czwartek, 18 kwietnia, 2024
baner-kontaktowy
Strona głównaPoradnikWypełnianie ankiet - czy można na tym zarobić?

Wypełnianie ankiet – czy można na tym zarobić?

Jeżeli czytasz ten artykuł, zapewne zastanawiasz się, czy na wypełnianiu ankiet wciąż da się zarabiać. Odpowiedź na to pytanie jest prosta – tak, wciąż można sporo zarobić wypełniając ankiety.

To, ile zarobisz i jak szybko będziesz wypełniał ankiety, zależy wyłącznie od Ciebie. Doświadczenie i sprawne poruszanie się po Internecie bardzo się przydadzą. Poza tym, do zarabiania na wypełnianiu ankiet nie trzeba posiadać żadnych innych specjalnych umiejętności. Jest to zajęcie, które może wykonywać praktycznie każdy.

Czy wypełnianie ankiet jest opłacalne?

Jeżeli będziemy traktować wypełnianie ankiet jako główny zarobek i coś, z czym chcemy wiązać przyszłość, to nie, nie jest to opłacalne. Jeżeli jednak chcesz dorobić i w wolnym czasie będziesz wypełniać dane ankiety, jak najbardziej się to opłaca.

W zależności od wielu czynników takich jak: miejsce zamieszkania, wiek czy sieć komórkowa, możemy otrzymać różne ankiety. Może się zdarzyć tak, że w danym miesiącu nie otrzymasz ani jednej ankiety. Osoby doświadczone zakładają w jednym portalu kilka kont, dzięki czemu mogą ustalić różne dane, a co za tym idzie, mogą otrzymywać więcej ankiet.

Wypełnianie ankiet a bezpieczeństwo

Wbrew pozorom, wypełnianie ankiet przez początkujących nie jest tak bezpieczne jak mogłoby się wydawać. Rejestracja w serwisie, który nie jest zbyt wiarygodny, może sprawić, że przez przypadek podamy swoje dane osobowe. Jeżeli taką stroną zarządzają oszuści i w jakiś sposób wykradną Twoje dane, możesz być w niezłych tarapatach.

Decydując się na wypełnianie ankiet pamiętaj, żeby:

 • Rejestrować się wyłącznie w wiarygodnych i rzetelnych serwisach
 • Nigdy nie podawać zbyt szczegółowych danych osobowych
 • Nie udostępniać swojego hasła
 • Wypełniając ankiety nie podawać zbyt szczegółowych danych

Ile można zarobić?

Najlepsi zarabiają do kilkuset złotych miesięcznie. Nie są to oszałamiające zarobki, jednak zdecydowanie wystarczające, jeżeli wypełnianie ankiet traktujemy jak hobby lub sposób, żeby dorobić.

Przeciętna osoba bez problemu zarobi od 50 zł do 400 zł miesięcznie. Wszystko zależy jednak od tego, ile ankiet otrzymamy i w ilu serwisach się zarejestrujemy. Jak już wspomniałem, bywają miesiące, w których bez problemu wypełnimy nawet 10 ankiet, ale bywają także takie, w których żadna ankieta nie zostanie dla nas wybrana.

Wypełnianie ankiet nie jest w żadnym wypadku pomysłem na życie. Nie jest to sposób na zarabianie w Internecie, które pozwoli bez problemu utrzymać się lub swoją rodzinę. Istnieje wiele innych metod zarobku, które po pewnym czasie generować mogą znacznie wyższe sumy pieniędzy. Ankiety to sposób na zarobek dla osób, które nie posiadają specjalnych umiejętności, ale potrafią sprawnie poruszać się po Internecie.

Jak zacząć zarabiać na wypełnianiu ankiet?

zarabianie na ankietach

Żeby rozpocząć swoją przygodę z zarabianiem na ankietach, trzeba się najpierw zarejestrować w odpowiednich serwisach.

Najlepiej, jeżeli dołączysz do jak największej ilości tego typu portali, ponieważ zwiększy to prawdopodobieństwo otrzymania ankiety, a co za tym idzie ilość ankiet i zarobki.

Poniżej znajdziesz serwisy, które działają od wielu lat i są godne polecenia. Poza nimi znajdziesz też inne tego typu strony, ale nie odpowiadam za ich wiarygodność. Te wymienione poniżej posiadają dobre opinie i zostały sprawdzone przez setki użytkowników.

Najlepsze serwisy ankietowe

 • Moneyo – Sprawdzona firma, w której stawka za ankietę może wynosić nawet 12 zł. W Polsce zarejestrowanych jest ponad 100 000 użytkowników. Wypłaty na PayPal od 40 zł.
 • Toluna – Kolejna sprawdzona firma, której zaufało mnóstwo Polaków. Środki można wypłacać na PayPal lub otrzymywać vouchery do wybranych sklepów. Powiadomienia o nowych ankietach otrzymujemy na e-mail.
 • Opinie.pl – Polski serwis z ankietami. Poza wypełnianiem ankiet, których w ostatnim czasie pojawia się tu nieco mniej, portal oferuje także program partnerski. Warto sprawdzić ten serwis.
 • SW Panel – Polski serwis dla ankieterów, który działa od 2011 roku. Uzbierane punkty można wypłacić w postaci nagród lub gotówki. Dodatkowym atutem serwisu jest możliwość wypłacania na konta organizacji charytatywnych.
 • McSurvey – Póki co serwis oferuje jedynie wypłaty w postaci bonów zakupowych do sklepów takich jak: Douglas, MediaMarkt, Decathlon, czy Saturn. Poza kuponami zakupowymi, wszyscy aktywni użytkownicy mogą wziąć udział w losowaniu dodatkowych nagród.
 • Cenne Opinie – Każda wypełniona ankieta gwarantuje nam otrzymanie nagrody. Nagrody te, możemy wymieniać na talony upominkowe do sklepów: Tesco, Zalando, itp.
 • MyView – Administracja i zarządcy serwisu traktują ankieterów bardzo poważnie. Nie uświadczymy tu nagłego usunięcia konta, czy jakichkolwiek mikro-oszustw. Plusem tego portalu jest możliwość wypełniania wszystkich ankiet bez względu na płeć czy wiek.
 • Świat Opinii – Sporo ankiet do wypełniania dla wszystkich grup wiekowych w całej Polsce. Pieniądze można wypłacać na PayPal lub w postaci bonów do sklepów.
 • i-Say – Firma oferuje dość wysokie stawki za pojedyncze ankiety. Strona zrobiona jest w dość prosty i intuicyjny sposób, dzięki czemu portal idealnie nadaje się dla osób starszych lub tych mniej obytych z komputerem.
 • ySense – Jeden z najstarszych serwisów dla ankieterów. Działa nieprzerwanie od 2007 roku i oferuje atrakcyjne stawki. Większość ankiet przeznaczona jest na rynek Amerykański, ale warto się zarejestrować.

Wskazówki i porady dla początkujących

Jeżeli uważasz, że chciałbyś spróbować swoich sił zarabiając na wypełnianiu ankiet, przydadzą Ci się wskazówki, które ułatwią i zwiększą Twoje zarobki.

1. Załóż nowy mail do pracy z ankietami
Warto jest oddzielić pracę od spraw osobistych. Posiadając oddzielne maile i podgląd na każdy z nich, łatwiej się w nich odnajdziesz a Twoja praca będzie bardziej przejrzysta.

2. Zarejestruj się w jak największej ilości sieci dla ankieterów
Jeżeli chcesz zarobić jak najwięcej, pamiętaj, że im do większej ilości sieci czy stron dołączysz, tym większa szansa na otrzymanie ankiety do wypełnienia.

3. Nie twórz kilku kont w jednym serwisie
Osoby doświadczone przy pomocy proxy i innych narzędzi mogą tworzyć kilka kont w jednym serwisie. Ty jednak nie ryzykuj i załóż wyłącznie jedno konto. Jeżeli administrator strony dowie się, że posiadasz kilka kont, Twoje zarobki zostaną cofnięte a konta zbanowane.

4. Na zaproszenia odpowiadaj jak najszybciej
Niektóre ankiety są ograniczone. Jeżeli zostanie osiągnięta określona liczba respondentów, ankieta zostanie zakończona, a Ty nie będziesz mógł zarobić. To samo tyczy się ankiet, które dostępne są kilka godzin. Niektórzy chcą, aby ich ankiety wypełniane były jak najszybciej, dlatego im szybciej zareagujesz, tym większa szansa na otrzymanie ankiety.

5. Nie płać za dołączenie do strony dla ankieterów
Strony na których wypełniasz ankiety nigdy nie poproszą Cię o jakąkolwiek zapłatę. Jeżeli znalazłeś nową ciekawą stronę, ale podczas rejestracji musisz coś zapłacić, omijaj tą stronę szerokim łukiem.

Szansa na to, że jest to nowy rzetelny serwis jest bardzo niska, a straconych pieniędzy niestety nie odsyskasz.

6. Wypłacaj pieniądze gdy tylko jest to możliwe
Jeżeli chcesz, możesz zbierać większą sumkę pieniędzy. Ja, zalecam jednak wypłacać całą kwotę, zaraz po uzyskaniu minimum do wypłaty. W ten sposób zapewnisz sobie bezpieczeństwo i pewność, że zarobione pieniądze trafią w Twoje ręce.

7. Traktuj to jako hobby lub dodatkowy dochód
Wypełnianie ankiet nie zrobi z Ciebie milionera. Możesz jednak sporo dorobić a przy tym nieźle się bawić. Traktuj więc ankiety jako sposób na dodatkowy zarobek lub wstęp do pracy przez internet. Jest to świetny sposób, na poznanie jak działa marketing internetowy.

Wypełnianie ankiet – Podsumowanie

W powyższym artykule zawarłem podstawowe informacje jak i sztuczki dzięki którym praktycznie każdy będzie mógł zacząć przygodę z zarabianiem w Internecie na ankietach.

Według mnie, ankiety są świetnym pomysłem, jeżeli chciałbyś dorobić bez wychodzenia z domu, ale nie posiadasz umiejętności lub wiedzy, która pozwoliłaby Ci tworzyć coś większego. Jeżeli jednak chciałbyś zarabiać więcej, zachęcam do zapoznania się z ofertą mojego mentoringu, w którym nauczę Cię podstaw zarabiania w Internecie oraz jak zbudować własną dobrze konwertującą stronę.

Pamiętaj, że wykonując jakąkolwiek pracę, warto maksymalizować stosunek czas pracy – wynagrodzenie, tak aby wszystko co robisz, przynosiło jak najlepsze efekty.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -
cvwork-baner

Najpopularniejsze wpisy