czwartek, 18 kwietnia, 2024
baner-kontaktowy
Strona głównaBiznesSprzedawaj na Allegro - instrukcje, opłaty i zalety!

Sprzedawaj na Allegro – instrukcje, opłaty i zalety!

Platforma Allegro stała się prawdziwą marką, która jest niezastąpiona. Prawie każdy myśli o portalu tym handlowym gdy chce coś sprzedać lub kupić. Jeśli chcesz coś sprzedać, Allegro jest jednym z najłatwiejszych miejsc, aby to zrobić. Wszystko, co musisz wiedzieć o sprzedaży w serwisie Allegro, znajdziesz w naszym artykule.

Nie masz czasu na prowadzenie księgowości? Sprawdź księgowość online.

Sprzedaż komercyjna i prywatna w serwisie Allegro

Dla sprzedawcy pierwszym pytaniem w Allegro jest to, jak się wyróżnić. Czy sprzedaję komercyjnie czy prywatnie? Zasadniczo każdy sprzedawca posiadający konto w serwisie Allegro może prowadzić sprzedaż prywatną. Jako sprzedawca komercyjny możesz korzystać z kompletnego sklepu Allegro z dużo bardziej profesjonalnymi opcjami prezentacji. To, którą opcję wybierzesz, zależy od Ciebie. Pojawiły się jednak pewne kryteria, które sprzyjają działalności handlowej. Należą do nich następujące czynniki:

 • Regularnie oferujesz towary porównywalne lub nowe.
 • Towary są nabywane w celu odsprzedaży lub sprzedawane wielokrotnie dla osób trzecich.
 • Liczba ofert lub informacji zwrotnych jest wyraźnie wysoka.
 • Jesteś wymieniony jako sprzedawca z uprawnieniami lub prowadzisz własny sklep w serwisie Allegro.

Jakie obowiązki jako sprzedawca wynikają ze sprzedaży w serwisie Allegro?W związku z powyższym prywatni sprzedawcy mają pewne przewagi nad sprzedawcami komercyjnymi w serwisie Allegro. Między innymi, mogą one:

 • wyłączenie gwarancji na sprzedawane przedmioty,
 • wyłączenie prawa do zwrotu i anulowania towaru
 • i czerpać korzyści prawne w zakresie prawa konkurencji, prawa znaków towarowych lub prawa autorskiego.

Z kolei sprzedawcy komercyjni mają m.in. następujące obowiązki:

 • Właściwy odcisk musi być zintegrowany z własnym profilem.
 • Przynajmniej w przypadku nabywców prywatnych należy przyznać prawo do odstąpienia od umowy i zwrotu towaru.
 • Na nowe towary musi być udzielona gwarancja na co najmniej 24 miesiące, a na towary używane na co najmniej 12 miesięcy.
 • Ryzyko wysyłki leży po stronie sprzedającego.
 • Aby móc działać jako sprzedawca komercyjny, musisz posiadać działalność handlową.

Wskazówka!Rejestracja firmy nie powinna być przeszkodą dla Ciebie i Twojej sprzedaży w serwisie Allegro. Z listą kontrolną do rejestracji firmy nic nie może pójść źle!

Jak zacząć sprzedawać na Allegro?

Przy okazji, portal oferuje Ci wiele sposobów, aby coś sprzedać. Ten mały przewodnik pomoże Ci zrozumieć strukturę i procedury serwisu Allegro. Tak, że można sprzedać z powodzeniem.

Otwórz konto Allegro
Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Allegro, możesz je bardzo szybko założyć. Na stronie startowej znajdziesz przyciski „Zaloguj się” i „Zarejestruj się” w lewym górnym rogu.

Zaloguj się lub zarejestruj w serwisie Allegro
Możesz podać swoje dane osobowe i adres e-mail lub po prostu połączyć się z kontem na Facebooku. Gdy to zrobisz, Twoje konto Allegro będzie już aktywne.

Wystawienie produktu na sprzedaż
Jeśli jesteś zalogowany w serwisie Allegro, w lewym górnym rogu strony głównej znajdziesz przycisk „Sprzedaj”.

Przycisk Sprzedaj w serwisie AllegroW zależności od tego, czy jest to Twoja pierwsza sprzedaż, być może będziesz musiał podać dodatkowe dane osobowe, takie jak adres, numer telefonu komórkowego i data urodzenia. Następnie zostanie przeprowadzona krótka kontrola Państwa tożsamości. Po zakończeniu sprawdzania możesz kliknąć przycisk „Utwórz ofertę”, aby sprzedać swoje przedmioty w serwisie Allegro.

Jakie kroki należy podjąć?Aby z powodzeniem sprzedawać w serwisie Allegro i zwiększyć sprzedaż, należy wykonać następujące kroki:

 • Sprawdzić jaki przedmiot chcesz sprzedać?
 • Należy podać jak najwięcej informacji, aby umożliwić dokładny przydział.
 • Wybrać kategorię, pozycję i stan pozycji.

Najlepiej, jeśli Allegro zna już Twój przedmiot i zaproponuje kategorię oraz przedmiot ze szczegółowymi informacjami o produkcie. Pozwoli Ci to zaoszczędzić dużo czasu podczas wystawiania przedmiotu.

Określenie akceptowalnych metod płatności
W prawym górnym rogu nad całą maską wprowadzania danych dla Twojego przedmiotu znajduje się przycisk „Zmień ustawienia oferty”. Jeśli klikniesz na ten przycisk, możesz między innymi zdefiniować dozwolone metody płatności. Obecnie możliwe są: przelew bankowy, PayPal oraz gotówka przy odbiorze.

Metody płatności na Allegro
Jeśli Allegro zna Twój przedmiot, możesz użyć standardowego zdjęcia do sprzedaży. Możesz również przesłać do 12 własnych zdjęć przedmiotu. Jeśli tylko masz możliwość zaprezentowania swojego produktu osobiście, powinieneś z niej skorzystać. Bo dobra prezentacja produktu to dobra sprzedaż.

Ustawienie cech elementu i opisu elementu
Oba służą do opisania Twojego przedmiotu. Część cech można wybrać z ustalonej listy, opis można stworzyć zupełnie samemu.

Zdefiniuj cenę (wyjściową) i wysyłkę
Możesz ustawić cenę wywoławczą dla siedmiodniowej aukcji lub stałą cenę sprzedaży. Albo nawet jedno i drugie. Jeśli chodzi o wysyłkę, masz szeroki wachlarz opcji, od konkretnych dostawców po całkowicie konfigurowalne opcje, w tym ustalanie kosztów wysyłki.

Metody wysyłki na Allegro
Różne metody wysyłki w serwisie AllegroPo zdefiniowaniu wszystkich parametrów, kliknij na „Ustaw na opłaty imienne” – i Twoja aukcja jest aktywna.
Wskazówka: Jeśli popełnisz tutaj błąd, możesz anulować swoją aukcję, klikając przycisk „Anuluj transakcję” w ciągu 30 dni od daty sprzedaży. Może to jednak skutkować negatywną informacją zwrotną dla Ciebie jako sprzedawcy.

Sprzedaż i wysyłka produktu
Po zamieszczeniu ogłoszenia wystarczy poczekać, aż aukcja się zakończy i przedmiot zostanie sprzedany. Kupujący otrzyma wtedy automatycznie Twoje dane do płatności. Powinieneś jednak poczekać, aż sprawdzisz, czy klient otrzymał pieniądze. Dopiero wtedy wyślij przedmiot do klienta zgodnie z ustawionymi przez Ciebie opcjami dostawy.

Odbierz pieniądze i oceń kupującego
Jeśli napotkasz klienta, który nie płaci, możesz po kilku dniach otworzyć sprawę na Allegro. Jeśli w ciągu czterech dni nadal nie otrzymasz pieniędzy, możesz zamknąć sprawę. Otrzymasz z powrotem swoją prowizję i będziesz mógł sprzedać przedmiot ponownie.
Masz również możliwość oceny kupującego po zamknięciu. Aby to zrobić, kliknij na „Mój Allegro” – „Sprzedaj – Przegląd” – „Sprzedane”, aby zobaczyć transakcję.

Przegląd sprzedających w serwisie Allegro
Na tej stronie możesz teraz „wystawić ocenę”. Chociaż możesz wybrać tylko pozytywne dla kupujących, masz również możliwość wpisania indywidualnego komentarza.

Moje Allegro – czyli przegląd wszystkich transakcji

Zasadniczo w tym miejscu znajdują się wszystkie Twoje działania w serwisie Allegro, zarówno sprzedaż, jak i zakupy. Najlepiej jest przyjrzeć się bliżej temu centrum sterowania. W portalu sprzedaży można zobaczyć między innymi następujące pozycje:

 • Jakie przedmioty są obecnie sprzedawane?
 • Kto ogląda Twój przedmiot?
 • Jakie oferty już otrzymałeś na swoje przedmioty?
 • Czy (potencjalni) kupujący wysłali Ci pytania lub inne wiadomości dotyczące aukcji?
 • Czy otrzymaliście Państwo (różne) propozycje cenowe dotyczące kupna-it-now?
 • Dodatkowo możesz tutaj zaznaczyć dla poszczególnych transakcji, czy otrzymałeś zapłatę i wysłałeś przedmiot. W ten sposób Twój kupujący jest zawsze na bieżąco.

Jakie są opłaty za sprzedaż w serwisie Allegro?

W zależności, czy działasz jako prywatny sprzedawca, czy firma, czekają na Ciebie nieco inne opłaty związane z wystawianiem i sprzedażą na Allegro.

Prywatni sprzedawcy

Wystawianie aukcji jest zazwyczaj bezpłatne. Tylko w przypadku wystawienia ponad 300 aukcji miesięcznie za wystawienie oferty w określonych okolicznościach może zostać naliczona opłata w wysokości 0,50 euro. Prowizja od sprzedaży wynosi jednolite 10 procent wartości sprzedaży bez kosztów wysyłki, maksymalnie 199 euro na aukcję.

Sprzedawcy komercyjni

Dla sprzedawców komercyjnych przewidziany jest miesięczny abonament firmowy z określoną liczbą aukcji, które można wystawić bezpłatnie (cztery warianty), stała cena za aukcje powyżej tej liczby oraz prowizja od sprzedaży. Są to główne składniki całkowitych kosztów dla sprzedawców komercyjnych.
Prowizja od sprzedaży dla sprzedawców komercyjnych wynosi zazwyczaj 8,5 procent plus jednorazowa opłata w wysokości 0,05 euro. W przypadku statusu służby poniżej średniej prowizja wzrasta do 12,5 procent.

Jakie są zalety sprzedaży w serwisie Allegro?

Wielu operatorów eCommerce wykorzystuje Allegrozarówno jako platformę sprzedaży, jak i dystrybucji. Daje to szereg korzyści. Między innymi, nie musisz tworzyć własnego sklepu internetowego, na przykład. Dalsze zalety to:

 • Dostęp do dużej, wielowarstwowej grupy klientów
 • Pozyskiwanie i lojalność klientów poprzez profesjonalną prezentację sklepu
 • Mniej wysiłku przy tworzeniu aukcji
 • Bezpośredni start bez strony internetowej i marketingu
 • Może być również stosowany jako uzupełnienie własnego sklepu internetowego e-commerce

Podsumowanie

Allegro jest doskonałą platformą sprzedaży na wiele różnych okazji. Choć Allegro musi iść na ustępstwa pod względem zasięgu w porównaniu z Amazonem, to z około 17 milionami użytkowników (stan na 2019 rok) wciąż oferuje ogromny potencjał sprzedażowy. Prywatni sprzedawcy, a w szczególności nowicjusze w komercyjnej sprzedaży online, mogą korzystać z platformy w bardzo prosty sposób. Podobnie, sprzedaż w serwisie Allegro może być wykorzystywana jako rozsądne uzupełnienie lub etap wstępny do własnego sklepu internetowego. W związku z tym, elastyczność, z jaką można wykorzystać platformę sprzedaży, jest ogromna.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -
cvwork-baner

Najpopularniejsze wpisy