacji. Jeśli jesteś cierpliwy i potrafisz w prosty sposób wytłumaczyć (stosunkowo) skomplikowane procesy, możesz na przykład uczyć seniorów obsługi komputerów i innych urządzeń technicznych.

31. zostać grafikiem

Jako grafik możesz liczyć na urozmaicony dzień pracy. Twoje usługi będą potrzebne zarówno w sektorze drukowanym, jak i internetowym.

32. założyć firmę cateringową

Jako właściciel firmy cateringowej założysz własny biznes w imię dobrego smaku. Wykształcenie w zawodzie kucharza jest pomocne, ale nie obowiązkowe.

33. zostać przewodnikiem turystycznym

Indywidualizm jest wielkim trendem w turystyce. Wykorzystaj to, oferując alternatywne wycieczki w swoim rodzinnym mieście lub innym regionie. Najważniejsza cecha jakościowa: autentyczność.

34. opracowanie produktów superfoods

Egzotyczne owoce, specjalne nasiona i pestki – szeroką gamę tak zwanych superfoods można w dzisiejszych czasach łatwo zamienić na pieniądze. Trzeba „tylko” opracować wymyślny produkt i z powodzeniem wprowadzić go na rynek.

35. zostać influencerem

Trzeba przyznać, że jest to pomysł na biznes, na którym zarobić mogą tylko nieliczni. Jeśli jednak masz już odpowiednie podstawy – np. dobry kanał na YouTube lub wielu followersów na Instagramie – zdecydowanie warto pomyśleć o monetyzacji swojej działalności.

36. Otwarcie sklepu z kostiumami

Nie tylko, ale szczególnie w sezonie karnawałowym, wypożyczalnie kostiumów przeżywają boom. Ten pomysł na biznes wymaga dobrej lokalizacji i lojalnej klienteli.

37. opracowywanie produktów higieny osobistej dla kobiet

Organiczne tampony, kubeczki menstruacyjne, które nie marnują się, zmywalne wkładki do majtek – rynek higieny kobiecej oferuje wiele miejsca dla zrównoważonych alternatyw. (Kobieca) klientela jest gotowa poznać nowe produkty – a w najlepszym przypadku chronić nimi środowisko.

38. opracowanie gry

Niezależnie od tego, czy jest to klasyczna gra planszowa, czy gra cyfrowa na PC i konsole – jeśli wpadniesz na pomysł kolejnej przełomowej gry, może to być podstawą Twojej udanej pracy na własny rachunek.

39. projektowanie biżuterii

Indywidualna, ręcznie robiona biżuteria sprzedaje się teraz wyjątkowo dobrze. Dlaczego więc nie założyć własnej małej wytwórni biżuterii i nie wstrząsnąć przemysłem dzięki własnym kreacjom?

40. założyć szkołę gotowania

Uwielbiasz nie tylko gotować, ale także przekazywać swoją wiedzę innym? Jako właściciel szkoły gotowania możesz przekształcić swoje hobby w zawód.

41. zostać projektantem mebli

Meble „off-the-peg” są nadal kupowane, ale mają też coraz większą konkurencję ze strony indywidualnych projektantów. Grupa docelowa jest na miejscu. Brakuje tylko Twojego konkretnego pomysłu.

42. otworzyć sklep typu pop-up

Stacjonarny handel detaliczny jest obecnie wstrząsany przez koncepcję sklepów typu pop-up. Te specjalne sklepy są otwarte tylko przez krótki czas, a następnie przenoszą się w inne miejsce.

43. konwersja kamperów

Wyszukaj na Instagramie hashtag #vanlife, a znajdziesz ponad 4 miliony postów. Podróżowanie z przyczepą kempingową jest obecnie bardzo modne – a jednocześnie stanowi idealną pożywkę dla różnych pomysłów na biznes. A może by tak przerobić klasyczne vany i małe transportery na przykład na eleganckie samochody kempingowe?

44. zostać programistą

Eksperci IT są wszędzie rozpaczliwie potrzebni. Jedną z dziedzin, która okazała się szczególnie lukratywna, jest rozwój oprogramowania. Jeśli masz odpowiednie umiejętności, możesz przekształcić to w satysfakcjonujący biznes.

45. zostać copywriterem

Masz dobre wyczucie języka i uwielbiasz pisać własne teksty? Jako copywriter możesz pracować dla różnych klientów i zarabiać na życie.

46. otworzyć restaurację

Aby przyciągnąć uwagę do nowej restauracji, musisz wymyślić coś wyjątkowego. Co powiesz na wegańskie menu lub unikanie jak największej ilości odpadów opakowaniowych? Dzięki takim koncepcjom możesz przyciągnąć klientów na swoją stronę.

47. otworzyć sklep ekologiczny

Organiczne to atut. Dlaczego nie otworzyć sklepu, w którym wszystkie produkty są ekologiczne?

48. otworzyć studio jogi

Boom na jogę trwa, a studia wyrastają jak grzyby po deszczu. Jeśli chcesz zrobić karierę w jodze, teraz jest na to czas.

49. Budowa małych domów

Malutki domek to nowy trend w nieruchomościach par excellence. Małe domy są nie tylko oszczędne i niedrogie, ale często również mobilne, co pozwala na zupełnie nowy styl życia.

50. wynajem domów wakacyjnych

Brzmi to prawie zbyt dobrze, by mogło być prawdziwe. Ale można zbudować solidny biznes wynajmując kilka domów wakacyjnych. Wykorzystaj narzędzia takie jak różne platformy internetowe.

51. rozwój rozprzestrzeniania się

Owocowe dżemy, wegańskie produkty do smarowania warzyw, masła orzechowe bez orzechów – segment produktów do smarowania oferuje wiele swobody i przestrzeni dla kreatywności. Mając odpowiedni produkt (lub całą gamę produktów), możesz wstrząsnąć sceną gastronomiczną.

52. założyć miejską firmę pszczelarską

Pszczoły w mieście nie są już rzadkością. Ekologicznie sensowne wykorzystanie siedlisk miejskich jest obecnie ważnym tematem. Ściśle z tym związane: Pszczelarze miejscy, którzy mogą uzyskać lukratywne ceny za swój miód.

53. opracowywanie zrównoważonego produktu

Prawie żaden inny aspekt nie kształtuje obecnie sceny start-upów w takim stopniu, jak zrównoważony rozwój. Jeśli uda Ci się stworzyć produkt, który słusznie zasługuje na to miano, masz bardzo duże szanse na sukces.

54. otworzyć biuro podróży

Być może brzmi to trochę staroświecko, ale biura podróży są nadal popularne wśród urlopowiczów. Jeśli możesz umieścić świeży spin na klasycznym pomyśle na biznes, możesz odróżnić się od konkurencji.

55. założyć firmę zajmującą się upcyklingiem

Weźmy stary materiał i trochę rzemiosła, przyozdóbmy całość dodatkową porcją kreatywności – i produkt upcyklingowy jest gotowy. Ten pomysł na biznes jest nie tylko zrównoważony i indywidualny, ale także całkiem fajny.

56. założyć browar

Ruch piwa rzemieślniczego już dawno zadomowił się w Polsce. Ich specjalność: indywidualne piwa, które nie traktują polskiego prawa czystości aż tak poważnie. Kto wie, może to właśnie Ty zostaniesz nową gwiazdą sceny?

57. zostanie Social Media Managerem

Jako social media manager jesteś ekspertem, jeśli chodzi o Facebook, Instagram, Twitter i Co. Coraz więcej firm oddaje te kanały w ręce zewnętrznego profesjonalisty.

58. projektowanie akcesoriów

Opaski na głowę, torebki, kapelusze – często to właśnie drobiazgi sprawiają, że strój jest kompletny. Ale nie tylko, akcesoria są również idealną podstawą dla sprytnego pomysłu na biznes.

59. wynajem powierzchni magazynowych

Kiedy ktoś wyjeżdża na dłuższy czas, często potrzebuje miejsca do przechowywania swoich rzeczy. Zaoferuj rozwiązanie tego problemu poprzez wynajem pomieszczeń magazynowych i garaży.

60. otwarcie mobilnego sklepu dla seniorów

Społeczeństwo starzeje się coraz bardziej – fakt ten daje miejsce na zupełnie nowe pomysły na biznes. Jako właściciel mobilnego sklepu dla seniorów możesz zaopatrywać emerytów na wsi i w domach spokojnej starości w produkty dostosowane do ich pokolenia.

61. otworzyć salon dla psów

Nawet psy mają prawo do dobrej fryzury. Jeśli lubisz zimne temperamenty czworonożnych przyjaciół, a także jesteś zręczny z nożyczkami, może to być twój bilet do samozatrudnienia.

62. otworzyć księgarnię

Książki chyba nigdy nie stracą swojej fascynacji. Tak więc nawet w czasach Amazona i spółki nadal może się opłacać otwarcie tradycyjnej księgarni.

63. zostać blogerem

Nie będziesz w stanie zarabiać pieniędzy jako bloger z dnia na dzień. Aby przekształcić to w pomysł na biznes, powinieneś już wykonać kilka wstępnych prac.

64. robić mydła

Czy to do rąk, czy do całego ciała, a może nawet do włosów – solidne mydła inspirują obecnie wielu ludzi i dlatego są doskonałym pomysłem na biznes.

65. uruchomienie serwisu sprzątającego

Nie możesz znieść, kiedy wszystko jest nieuporządkowane? Załóż własną firmę sprzątającą i pozbądź się chaosu, który panuje w domach Twoich klientów.

66. zostać doktorem zabawek przytulanek

Odcięte kończyny, brakujące oczy, brudne futro – niejedna przytulanka z biegiem lat wygląda na bardzo zniszczoną. Jako lekarz zabawek przytulanek możesz nadać im świeży wygląd i sprawić, że ich właściciele będą szczęśliwi.

67. założyć firmę przeprowadzkową

Mało kto lubi się przeprowadzać – w końcu to spocona robota. Ale szanse na sukces są tym większe dla Ciebie, jako początkującego manewrowca.

68. otwarcie studia fotograficznego DIY

Myślisz, że pudełka na zdjęcia są ozdobą każdej imprezy? A może całe studio, w którym klientem jest nie tylko model, ale i fotograf? Umożliwiają to zdalne spusty migawki.

69. rogramowanie konfiguratora

Spersonalizowane produkty – czy to meble, ubrania czy biżuteria – przyprawiają klientów o szybsze bicie serca. Zaoferuj swojej grupie docelowej dokładnie to, czego pragnie – z pomocą konfiguratora online.

70. otworzyć salon kosmetyczny

Zapewnij swoim klientom spokój i relaks – w swoim salonie piękności. Jeśli nadasz mu indywidualny charakter, szybko wyróżni się spośród innych ofert.

71. założyć sklep rolniczy

Produkty regionalne i sezonowe bezpośrednio od producenta – nie tylko hipsterzy ekscytują się, gdy to sobie wyobrażają. Koncepcja sklepu rolniczego jest naprawdę stara, ale obecnie przeżywa swoisty renesans.

72. wirtualny asystent Pinterest

Ten pomysł na biznes jest już szeroko rozpowszechniony w USA. Bądź jednym z pionierów, którzy rozpowszechnili ją w Polsce i pomóż swoim klientom, gdy potrzebują pomocy z Pinterestem.

73. opracowanie produktów pielęgnacyjnych

Spacer po drogerii ujawnia ogromną różnorodność produktów. Jeśli uważasz, że w Twojej pielęgnacji skóry, włosów i/lub ciała brakuje jeszcze jakiegoś produktu, powinnaś od razu zabrać się do pracy i znaleźć odpowiednią formułę.

74. projektowanie papeterii firmowej

Praktyczne notesy, stylowe podkładki na biurko i atrakcyjne wizualnie spinacze – produkty stacjonarne cieszą się popularnością. Prawdopodobnie nie zabraknie Ci klientów.

75. oferowanie opieki nocnej dla dzieci

Kiedy zamykane są przedszkola i szkoły, niektórzy rodzice nie wiedzą, gdzie zabrać swoje dzieci. Pomóż samotnym rodzicom, osobom pracującym w systemie zmianowym i innym, opiekując się ich dziećmi przez noc.

Bądź kreatywny! Rozejrzyj się po swojej okolicy, aby zobaczyć, jakie pomysły na biznes zostały z powodzeniem wdrożone lub zapytaj przyjaciół i znajomych, czy mają dla Ciebie jakieś wskazówki.

Podsumowanie

Znalezienie odpowiedniego pomysłu na biznes nie zawsze jest łatwe.

Gdy już znajdziesz odpowiedni pomysł, w naszym Gründen-Hub znajdziesz ważne informacje na temat jego realizacji lub w naszym artykule o formach działalności gospodarczej zrobisz pierwszy krok w kierunku założenia firmy.

Tutaj możesz dowiedzieć się więcej wskazówek, jak możesz zarobić więcej pieniędzy dla siebie lub swojego pomysłu na biznes.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -
cvwork-baner

Najpopularniejsze wpisy